Mansory dotáhlo Ferrari SF90 Spider do extrému. Má ledově chladný lak a výkon 1100 koní

V rámci speciální edice Tempesta Celeste vyrobí Mansory trojici speciálně upravených Ferrari SF90 Spider. Dostanou extravagantní karoserii, nový interiér a sopku pod kapotu.

Mansory vypouští do světa novou trojici kompletně přepracovaných kabrioletů Ferrari SF90 Spider. Přesně tolik míst je ve výrobním plánu vyhrazeno limitované edici Tempesta Celeste, neboli „nebeská bouře“, jejímž základem je ledově modrý lak. Ve výsledku ale bude každý kousek malinko odlišný, aby byla zaručena jeho originalita.

To je příhodný název, protože karoserie opět nese smršť panelů vyladěných do extrému pomocí karbonu s odhalenou strukturou. Začít můžeme třeba předním nárazníkem s rozměrným splitterem a křidélky po stranách. Další porci karbonu najdeme na kapotě v podobě horizontálního pruhu s žebrováním na blatnících. Zpětná zrcátka dostala mohutnější kryty a nástavce prahů připomínají spíše středověkou ruční zbraň z fantasy filmu.

Z boku nelze přehlédnout, že původní kola nahradil interně navržený set s průměry 21palců vpředu a 22 palců vzadu. Téměř všechny horní díly nahradily karbonové deriváty. Jde o tunely za opěrkami hlavy, víko motoru a naprosto famózní dvouúrovňový spoiler s lomeným LED osvětlením po stranách. Záď se obecně inspiruje okruhovými speciály, což je patrné na čtveřici výše usazených koncovek a obřím difuzoru s centrálně umístěným světlem ve stylu F1.

 

Jelikož vůz vypadá jako okruhový speciál, měl by také tak jezdit. Proto Mansory dopřálo bi-turbo vidlicovému osmiválci zdravé posílení na 980 koní s 980 N.m. točivého momentu. K tomu si přičtěte sílu třech elektromotorů a dostanete se na hybridní výkon 1 100 koní. V praxi to znamená zrychlení z 0 na 100 km/h za 2,4 sekundy a poté se dostanete až na maximální rychlost 335 km/h.

Při ostrém kole vás možná zchladí pohled na mrazivě modrý kožený interiér kombinovaný s černými a bílými dekory. Nádherným detailem jsou pádla řazení v barvách italské trikolory. Čalouníci nevynechali snad jediný díl včetně koberců a stropnice. Výsledek působí mimořádně komplexně.

Ferrari

Ferrari je italský výrobce sportovních automobilů. Společnost založil v roce 1929 Enzo Ferrari. Dnes patří do skupiny FCA. Kromě výroby automobilů je Ferrari aktivní také v oblasti motoristického sportu, zejména ve Formuli 1.

Ferrari 812 Superfast • Ferrari GTC4Lusso • Ferrari 488 GTB • Ferrari Portofino • Ferrari F8 Spider • Ferrari Monza SP1/SP2

Diskuze (2) Další článek: TEST Volkswagen Multivan Life Long 2.0 TDI (110 kW): Konečně tak, jak ho máme nejraději

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,