Mansory: vylepšení pro DB9 Coupé i Volante

Stylingová společnost Mansory, specializující se zejména na luxusní vozy Bentley nebo Aston Martin, opět předvedla, co dokáže.

Hned na začátek si můžete položit si otázku, zda vůz jako Aston Martin DB9 Coupé a jeho otevřená verze Volante potřebují ke svému vzhledu nějaké vylepšení. Tento německý úpravce si však zjevně myslí, že ano, a tak se pojďme podívat na výplody jeho fantazie ve snaze dokázat, že i téměř dokonalý design může být ještě lepší.

Co se týče zevnějšku, zde se příliš experimentovat nemohlo, a tak u Mansory vsadili na známou kombinaci sportovní elegance, kterou mají tato dvě auta přímo symbolizovat. Sportovní duch vozu podpořil nový bodykit, tedy kompletní výměna nárazníků a prahů. Přední nárazník byl, stejně jako boční prahy, zkrášlen karbonovým spoilerem, což se prý velmi pozitivně odrazilo na aerodynamice vozu. Vzadu pak přibyl mohutný difuzor z uhlíkových vláken, který dotváří dvojice podlouhlých koncovek výfuku. Různé karbonové lišty byly použity na zvýraznění některých detailů, například při zadních svítilnách.

V interiéru byla použita jakási „trojkombinace“. Najdeme v něm prvky vyhotovené ze světlého javorového dřeva, alcantary a karbonu. Vnitřek byl laděn spíše do sportovna, o čemž svědčí kupříkladu i hliníkové sportovní pedály.

Úpravci však nezapomněli ani na technickou stránku vozu. Soustředili se zejména na brzdy, které pochází od Bremba. Brzdové kotouče o průměru 405 mm se skrývají za 20-ti palcovými hliníkovými koly. Dále přibyly na kapotu otvory pro lepší přísun vzduchu do motorové části a na zlepšení jízdních vlastností se podílí i snížený podvozek a nové tlumiče. 

Podobným luxusním vozům se tuningové společnosti většinou vyhýbají, a tak si Mansory zaslouží uznání za to, že se jim již nějaký ten čas důkladně věnuje. Ani tak ale určitě nenašel dokonalý recept na vkusný tuning, pro mnohé bude i tato úprava příliš drastická a nápadná...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mansory DB9 Coupé a Vantage

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 5 příspěvků
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků