Maserati Eltona Johna míří do aukce. Zachovalé Quattroporte nemusí vyjít draho

Auta celebrit budou mít v aukcích vždy pevné místo. A tato italská kára patřila opravdové hvězdě.

Někdo další bude mít možnost vozit se jako globální megastar. Nového majitele bude totiž na konci února v aukci společnosti The Market hledat auto, které původně patřilo Siru Eltonu Johnovi. Astony, Bentley, Rollsy, Jaguary, Ferrari, jak je známo „Rocketman“ měl na auta dobrý vkus, tudíž vás nepřekvapí, že vlastnil i Maserati Quattroporte.

Land Rover stále prodává Defender. S motorem V8 a nyní v nostalgické edici Trophy

Land Rover stále prodává Defender. S motorem V8 a nyní v nostalgické edici Trophy

Do rozsáhlé sbírky muzikanta přibyl čtyřdveřový Ital v roce 2005. Z hvězdné garáže zamířil k novému majiteli v roce 2016, u něhož bylo auto opečováváno dodnes. Na budíku má Quattroporte zhruba 46.000 kilometrů, jejichž většina byla najeta během Eltonova vlastnictví. Až v rukách nového majitele bylo auto spíše leštěnkou v garáži.

Srdcem staršího Quattroporte páté generace je 4,2litrový osmiválec původem od Ferrari. Svým projevem se tak sedan vyrovná i hitovkám britské hudební legendy. Motor je spojen s šestistupňovým automatem ZF s pádly pod volantem. Na zadní kola míří 400 koní (294 kW), na stovku se auto dostane za 5,2 sekundy a maximálně dosáhne 275 km/h.

V Praze vznikne ulice pojmenovaná po Enzu Ferrarim. Najdete ji ve Stodůlkách

V Praze vznikne ulice pojmenovaná po Enzu Ferrarim. Najdete ji ve Stodůlkách

Exemplář vyvedený v zeleném odstínu Verde v kombinaci s béžovým koženým čalouněním a obložením z palisandru má samozřejmě maximální výbavu tehdejší doby. Vzadu třeba nechybí obrazovka s DVD přehrávačem, dálkovým ovládáním a sluchátky. Měnič na šest CD je další peckou z minulosti.

Zájemce s nejvyšším příhozem pak dostane k vozu i originální dopis od Maserati adresovaný Eltonu Johnovi. Samotná on-line aukce bude probíhat od 18. do 25. února. Společnost The Market odhaduje, že hvězdné Maserati se prodá za částku v rozmezí 15.000 až 40.000 liber, tedy v přepočtu asi 440.000 až 1,2 milionu korun.

Maserati

Automobilku Maserati založilo pět bratrů v roce 1914. Od začátku se soustředí na výrobu luxusních sportovních vozů.

Maserati od roku 1993 patřilo do skupiny Fiat. Ten část podílu odprodal Ferrari, ale po pár letech ho koupil zpět. Dnes Maserati patří do skupiny Stellantis.

Maserati Ghibli • Maserati Levante • Maserati Quattroporte • Maserati MC20

TEST Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG: Kam se ještě základní GTI nevydalo

Volkswagen Golf GTI 2.0 TSI DSG

Základní Volkswagen Golf GTI byl vždy střídmou cestou ke každodennímu cestování se sklony k mírnému sportování. Teď už to tak úplně neplatí.

dnes | Vladimír Kadera | 16 příspěvků
TEST Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4: Nové pořádky bez prokletí

Hyundai Tucson 1.6 CRDi MHEV 4x4

Konzervativní crossover se nám proměnil ve výrazný designový povoz, který neumí nebudit emoce. Vyplatila se mu sázka na odvahu?

28.  2.  2021 | Richard Herbich | 34 příspěvků
Nová Škoda Fabia je luxusnější. Už jsme ji řídili, bude to největší malé auto na trhu

Škoda Fabia IV 1.0 TSI DSG

Čtvrtá generace Škody Fabia je za rohem, představí se už v květnu, od léta si ji budete moci objednat v rámci předprodeje a s podzimem dorazí na showroomy a k prvním zákazníkům.

25.  2.  2021 | Jiří Baborský | 72 příspěvků