Maserati Cinqueporte: když rodina vyhrává

Představte si, že jste nechutně bohatí. Dolary se válejí v kredenci v kuchyni, ve skříni v ložnici, banka už neumí přidat další nuly za uloženou sumu, takže si tak sedíte a vymýšlíte, za co utratit tyto papírky.

Pak se není čemu divit, že si tito opravdoví boháči nechávají vyrábět vozy na zakázku, nebo přestavovat dostupné vozy do nových podob tak, aby měli absolutní originál, který nikdy nikde nenajdete.

Právě z těchto pohnutek vznikla prozatím studie z dílny StudiaTorino, která je odvozena od klasického Maserati Quattroporte. Kombi, které tak vzniklo je prozatím pouhou studií v měřítku 1:4, ale pokud se nestane nic nečekaného, objeví se tento unikát i na silnici ve fungující verzi.

Arabský šejk, který si prozatím nechal vyhotovit jen návrh, se musí rozhodnout, zda to tohoto projektu v ceně několika milionu dolarů půjde, nebo ne. Ale protože kombi vypadá trochu jako kombi Peugeot 407, může se stát, že sáhne po levnější francouzské variantě...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Koncept Maserati Cinqueporte

 

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků