Malý a „levný” Rolls-Royce dostal definitivně zelenou

Již na podzim minulého roku jsme vás jako první informovali o nových záměrech britské automobilky Rolls-Royce (celá zpráva). Šéf automobilky tehdy sdělil, že Rolls-Royce plánuje uvést na trh malý a relativně levný model. To vše bylo včera oficiálně potvrzeno.

Důležité na tomto sdělení je potvrzení původních informací. Malý Rolls-Royce bude na trhu do tří let, tedy nejpozději v roce 2010. Svými rozměry se postaví pod současný Phantom a délkou bude atakovat hranici 5 400 mm. Také cena bude nižší a měla by se pohybovat okolo poloviny základní verze Phantomu.

A jaký je účel tohoto vozu? Přestože se Rolls-Royce hřeje v náručí automobilky BMW, je ziskový a prodává stále více vozů, nestačí to na lepší budoucnost. Vývoj nových vozů stojí ohromné peníze a navíc se musí majiteli vrátit vložené investice.

To má zajistit právě malý a levný model. Toho by se mělo vyrábět a prodávat daleko více a automobilka tak získá nejen nový zdroj financí, ale také zákazníky, kteří v budoucnu s největší pravděpodobností přejdou na reprezentativnější modely.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků