Mansory stále hledá majitele pro bizarní G500 Cabrio. Chce za něj 15 milionů Kč

Z portfolia nechvalně známého úpravce hledá nového majitele jedno lehce ojeté „géčko“. Už delší dobu, nutno podotknout.

Německý úpravce Mansory je už celosvětově známý pro bizarní úpravy i těch nejdražších vozů planety. Přestože se některé výtvory dílny umí překvapivě držet při zemi, právě ty nejšílenější kreace samozřejmě vzbuzují největší pozornost. A pozornost bezpochyby vzbudí i kdokoliv, kdo si koupí tento zánovní Mercedes G500 Cabrio.

Ferrari 812 GTS Stallone je klasická šílenost od Mansory. V12 povýšil na 830 koní

Ferrari 812 GTS Stallone je klasická šílenost od Mansory. V12 povýšil na 830 koní

Vlastním jménem Mansory Speranza jde o samo o sobě vzácnou specifikaci třídy G z roku 2012 s krátkým rozvorem v provedení kabriolet. Tradičně ale o to vzácnější, když na její úpravu vytasilo Mansory snad všechny možné doplňky. Pro začátek bylo „géčko“ novým bodykitem rozšířeno o 20 mm.

Lakování celé karoserie odstínem Sichtcarbon Braun má připomínat hnědý karbon, k čemuž sedí světle hnědé plátno skládací střechy. Aby toho nebylo málo, hnědě jsou lakovány i multi-paprsková 23palcová kola. Hnědá ale pokračuje také v interiéru dvoubarevným koženým čalounění, navíc s netradičním prošíváním, a zbytek doplňuje dřevěné obložení.

Defender od Osprey Cars dostal americké svaly. Pod kapotou má V8 z Chevy Corvette

Defender od Osprey Cars dostal americké svaly. Pod kapotou má V8 z Chevy Corvette

Napěchování komfortní výbavou bylo pro verzi G500 zajištěno již samotným Mercedesem, takže po stránce tehdejších hi-tech prvků vozu nic nechybí. Pod kapotou je 5,5litrový V8 o síle 285 kW (387 koní), který najel pod znaky Mansory jen nějakých 1850 km.

Najít nového majitele pro takto upravenou třídu G ale není vůbec lehké. K mání je Speranza minimálně od července loňského roku. Ostatně Mansory si za svůj výtvor taky žádá tučných 595.000 eur (asi 15,4 milionu korun).

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volkswagen Golf GTD 2.0 TDI (147 kW) DSG: Palba z černé pistole

Volkswagen Golf GTD

Po testech Volkswagenů Golf GTE a GTI tady máme tu zřejmě nejméně sportovní variantu GTD. Ačkoliv to není sporťák, svůj smysl v nabídce rozhodně má.

14.  5.  2021 | Richard Herbich | 10 příspěvků
Řídili jsme nové Porsche Taycan Cross Turismo: Letí na silnici, dovádí v terénu!

Porsche Taycan Cross Turismo

Dostali jsme příležitost vyzkoušet nový přírůstek do elektrické rodiny Porsche Taycan. Je praktičtější a neztratí se ani mimo zpevněné cesty.

12.  5.  2021 | Stanislav Kolman | 5 příspěvků
TEST Subaru Forester 2.0ie-S ES Sport: Pozor, vezu rybičky!

Subaru Forester ES Sport

Subaru Forester se nyní prodává i ve verzi Sport. Nečekejte ale žádné turbohrátky, tohle je hraní si s barvičkami.

9.  5.  2021 | Vladimír Kadera | 2 příspěvky