Mark Higgins vás na videu proveze "nejlepší silnicí na světě". V upraveném STI!

Subaru s Markem Higginsem se chystá na rumunský Transfagarasan. Podívejte se na slavnou silnici z perspektivy "estéíčka".

O Transfagarasan jste už nejspíš slyšeli. Do podvědomí motoristických fanoušků se tato "nudle v horách" dostala coby nejlepší silnice na světě. Takto ji tituloval Jeremy Clarkson v jedno z dílů pořadu Top Gear.

Na natáčení nové série The Grand Tour známou trojici doprovází Sebastian Vettel

Na natáčení nové série The Grand Tour známou trojici doprovází Sebastian Vettel

S popularitou se pojí i marketingový zájem o lámání rekordů. Už jsme tak byli svědky svérázného rekordu, kdy Octavia RS porazila Ferrari 458 Italia. Tehdy zde však byli nejasné okolnosti, srovnání pilotů se také nezdálo fér a ke všemu přispěl rozbitý úsek silnice. 

Dobře, rekordy se tu pořád ještě nelámou na profesionální úrovni a tak často, jako třeba v "Zelené pekle". Vyrazilo sem ale Subaru s Markem Higginsem. Ten to pekelně umí rozjet třeba na ostrově Man. Rekord čtyřdveřového vozu drží se stejným vozem i na Nordschleife (ve fotogalerii).

Minitest Subaru BRZ MY18: Zase o ročník vyzrálejší, nikoli nudnější!

Minitest Subaru BRZ MY18: Zase o ročník vyzrálejší, nikoli nudnější!

Zatím zde Higgins testuje. Právě z jednoho z pokusů pochází přiložené video. Kamera je umístěna na předním nárazníku závodně upraveného Subaru WRX STi RA, tedy opět stejného vozu. V osmi minutách se tak jedná o unikátní a netradiční pohled na tuto silnici. Také jde o zajímavou podívanou z hlediska tempa, které Higgins na oslizlé a úzké okresce nasadil.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

včera | Miro Mihálik | 19 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 89 příspěvků
TEST Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW: Dává smysl, jen trochu jiný

Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW

Při hodnocení Škody Kodiaq RS velice záleží na přístupu „pozorovatele“. Pokud vůz budete brát jako sportovní SUV, zřejmě vám brzy dojdou argumenty. V nabídce však rozhodně není nadbytečný.

12.  2.  2019 | Jan Mička | 85 příspěvků