Maserati Chicane: krasavec od IED se ukázal (živé foto)

Jak jsme vás již informovali, letošní absolventi italského Instituto Europeo di Design připravili studii naznačující, jak by mohlo vypadat nové menší Maserati. Svoji práci nazvali Chicane, a co je zajímavější, přijeli se s ní pochlubit do Ženevy.

Chicane je kupé 2+2 s vidlicovým osmiválcem v přídi, pohánějícím zadní kola. Ačkoli si vůz zachovává některé prvky současných strojů Maserati, je o 400 mm kratší než Pininfarinův model GT. Zvláště agresivně působí zapuštěné hlavní světlomety. Pod vzhledem vozu jsou podepsáni Dmytro Zyubyairov z Ukrajiny a Ital Oscar Palladino a k realizaci byl vybrán ze sedmnácti návrhů.

Ženeva je pro Maserati významným místem. Vloni zde tato firma představila sériový model GranTurismo, letos následovaný výkonnějším typem GranTurismo S. Studenti IED jej letos doplnili studií Chicane. Je sice nepravděpodobné, že by se dostala do výroby, ale je možné, že některé z použitých stylistických prvků začas objevíme na některém ze sériových vozů koncernu Fiat.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Maserati Chicane na Ženevském autosalonu
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků