Maserati GranTurismo Cabrio přijde příští rok

Automobilka Maserati přijde v příštím roce s otevřenou verzí svého modelu GranTurismo. Model, který bude odvozen od úspěšného kupé, tak rozšíří nabídku automobilky a dopřeje řidiči stylovou jízdu se sluncem nad hlavou.

O pohon otevřené verze se bude starat stejný osmiválec o objemu 4,2 l s výkonem 298 kW (405 k). Ovšem hlavně vlivem vyšší hmotnosti, která bude atakovat bezmála dvě tuny, se mírně zhorší dynamika. Stovku by mělo kabrio zvládnout za 5,5 s a maximální rychlost by se měla pohybovat okolo 270 km/h.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek
Maserati GranTurismo Coupé
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 28 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků