Martin Hub na silnicích nehazarduje (hvězdy za volantem)

Dnes jsme připravili rozhovor s předním českým kaskadérem. Od roku 1986 pracoval na cca 500 projektech pro film a televizi, např.: XXX, Titanic, Blade III., Gladiátor… Jeho popularita je větší spíše v zahraničí, než v Česku. Spolupracuje s J. Tomsou.
Martin Hub na silnicích nehazarduje (hvězdy za volantem)

Tip: V našem nepravidelném občasníku jsme už zpovídali Viléma Čoka, Pavlu Charvátovou, Jiřího Korna, Evu Hudečkovou, Kláru Doležalovou a Petra Kotvalda.

***

Jakým vozem v současné době jezdíte?

Dnes jezdím vozem Mitshubishi Pajero Wagon. Nejdříve to byl takový můj naleštěný mazlík, ale postupně, jak mě okrádali a vykrádali, je to jen takový skelet na kolech.

Jaké vozy jste vystřídal-a, popř. jaký byl váš nejoblíbenější?

Měl jsem Fiat 127, malou toyotu, Citroen BX, Ford Scorpio a v úplných začátcích škodovku, kterou mi laskavě půjčoval můj tatík.

Dodržujete rychlostní limity a jak se vám jezdí po českých komunikacích?

Myslím si, že předpisy celkem dodržuji, pokuty dostávám spíše za špatné parkování než za rychlost. V rychlosti se podobám panu Hrušínskému ve filmu Vesničko má středisková, takže se spíše kochám. A co se týká českých silnic, no, znám horší, ale i lepší.

Jak se ohodnotíte jako řidič, kolik km najezdíte ročně?

Někdy kliďas, někdy cholerik, proč to nepřiznat? Najezdím určitě přes 50 000 km, používám auto jako pracovní nástroj.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Máte nějakou veselou příhodu za volantem?

Těch je celkem dost, ale spíše se týkají pracovního prostředí. Například, když před záběrem sedíte v autě v ošumtělých hadrech někde v boční uličce a čekáte na pokyn ve vysílačce, abyste vjel do záběru, a u vás zastaví hlídka a začne vás kontrolovat. A na pokyn policie „VYSTUPTE SI“ začnete lézt z okénka, protože máte dveře zavařené. Těžko se to vysvětlovalo.

Berete stopaře, popř. stopoval jste někdy?

Stopoval jsem i jsem bral stopaře, i občas beru, ale auto mám většinou tak plné, že to není možné.

Dovedete poskytnout první pomoc?

Myslím si, že to dokážu docela dobře.

Co říkáte bezpečnostním akcím typu „Kryštof“ a jaké máte zkušenosti s Policií ČR, platíte často pokuty?

Věřím, že akce typu Kryštof mají svůj smysl, pokud smyslem těchto akcích bude jen jediná záchrana lidského života. A ta negativa, co si o tom člověk přečte v tisku nebo uvidí v TV, souvisí spíše s lidmi. Pravda je, že pokud od vás bude chtít policajt pokutu, tak vás „udělá“ i na autě, co sjede zrovna z výrobní linky. Pokuty dostávám za špatné parkování. Ale kdo dnes nedostává?

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Byl jste účastníkem dopravní nehody? jak a kde?

Měl jsem dvě dopravní nehody, jednu jsem si zavinil sám, jako mladý blbeček,  kdy jsem se předváděl, ale naštěstí jsem nikoho neohrozil, převrátil jsem se na střechu. A druhá dopravní nehoda byla, když do mě napálil taxikář v Praze. Vjel na mokré vozovce do protisměru a bylo to. Naštěstí jen naražené koleno, ale auto bylo na odpis. Byla to má poslední nehoda. Asi je to věkem, jezdím celkem pomalu, jízdu si vychutnávám a spíše kontroluji ostatní.

Jak se díváte na motorkáře?

Nevadí mi, také proč? Sám papíry na motorku mám, ale pokud bych si měl vybrat, šel bych do choopera než do nějaké závodní mašiny. Prostě si na motorku sednout a udělat si klidný výlet. Beru je jako normální účastníky dopravního provozu.

Co byste poradil, popř. doporučil či popřál čtenářům AutoRevue.cz?

Vždy se vrátit v pořádku domů.

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

dnes | Milan Lažanský | 1 příspěvek
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků