Mark Higgins vás na videu proveze "nejlepší silnicí na světě". V upraveném STI!

Subaru s Markem Higginsem se chystá na rumunský Transfagarasan. Podívejte se na slavnou silnici z perspektivy "estéíčka".

O Transfagarasan jste už nejspíš slyšeli. Do podvědomí motoristických fanoušků se tato "nudle v horách" dostala coby nejlepší silnice na světě. Takto ji tituloval Jeremy Clarkson v jedno z dílů pořadu Top Gear.

Na natáčení nové série The Grand Tour známou trojici doprovází Sebastian Vettel

Na natáčení nové série The Grand Tour známou trojici doprovází Sebastian Vettel

S popularitou se pojí i marketingový zájem o lámání rekordů. Už jsme tak byli svědky svérázného rekordu, kdy Octavia RS porazila Ferrari 458 Italia. Tehdy zde však byli nejasné okolnosti, srovnání pilotů se také nezdálo fér a ke všemu přispěl rozbitý úsek silnice. 

Dobře, rekordy se tu pořád ještě nelámou na profesionální úrovni a tak často, jako třeba v "Zelené pekle". Vyrazilo sem ale Subaru s Markem Higginsem. Ten to pekelně umí rozjet třeba na ostrově Man. Rekord čtyřdveřového vozu drží se stejným vozem i na Nordschleife (ve fotogalerii).

Minitest Subaru BRZ MY18: Zase o ročník vyzrálejší, nikoli nudnější!

Minitest Subaru BRZ MY18: Zase o ročník vyzrálejší, nikoli nudnější!

Zatím zde Higgins testuje. Právě z jednoho z pokusů pochází přiložené video. Kamera je umístěna na předním nárazníku závodně upraveného Subaru WRX STi RA, tedy opět stejného vozu. V osmi minutách se tak jedná o unikátní a netradiční pohled na tuto silnici. Také jde o zajímavou podívanou z hlediska tempa, které Higgins na oslizlé a úzké okresce nasadil.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Fiat 500 1.2 8v Collezione: Jen mu zkuste odolat!

Fiat 500 1.2 8v Collezione

Pětistovka oslavila v loňském roce šedesátiny. Fiat se ale výrobou nejrůznějších speciálních a limitovaných verzí vytrvale stará o to, aby novodobá generace nezestárla ani o den.

včera | Jan Mička | 20 příspěvků
TEST BMW M140i: Dokonalost odsouzená k záhubě

BMW M140i

Pokud toužíte po nejlepším ostrém hatchbacku na trhu, zapomeňte na Civic Type-R nebo Golf R. Chtějte M140i s manuálem a samosvorem a peněz nelitujte. Tohle je poslední příležitost k nákupu.

23.  9.  2018 | Miro Mihálik | 31 příspěvků
Minitest Volvo S90 T8: Je vrcholná motorizace skutečně nejlepší?

Volvo S90 T8 AWD Polestar (minitest)

Tentokrát jsme vyzkoušeli Volvo S90 se vším, co mu je možné nadělit. Jak funguje hybridní provedení?

18.  9.  2018 | Milan Lažanský | 26 příspěvků