Mark Higgins vás na videu proveze "nejlepší silnicí na světě". V upraveném STI!

Subaru s Markem Higginsem se chystá na rumunský Transfagarasan. Podívejte se na slavnou silnici z perspektivy "estéíčka".

O Transfagarasan jste už nejspíš slyšeli. Do podvědomí motoristických fanoušků se tato "nudle v horách" dostala coby nejlepší silnice na světě. Takto ji tituloval Jeremy Clarkson v jedno z dílů pořadu Top Gear.

Na natáčení nové série The Grand Tour známou trojici doprovází Sebastian Vettel

Na natáčení nové série The Grand Tour známou trojici doprovází Sebastian Vettel

S popularitou se pojí i marketingový zájem o lámání rekordů. Už jsme tak byli svědky svérázného rekordu, kdy Octavia RS porazila Ferrari 458 Italia. Tehdy zde však byli nejasné okolnosti, srovnání pilotů se také nezdálo fér a ke všemu přispěl rozbitý úsek silnice. 

Dobře, rekordy se tu pořád ještě nelámou na profesionální úrovni a tak často, jako třeba v "Zelené pekle". Vyrazilo sem ale Subaru s Markem Higginsem. Ten to pekelně umí rozjet třeba na ostrově Man. Rekord čtyřdveřového vozu drží se stejným vozem i na Nordschleife (ve fotogalerii).

Minitest Subaru BRZ MY18: Zase o ročník vyzrálejší, nikoli nudnější!

Minitest Subaru BRZ MY18: Zase o ročník vyzrálejší, nikoli nudnější!

Zatím zde Higgins testuje. Právě z jednoho z pokusů pochází přiložené video. Kamera je umístěna na předním nárazníku závodně upraveného Subaru WRX STi RA, tedy opět stejného vozu. V osmi minutách se tak jedná o unikátní a netradiční pohled na tuto silnici. Také jde o zajímavou podívanou z hlediska tempa, které Higgins na oslizlé a úzké okresce nasadil.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST DS 7 Crossback PureTech 225: Extravagance bez kompromisů?

DS 7 Crossback PureTech 225

Zcela samostatná značka DS je tu a model 7 s dodatkem Crossback je startem nové éry. Vyzkoušeli jsme nejsilnější benzínové provedení a sportovně laděnou výbavu.

včera | Milan Lažanský | 41 příspěvků
TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

15.  11.  2018 | Jan Mička | 63 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků