Malý a „levný” Rolls-Royce dostal definitivně zelenou

Již na podzim minulého roku jsme vás jako první informovali o nových záměrech britské automobilky Rolls-Royce (celá zpráva). Šéf automobilky tehdy sdělil, že Rolls-Royce plánuje uvést na trh malý a relativně levný model. To vše bylo včera oficiálně potvrzeno.

Důležité na tomto sdělení je potvrzení původních informací. Malý Rolls-Royce bude na trhu do tří let, tedy nejpozději v roce 2010. Svými rozměry se postaví pod současný Phantom a délkou bude atakovat hranici 5 400 mm. Také cena bude nižší a měla by se pohybovat okolo poloviny základní verze Phantomu.

A jaký je účel tohoto vozu? Přestože se Rolls-Royce hřeje v náručí automobilky BMW, je ziskový a prodává stále více vozů, nestačí to na lepší budoucnost. Vývoj nových vozů stojí ohromné peníze a navíc se musí majiteli vrátit vložené investice.

To má zajistit právě malý a levný model. Toho by se mělo vyrábět a prodávat daleko více a automobilka tak získá nejen nový zdroj financí, ale také zákazníky, kteří v budoucnu s největší pravděpodobností přejdou na reprezentativnější modely.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků