Mansory V8 Vantage: vzhled na prvním místě

Noblesní Aston Martin V8 Vantage ve žluté barvě? To není špatný sen, ale úprava od společnosti Mansory. Co všechno přináší?

Pokud toužíte vlastnit něco extra, musíte sáhnout po skutečně exkluzivních vozech, nebo se obrátit na některou z tunerských firem. Jednou z nich je i Mansory, která se rozhodla vzít si do parády Aston Martin V8 Vantage. A jaký je výsledek?

Žlutý. Extravagantní vzhled musí zákonitě upoutat pozornost všude, kde s tímhle vozem přijedete. Jenomže Mansory se vydal možná až příliš touhle cestou, lepší dynamiku čekat nemůžete – osmiválec pod kapotou zůstal netknutý. Trochu výkonu navíc může dodat jedině nový výfukový systém. Viditelných změn si můžete všimnout na předním nárazníku s integrovaným spoilerem nebo na bočních prazích.

Vantage dále dostal dvacetipalcová kola v černě barvě, které přidávají vozu na agresivitě. Pro zmenšení hmotnosti se při úpravách vsadilo na použití karbonových dílů, které si našly místo jak na předních partiích a zpětných zrcátkách tak na krytu motoru nebo zadních svítilnách. K lepším jízdním výkonům ale můžou posloužit pouze použité tvrdší pružiny, naopak třeba pochválit výměnu sériových brzd za šestipístky vpředu resp. čtyřpístky vzadu od firmy Brembo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mansory V8 Vantage

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG: Opravdu má spotřebu dieselu?

TEST VW Golf 1.5 TSI Evo DSG

Volkswagen dopřál motoru 1.5 TSI Evo Bluemotion řadu systémů, které dnes stále nejsou úplně běžné. Výsledkem má být zážehový agregát se spotřebou vznětového. Platí to i mimo laboratoře?

19.  6.  2018 | Jan Mička | 63 příspěvků
Minitest Renault Twingo GT: Rošťák svázaný svou vlastní koncepcí

Renault Twingo GT (minitest)

Renault Sport si tentokrát v rámci své kúry GT posvítil na toho nejmenšího. Co přináší oproti standardní verzi?

14.  6.  2018 | Milan Lažanský | 9 příspěvků
TEST Toyota Yaris GRMN: Tryskomyš ze staré školy

Toyota Yaris GRMN

Co se stane, když do Yarisu namontujete kompresorovou osmnáctistovku Toyoty dodávanou pro Lotus Elise? Když je za tím Gazoo Racing, který staví auta pro Le Mans i WRC, tak možná tušíte.

12.  6.  2018 | Miro Mihálik | 9 příspěvků