Maserati elektrifikuje. Prvními trojzubci do zásuvky budou GranTurismo a GranCabrio

Maserati vykopává další míč a ujišťuje nás, že je pořád tady a maká.

Italská automobilka Maserati začíná testovat elektrický pohon. Nový systém vlastní konstrukce se bude v budoucnu objevovat napříč modelovou paletou značky. Samotné testování probíhá pomocí třech exemplářů vycházejících z modelu GranTurismo.

Maserati ukončuje výrobu GranTurisma. K příležitosti uvádí speciální verzi Zéda

Maserati ukončuje výrobu GranTurisma. K příležitosti uvádí speciální verzi Zéda

Každý z testovacích vozů má jednu barvu italské vlajky a na boku nese nápis MMXXI (2021), který odkazuje na datum vstupu pohonné jednotky na trh. Vývoj pohonu probíhá v Modeně a Maserati se pyšní jeho jedinečností. Testování probíhá v běžných podmínkách i na závodní dráze.

Prvními čistě elektrickými modely se stanou nové verze kupé GranTurismo a kabrioletu GranCabrio. Výroba bude probíhat v Turíně. Níže najdete první ukázku, která odhaluje některé detaily a hlavně zvuk. Nicméně v postprodukci se dají dělat všelijaká kouzla a tak si s dojmy počkejme na video z reálného provozu.

Jedno z nejúžasnějších aut světa jde do aukce. Pocta starému Maserati bere dech

Jedno z nejúžasnějších aut světa jde do aukce. Pocta starému Maserati bere dech

Tato nová informace zřejmě nemá co do činění s dříve představeným projektem MMXX (2020), se kterým na nás Maserati na konci listopadu vybaflo s testovací mulou sportovního modelu. O elektromobil ale nejspíš nepůjde. Podle některých zdrojů jde o sportovní vůz se spalovacím motorem. Pravdu se dozvíme v květnu, kdy se má projekt MMXX odhalit.

Galerie doplněna o výběhovou edici modelu GranTurismo.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 48 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků