Maserati elektrifikuje. Prvními trojzubci do zásuvky budou GranTurismo a GranCabrio

Maserati vykopává další míč a ujišťuje nás, že je pořád tady a maká.

Italská automobilka Maserati začíná testovat elektrický pohon. Nový systém vlastní konstrukce se bude v budoucnu objevovat napříč modelovou paletou značky. Samotné testování probíhá pomocí třech exemplářů vycházejících z modelu GranTurismo.

Každý z testovacích vozů má jednu barvu italské vlajky a na boku nese nápis MMXXI (2021), který odkazuje na datum vstupu pohonné jednotky na trh. Vývoj pohonu probíhá v Modeně a Maserati se pyšní jeho jedinečností. Testování probíhá v běžných podmínkách i na závodní dráze.

Prvními čistě elektrickými modely se stanou nové verze kupé GranTurismo a kabrioletu GranCabrio. Výroba bude probíhat v Turíně. Níže najdete první ukázku, která odhaluje některé detaily a hlavně zvuk. Nicméně v postprodukci se dají dělat všelijaká kouzla a tak si s dojmy počkejme na video z reálného provozu.

Tato nová informace zřejmě nemá co do činění s dříve představeným projektem MMXX (2020), se kterým na nás Maserati na konci listopadu vybaflo s testovací mulou sportovního modelu. O elektromobil ale nejspíš nepůjde. Podle některých zdrojů jde o sportovní vůz se spalovacím motorem. Pravdu se dozvíme v květnu, kdy se má projekt MMXX odhalit.

Galerie doplněna o výběhovou edici modelu GranTurismo.

Maserati

Automobilku Maserati založilo pět bratrů v roce 1914. Od začátku se soustředí na výrobu luxusních sportovních vozů.

Maserati od roku 1993 patřilo do skupiny Fiat. Ten část podílu odprodal Ferrari, ale po pár letech ho koupil zpět. Dnes Maserati patří do skupiny Stellantis.

Maserati Ghibli • Maserati Levante • Maserati Quattroporte • Maserati MC20

Diskuze (20) Další článek: Škoda poprvé oficiálně připustila, že Octavia RS bude hybridní. Ukázala i logo

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,