Manfred von Brauchitsch oslaví 95. Narozeniny

Bývalý pilot vozů Mercedes, Manfred von Brauchitsch, oslaví 15. srpna své 95. narozeniny. Svoji sportovní motoristickou dráhu započal v roce 1928 jako motocyklový jezdec. První vítězství si se svým vozem Mercedes-Benz SS zapsal v roce 1929
Manfred von Brauchitsch oslaví 95. Narozeniny
Bývalý pilot vozů Mercedes, Manfred von Brauchitsch, oslaví 15. srpna své 95. narozeniny.

Svoji sportovní motoristickou dráhu započal v roce 1928 jako motocyklový jezdec. První vítězství si se svým vozem Mercedes-Benz SS zapsal v roce 1929 při závodě „Gaisbergrennen“, kde zajel rekordní čas. Jako privátní jezdec si vítězstvím v závodě „Avus-Rennen“ v květnu 1932 zajistil vstupenku do závodního týmu Mercedes-Benz a o dva roky později se zapsal do závodní stáje Mercedes-Benz svým vítězstvím v závodě „Eifelrennen“ na slavném voze W 25 – první formuli o hmotnosti 750 kg.

Jako jeden z nejúspěšnějších jezdců stříbrných šípů předválečné doby, člen závodního týmu Mercedes-Benz a týmový kolega Rudolfa Caraccioly, se Manfred von Brauchitsch zapsal do knihy závodních dějin. V letech 1929 až 1939 stanul pětačtyřicetkrát na stupních vítězů.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků