Mark Higgins vás na videu proveze "nejlepší silnicí na světě". V upraveném STI!

Subaru s Markem Higginsem se chystá na rumunský Transfagarasan. Podívejte se na slavnou silnici z perspektivy "estéíčka".

O Transfagarasan jste už nejspíš slyšeli. Do podvědomí motoristických fanoušků se tato "nudle v horách" dostala coby nejlepší silnice na světě. Takto ji tituloval Jeremy Clarkson v jedno z dílů pořadu Top Gear.

Na natáčení nové série The Grand Tour známou trojici doprovází Sebastian Vettel

Na natáčení nové série The Grand Tour známou trojici doprovází Sebastian Vettel

S popularitou se pojí i marketingový zájem o lámání rekordů. Už jsme tak byli svědky svérázného rekordu, kdy Octavia RS porazila Ferrari 458 Italia. Tehdy zde však byli nejasné okolnosti, srovnání pilotů se také nezdálo fér a ke všemu přispěl rozbitý úsek silnice. 

Dobře, rekordy se tu pořád ještě nelámou na profesionální úrovni a tak často, jako třeba v "Zelené pekle". Vyrazilo sem ale Subaru s Markem Higginsem. Ten to pekelně umí rozjet třeba na ostrově Man. Rekord čtyřdveřového vozu drží se stejným vozem i na Nordschleife (ve fotogalerii).

Minitest Subaru BRZ MY18: Zase o ročník vyzrálejší, nikoli nudnější!

Minitest Subaru BRZ MY18: Zase o ročník vyzrálejší, nikoli nudnější!

Zatím zde Higgins testuje. Právě z jednoho z pokusů pochází přiložené video. Kamera je umístěna na předním nárazníku závodně upraveného Subaru WRX STi RA, tedy opět stejného vozu. V osmi minutách se tak jedná o unikátní a netradiční pohled na tuto silnici. Také jde o zajímavou podívanou z hlediska tempa, které Higgins na oslizlé a úzké okresce nasadil.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 15 příspěvků
První jízda: Range Rover Velar SVA. Pětilitrový V8 jako střed vašeho vesmíru

Range Rover Velar SVA (první svezení)

Do vymazleného Range Roveru Velar nacpali inženýři divize SVO svůj klasický osmiválec a na silnicích nad Barcelonou se nás snažili přesvědčit, proč tento recept dává smysl. Dobrá, přesvědčovat nás zrovna nemuseli…

10.  6.  2019 | Daniel Fuglevič | 11 příspěvků