Manuální převodovka je postrachem amerických zlodějů aut

Být zlodějem aut ve Spojených státech není jen tak. Země, která je zaplavena auty s automatickou převodovkou, není k nezkušeným lapkům zrovna shovívavá.

V americkém státě Georgia se pokusila dvojice zlodějů ukradnout jednomu řidiči Hondu Accord. Majiteli vzali klíče od auta a šli do akci. Po odemknutí a nasednutí do vozu je však čekalo velké překvapení. Místo dvojice pedálů a voliče s jasným písmenem D našli klasický manuál a trojici pedálů.

Jelikož se s tímto řazením nikdy nesetkali, byli natolik šokování, že jen seděli a zírali. Překvapenou dvojici pak zadržela policie, kterou mezi tím zavolali zaměstnanci blízké pizzerie.

Závěrem nutno podotknout, že u nás by někteří zloději dopadli podobně v přesně opačném případě. Spousta mentálně vyspělých jedinců, kteří se živí okrádáním jných, automatickou převodovku jistě nikdy ani neviděla...

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků