Manuální převodovka je postrachem amerických zlodějů aut

Být zlodějem aut ve Spojených státech není jen tak. Země, která je zaplavena auty s automatickou převodovkou, není k nezkušeným lapkům zrovna shovívavá.

V americkém státě Georgia se pokusila dvojice zlodějů ukradnout jednomu řidiči Hondu Accord. Majiteli vzali klíče od auta a šli do akci. Po odemknutí a nasednutí do vozu je však čekalo velké překvapení. Místo dvojice pedálů a voliče s jasným písmenem D našli klasický manuál a trojici pedálů.

Jelikož se s tímto řazením nikdy nesetkali, byli natolik šokování, že jen seděli a zírali. Překvapenou dvojici pak zadržela policie, kterou mezi tím zavolali zaměstnanci blízké pizzerie.

Závěrem nutno podotknout, že u nás by někteří zloději dopadli podobně v přesně opačném případě. Spousta mentálně vyspělých jedinců, kteří se živí okrádáním jných, automatickou převodovku jistě nikdy ani neviděla...

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

dnes | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků