Maserati Chicane: krasavec od IED se ukázal (živé foto)

Jak jsme vás již informovali, letošní absolventi italského Instituto Europeo di Design připravili studii naznačující, jak by mohlo vypadat nové menší Maserati. Svoji práci nazvali Chicane, a co je zajímavější, přijeli se s ní pochlubit do Ženevy.

Chicane je kupé 2+2 s vidlicovým osmiválcem v přídi, pohánějícím zadní kola. Ačkoli si vůz zachovává některé prvky současných strojů Maserati, je o 400 mm kratší než Pininfarinův model GT. Zvláště agresivně působí zapuštěné hlavní světlomety. Pod vzhledem vozu jsou podepsáni Dmytro Zyubyairov z Ukrajiny a Ital Oscar Palladino a k realizaci byl vybrán ze sedmnácti návrhů.

Ženeva je pro Maserati významným místem. Vloni zde tato firma představila sériový model GranTurismo, letos následovaný výkonnějším typem GranTurismo S. Studenti IED jej letos doplnili studií Chicane. Je sice nepravděpodobné, že by se dostala do výroby, ale je možné, že některé z použitých stylistických prvků začas objevíme na některém ze sériových vozů koncernu Fiat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Maserati Chicane na Ženevském autosalonu
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků