Maserati Chicane: krasavec od IED se ukázal (živé foto)

Jak jsme vás již informovali, letošní absolventi italského Instituto Europeo di Design připravili studii naznačující, jak by mohlo vypadat nové menší Maserati. Svoji práci nazvali Chicane, a co je zajímavější, přijeli se s ní pochlubit do Ženevy.

Chicane je kupé 2+2 s vidlicovým osmiválcem v přídi, pohánějícím zadní kola. Ačkoli si vůz zachovává některé prvky současných strojů Maserati, je o 400 mm kratší než Pininfarinův model GT. Zvláště agresivně působí zapuštěné hlavní světlomety. Pod vzhledem vozu jsou podepsáni Dmytro Zyubyairov z Ukrajiny a Ital Oscar Palladino a k realizaci byl vybrán ze sedmnácti návrhů.

Ženeva je pro Maserati významným místem. Vloni zde tato firma představila sériový model GranTurismo, letos následovaný výkonnějším typem GranTurismo S. Studenti IED jej letos doplnili studií Chicane. Je sice nepravděpodobné, že by se dostala do výroby, ale je možné, že některé z použitých stylistických prvků začas objevíme na některém ze sériových vozů koncernu Fiat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Maserati Chicane na Ženevském autosalonu
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků