Malý Volkswagen Fox (možná) zamíří i do Česka

Volkswagen Fox, který jsme představili mezi vánočními svátky a který se již delší dobu vyrábí v Brazílii, se možná bude prodávat i v České republice. Lokální zastoupení automobilky by tímto malým modelem chtělo konkurovat nově vznikající konkurenci z Kolína, trojici C1, 107 a Aygo. Přitom předchůdce, současné Lupo, se do Česka nedováží; vůz je totiž na svou velikost dost drahý.

Proti uvedení Foxe na český trh není ani vedení Škody, menší Fox bude prý doplněním nabídky, nikoliv konkurencí pro Fabii. Fox je totiž o něco menší a lze jej pořídit i v třídveřové verzi. Pokud se novinky z Kolína budou prodávat pod cenou Fabie (225 tisíc), jak dříve uvedl šéf Peugeotu, musel by být Fox na stejné cenové úrovni; jinak by nebyl konkurenceschopný. To se ale nezdá příliš pravděpodobné, základní cena v západní Evropě bude někde okolo 260 tisíc.

Tip: Více o Volkswagenu Fox

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků