Maserati Cinqueporte: když rodina vyhrává

Představte si, že jste nechutně bohatí. Dolary se válejí v kredenci v kuchyni, ve skříni v ložnici, banka už neumí přidat další nuly za uloženou sumu, takže si tak sedíte a vymýšlíte, za co utratit tyto papírky.

Pak se není čemu divit, že si tito opravdoví boháči nechávají vyrábět vozy na zakázku, nebo přestavovat dostupné vozy do nových podob tak, aby měli absolutní originál, který nikdy nikde nenajdete.

Právě z těchto pohnutek vznikla prozatím studie z dílny StudiaTorino, která je odvozena od klasického Maserati Quattroporte. Kombi, které tak vzniklo je prozatím pouhou studií v měřítku 1:4, ale pokud se nestane nic nečekaného, objeví se tento unikát i na silnici ve fungující verzi.

Arabský šejk, který si prozatím nechal vyhotovit jen návrh, se musí rozhodnout, zda to tohoto projektu v ceně několika milionu dolarů půjde, nebo ne. Ale protože kombi vypadá trochu jako kombi Peugeot 407, může se stát, že sáhne po levnější francouzské variantě...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Koncept Maserati Cinqueporte

 

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků