Maserati Chicane: pozoruhodná vize do budoucnosti

Italská automobilka Maserati, které se v uplynulém roce podařilo dostat zpět do černých čísel, nepředstaví na nadcházejícím autosalonu v Ženevě žádný nový model. Plachtu shodí jen z konceptu s názvem Chicane, který je výsledkem společné práce studentů z turínské designérské školy.

Jde o studii menšího sportovního kupé s konfigurací 2+2 a velmi futuristickým vzhledem, vytratil se i ladný sportovní design, na jaký jsme u Maserati zvyklí. Ve skutečnosti to však není žádný drobek, se svými vnějšími rozměry je téměř shodný s modelem GranTurismo, se kterým sdílí i mnoho technických prvků. O pohon se stará výkonný osmiválec, jehož síla je distribuována na kola zadní nápravy.
 

Automobilka zatím neprozradila, zda posune toto kupé do sériové výroby. Dá se ovšem předpokládat, že bude chtít konkurovat automobilce Ferrari, která taktéž připravuje malý „sporťák“. V tom případě by ale musela rozměry tohoto konceptu, stejně jako vzhled, mírně poupravit.

Klepněte pro větší obrázek 
Maserati Chicane Concept
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků