Mark Higgins vás na videu proveze "nejlepší silnicí na světě". V upraveném STI!

Subaru s Markem Higginsem se chystá na rumunský Transfagarasan. Podívejte se na slavnou silnici z perspektivy "estéíčka".

O Transfagarasan jste už nejspíš slyšeli. Do podvědomí motoristických fanoušků se tato "nudle v horách" dostala coby nejlepší silnice na světě. Takto ji tituloval Jeremy Clarkson v jedno z dílů pořadu Top Gear.

Na natáčení nové série The Grand Tour známou trojici doprovází Sebastian Vettel

Na natáčení nové série The Grand Tour známou trojici doprovází Sebastian Vettel

S popularitou se pojí i marketingový zájem o lámání rekordů. Už jsme tak byli svědky svérázného rekordu, kdy Octavia RS porazila Ferrari 458 Italia. Tehdy zde však byli nejasné okolnosti, srovnání pilotů se také nezdálo fér a ke všemu přispěl rozbitý úsek silnice. 

Dobře, rekordy se tu pořád ještě nelámou na profesionální úrovni a tak často, jako třeba v "Zelené pekle". Vyrazilo sem ale Subaru s Markem Higginsem. Ten to pekelně umí rozjet třeba na ostrově Man. Rekord čtyřdveřového vozu drží se stejným vozem i na Nordschleife (ve fotogalerii).

Minitest Subaru BRZ MY18: Zase o ročník vyzrálejší, nikoli nudnější!

Minitest Subaru BRZ MY18: Zase o ročník vyzrálejší, nikoli nudnější!

Zatím zde Higgins testuje. Právě z jednoho z pokusů pochází přiložené video. Kamera je umístěna na předním nárazníku závodně upraveného Subaru WRX STi RA, tedy opět stejného vozu. V osmi minutách se tak jedná o unikátní a netradiční pohled na tuto silnici. Také jde o zajímavou podívanou z hlediska tempa, které Higgins na oslizlé a úzké okresce nasadil.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG 1st Edition: Sesazený král Evropy vrací úder

Volkswagen Golf 1.5 eTSI DSG

Přestože se nový Volkswagen Golf tváří jako ten minulý, ve skutečnosti prošel komplexní proměnou. Spoléhá na elektrifikaci a přijel se zcela novým pojetím interiéru. Všechno to přináší zajímavé výhody, ale také jisté nevýhody.

včera | Jan Mička | 48 příspěvků
Se Škodou Octavia 2.0 TDI Evo poprvé v Česku: Musí být nejlepší. Daří se jí to?

Škoda Octavia Combi 2.0 TDI Evo

Novou generaci Škody Octavia jsme poprvé vyzkoušeli rovnou na českých silnicích. Kombi s motorem 2.0 TDI Evo se tváří jako ideální služebák, navíc model jako takový nemá v rámci automobilky jednoduché poslání.

27.  3.  2020 | Jan Mička | 145 příspěvků
TEST Mazda CX-30 Skyactiv-X 6MAN vs. 6AT 4x4: Revoluční All In One?

Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X

Vznětová, zážehová, přeplňovaná, atmosférická, hybridní. Zdá se to sice k nevíře, ale všechna tato adjektiva popisují kompaktní SUV Mazda CX-30 s „dieselovým benzinem“ Skyactiv-X. Jen ne všechna najednou. Jaká tedy v reálném světě je a jak se liší čtyřkolka s automatem od předokolky s manuální převodovkou?

25.  3.  2020 | Petr Schnagl | 25 příspěvků