Mansory stále hledá majitele pro bizarní G500 Cabrio. Chce za něj 15 milionů Kč

Z portfolia nechvalně známého úpravce hledá nového majitele jedno lehce ojeté „géčko“. Už delší dobu, nutno podotknout.

Německý úpravce Mansory je už celosvětově známý pro bizarní úpravy i těch nejdražších vozů planety. Přestože se některé výtvory dílny umí překvapivě držet při zemi, právě ty nejšílenější kreace samozřejmě vzbuzují největší pozornost. A pozornost bezpochyby vzbudí i kdokoliv, kdo si koupí tento zánovní Mercedes G500 Cabrio.

Vlastním jménem Mansory Speranza jde o samo o sobě vzácnou specifikaci třídy G z roku 2012 s krátkým rozvorem v provedení kabriolet. Tradičně ale o to vzácnější, když na její úpravu vytasilo Mansory snad všechny možné doplňky. Pro začátek bylo „géčko“ novým bodykitem rozšířeno o 20 mm.

Lakování celé karoserie odstínem Sichtcarbon Braun má připomínat hnědý karbon, k čemuž sedí světle hnědé plátno skládací střechy. Aby toho nebylo málo, hnědě jsou lakovány i multi-paprsková 23palcová kola. Hnědá ale pokračuje také v interiéru dvoubarevným koženým čalounění, navíc s netradičním prošíváním, a zbytek doplňuje dřevěné obložení.

Napěchování komfortní výbavou bylo pro verzi G500 zajištěno již samotným Mercedesem, takže po stránce tehdejších hi-tech prvků vozu nic nechybí. Pod kapotou je 5,5litrový V8 o síle 285 kW (387 koní), který najel pod znaky Mansory jen nějakých 1850 km.

Najít nového majitele pro takto upravenou třídu G ale není vůbec lehké. K mání je Speranza minimálně od července loňského roku. Ostatně Mansory si za svůj výtvor taky žádá tučných 595.000 eur (asi 15,4 milionu korun).

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Váš názor Další článek: Automobilový svět má novou osobnost. Šéf Toyoty si ocenění rozhodně zasloužil

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , Nové vozy na Heureka.cz