Malý Volkswagen Fox (možná) zamíří i do Česka

Volkswagen Fox, který jsme představili mezi vánočními svátky a který se již delší dobu vyrábí v Brazílii, se možná bude prodávat i v České republice. Lokální zastoupení automobilky by tímto malým modelem chtělo konkurovat nově vznikající konkurenci z Kolína, trojici C1, 107 a Aygo. Přitom předchůdce, současné Lupo, se do Česka nedováží; vůz je totiž na svou velikost dost drahý.

Proti uvedení Foxe na český trh není ani vedení Škody, menší Fox bude prý doplněním nabídky, nikoliv konkurencí pro Fabii. Fox je totiž o něco menší a lze jej pořídit i v třídveřové verzi. Pokud se novinky z Kolína budou prodávat pod cenou Fabie (225 tisíc), jak dříve uvedl šéf Peugeotu, musel by být Fox na stejné cenové úrovni; jinak by nebyl konkurenceschopný. To se ale nezdá příliš pravděpodobné, základní cena v západní Evropě bude někde okolo 260 tisíc.

Tip: Více o Volkswagenu Fox

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků