Manuální převodovka je postrachem amerických zlodějů aut

Být zlodějem aut ve Spojených státech není jen tak. Země, která je zaplavena auty s automatickou převodovkou, není k nezkušeným lapkům zrovna shovívavá.

V americkém státě Georgia se pokusila dvojice zlodějů ukradnout jednomu řidiči Hondu Accord. Majiteli vzali klíče od auta a šli do akci. Po odemknutí a nasednutí do vozu je však čekalo velké překvapení. Místo dvojice pedálů a voliče s jasným písmenem D našli klasický manuál a trojici pedálů.

Jelikož se s tímto řazením nikdy nesetkali, byli natolik šokování, že jen seděli a zírali. Překvapenou dvojici pak zadržela policie, kterou mezi tím zavolali zaměstnanci blízké pizzerie.

Závěrem nutno podotknout, že u nás by někteří zloději dopadli podobně v přesně opačném případě. Spousta mentálně vyspělých jedinců, kteří se živí okrádáním jných, automatickou převodovku jistě nikdy ani neviděla...

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků