Manuální převodovka je postrachem amerických zlodějů aut

Být zlodějem aut ve Spojených státech není jen tak. Země, která je zaplavena auty s automatickou převodovkou, není k nezkušeným lapkům zrovna shovívavá.

V americkém státě Georgia se pokusila dvojice zlodějů ukradnout jednomu řidiči Hondu Accord. Majiteli vzali klíče od auta a šli do akci. Po odemknutí a nasednutí do vozu je však čekalo velké překvapení. Místo dvojice pedálů a voliče s jasným písmenem D našli klasický manuál a trojici pedálů.

Jelikož se s tímto řazením nikdy nesetkali, byli natolik šokování, že jen seděli a zírali. Překvapenou dvojici pak zadržela policie, kterou mezi tím zavolali zaměstnanci blízké pizzerie.

Závěrem nutno podotknout, že u nás by někteří zloději dopadli podobně v přesně opačném případě. Spousta mentálně vyspělých jedinců, kteří se živí okrádáním jných, automatickou převodovku jistě nikdy ani neviděla...

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků