Maserati Cinqueporte: když rodina vyhrává

Představte si, že jste nechutně bohatí. Dolary se válejí v kredenci v kuchyni, ve skříni v ložnici, banka už neumí přidat další nuly za uloženou sumu, takže si tak sedíte a vymýšlíte, za co utratit tyto papírky.

Pak se není čemu divit, že si tito opravdoví boháči nechávají vyrábět vozy na zakázku, nebo přestavovat dostupné vozy do nových podob tak, aby měli absolutní originál, který nikdy nikde nenajdete.

Právě z těchto pohnutek vznikla prozatím studie z dílny StudiaTorino, která je odvozena od klasického Maserati Quattroporte. Kombi, které tak vzniklo je prozatím pouhou studií v měřítku 1:4, ale pokud se nestane nic nečekaného, objeví se tento unikát i na silnici ve fungující verzi.

Arabský šejk, který si prozatím nechal vyhotovit jen návrh, se musí rozhodnout, zda to tohoto projektu v ceně několika milionu dolarů půjde, nebo ne. Ale protože kombi vypadá trochu jako kombi Peugeot 407, může se stát, že sáhne po levnější francouzské variantě...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Koncept Maserati Cinqueporte

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 6 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků