Malý Volkswagen Fox (možná) zamíří i do Česka

Volkswagen Fox, který jsme představili mezi vánočními svátky a který se již delší dobu vyrábí v Brazílii, se možná bude prodávat i v České republice. Lokální zastoupení automobilky by tímto malým modelem chtělo konkurovat nově vznikající konkurenci z Kolína, trojici C1, 107 a Aygo. Přitom předchůdce, současné Lupo, se do Česka nedováží; vůz je totiž na svou velikost dost drahý.

Proti uvedení Foxe na český trh není ani vedení Škody, menší Fox bude prý doplněním nabídky, nikoliv konkurencí pro Fabii. Fox je totiž o něco menší a lze jej pořídit i v třídveřové verzi. Pokud se novinky z Kolína budou prodávat pod cenou Fabie (225 tisíc), jak dříve uvedl šéf Peugeotu, musel by být Fox na stejné cenové úrovni; jinak by nebyl konkurenceschopný. To se ale nezdá příliš pravděpodobné, základní cena v západní Evropě bude někde okolo 260 tisíc.

Tip: Více o Volkswagenu Fox

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 55 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků