Mansory: vylepšení pro DB9 Coupé i Volante

Stylingová společnost Mansory, specializující se zejména na luxusní vozy Bentley nebo Aston Martin, opět předvedla, co dokáže.

Hned na začátek si můžete položit si otázku, zda vůz jako Aston Martin DB9 Coupé a jeho otevřená verze Volante potřebují ke svému vzhledu nějaké vylepšení. Tento německý úpravce si však zjevně myslí, že ano, a tak se pojďme podívat na výplody jeho fantazie ve snaze dokázat, že i téměř dokonalý design může být ještě lepší.

Co se týče zevnějšku, zde se příliš experimentovat nemohlo, a tak u Mansory vsadili na známou kombinaci sportovní elegance, kterou mají tato dvě auta přímo symbolizovat. Sportovní duch vozu podpořil nový bodykit, tedy kompletní výměna nárazníků a prahů. Přední nárazník byl, stejně jako boční prahy, zkrášlen karbonovým spoilerem, což se prý velmi pozitivně odrazilo na aerodynamice vozu. Vzadu pak přibyl mohutný difuzor z uhlíkových vláken, který dotváří dvojice podlouhlých koncovek výfuku. Různé karbonové lišty byly použity na zvýraznění některých detailů, například při zadních svítilnách.

V interiéru byla použita jakási „trojkombinace“. Najdeme v něm prvky vyhotovené ze světlého javorového dřeva, alcantary a karbonu. Vnitřek byl laděn spíše do sportovna, o čemž svědčí kupříkladu i hliníkové sportovní pedály.

Úpravci však nezapomněli ani na technickou stránku vozu. Soustředili se zejména na brzdy, které pochází od Bremba. Brzdové kotouče o průměru 405 mm se skrývají za 20-ti palcovými hliníkovými koly. Dále přibyly na kapotu otvory pro lepší přísun vzduchu do motorové části a na zlepšení jízdních vlastností se podílí i snížený podvozek a nové tlumiče. 

Podobným luxusním vozům se tuningové společnosti většinou vyhýbají, a tak si Mansory zaslouží uznání za to, že se jim již nějaký ten čas důkladně věnuje. Ani tak ale určitě nenašel dokonalý recept na vkusný tuning, pro mnohé bude i tato úprava příliš drastická a nápadná...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mansory DB9 Coupé a Vantage

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků