Mansory: vylepšení pro DB9 Coupé i Volante

Stylingová společnost Mansory, specializující se zejména na luxusní vozy Bentley nebo Aston Martin, opět předvedla, co dokáže.

Hned na začátek si můžete položit si otázku, zda vůz jako Aston Martin DB9 Coupé a jeho otevřená verze Volante potřebují ke svému vzhledu nějaké vylepšení. Tento německý úpravce si však zjevně myslí, že ano, a tak se pojďme podívat na výplody jeho fantazie ve snaze dokázat, že i téměř dokonalý design může být ještě lepší.

Co se týče zevnějšku, zde se příliš experimentovat nemohlo, a tak u Mansory vsadili na známou kombinaci sportovní elegance, kterou mají tato dvě auta přímo symbolizovat. Sportovní duch vozu podpořil nový bodykit, tedy kompletní výměna nárazníků a prahů. Přední nárazník byl, stejně jako boční prahy, zkrášlen karbonovým spoilerem, což se prý velmi pozitivně odrazilo na aerodynamice vozu. Vzadu pak přibyl mohutný difuzor z uhlíkových vláken, který dotváří dvojice podlouhlých koncovek výfuku. Různé karbonové lišty byly použity na zvýraznění některých detailů, například při zadních svítilnách.

V interiéru byla použita jakási „trojkombinace“. Najdeme v něm prvky vyhotovené ze světlého javorového dřeva, alcantary a karbonu. Vnitřek byl laděn spíše do sportovna, o čemž svědčí kupříkladu i hliníkové sportovní pedály.

Úpravci však nezapomněli ani na technickou stránku vozu. Soustředili se zejména na brzdy, které pochází od Bremba. Brzdové kotouče o průměru 405 mm se skrývají za 20-ti palcovými hliníkovými koly. Dále přibyly na kapotu otvory pro lepší přísun vzduchu do motorové části a na zlepšení jízdních vlastností se podílí i snížený podvozek a nové tlumiče. 

Podobným luxusním vozům se tuningové společnosti většinou vyhýbají, a tak si Mansory zaslouží uznání za to, že se jim již nějaký ten čas důkladně věnuje. Ani tak ale určitě nenašel dokonalý recept na vkusný tuning, pro mnohé bude i tato úprava příliš drastická a nápadná...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mansory DB9 Coupé a Vantage

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků