Maserati Cinqueporte: když rodina vyhrává

Představte si, že jste nechutně bohatí. Dolary se válejí v kredenci v kuchyni, ve skříni v ložnici, banka už neumí přidat další nuly za uloženou sumu, takže si tak sedíte a vymýšlíte, za co utratit tyto papírky.

Pak se není čemu divit, že si tito opravdoví boháči nechávají vyrábět vozy na zakázku, nebo přestavovat dostupné vozy do nových podob tak, aby měli absolutní originál, který nikdy nikde nenajdete.

Právě z těchto pohnutek vznikla prozatím studie z dílny StudiaTorino, která je odvozena od klasického Maserati Quattroporte. Kombi, které tak vzniklo je prozatím pouhou studií v měřítku 1:4, ale pokud se nestane nic nečekaného, objeví se tento unikát i na silnici ve fungující verzi.

Arabský šejk, který si prozatím nechal vyhotovit jen návrh, se musí rozhodnout, zda to tohoto projektu v ceně několika milionu dolarů půjde, nebo ne. Ale protože kombi vypadá trochu jako kombi Peugeot 407, může se stát, že sáhne po levnější francouzské variantě...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Koncept Maserati Cinqueporte

 

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků