Manfred von Brauchitsch oslaví 95. Narozeniny

Bývalý pilot vozů Mercedes, Manfred von Brauchitsch, oslaví 15. srpna své 95. narozeniny. Svoji sportovní motoristickou dráhu započal v roce 1928 jako motocyklový jezdec. První vítězství si se svým vozem Mercedes-Benz SS zapsal v roce 1929
Manfred von Brauchitsch oslaví 95. Narozeniny
Bývalý pilot vozů Mercedes, Manfred von Brauchitsch, oslaví 15. srpna své 95. narozeniny.

Svoji sportovní motoristickou dráhu započal v roce 1928 jako motocyklový jezdec. První vítězství si se svým vozem Mercedes-Benz SS zapsal v roce 1929 při závodě „Gaisbergrennen“, kde zajel rekordní čas. Jako privátní jezdec si vítězstvím v závodě „Avus-Rennen“ v květnu 1932 zajistil vstupenku do závodního týmu Mercedes-Benz a o dva roky později se zapsal do závodní stáje Mercedes-Benz svým vítězstvím v závodě „Eifelrennen“ na slavném voze W 25 – první formuli o hmotnosti 750 kg.

Jako jeden z nejúspěšnějších jezdců stříbrných šípů předválečné doby, člen závodního týmu Mercedes-Benz a týmový kolega Rudolfa Caraccioly, se Manfred von Brauchitsch zapsal do knihy závodních dějin. V letech 1929 až 1939 stanul pětačtyřicetkrát na stupních vítězů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

dnes | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků