Malířka ze země ledovců vtiskla své dílo do Bentley Continental GT. A vzniklo tohle

Nádherné vozy ve spojení s uměním spolu vytvářejí unikátní kousky automobilového blaha. Jeden takový příklad tu dnes máme.

Teď by měli zbystřit všichni milovníci umění a britských vozů. Islandská abstraktní malířka Katrin Fridriksová objevuje ve svých dílech svět rychlosti a gravitace ve spojení s člověkem. Její dílo poznáte podle tekoucích motivů a harmonických barev. Fridriksová svá díla vystavuje po celé Evropě a platí za uznávanou umělkyni.

Bentley odhalilo nový byznys. Vyrábí vlastní med, v Crewe zaměstnává na 120.000 včel

Bentley odhalilo nový byznys. Vyrábí vlastní med, v Crewe zaměstnává na 120.000 včel

Není tak divu, že si její zvolilo nejstarší dealerství Bentley na světě jako spolupracovníka při tvorbě unikátního modelu Continental GT. I když má být vůz poctou závodní historii značky, není překvapivě základní barva typická zelená, ale černá.

BMW představilo M1 před 40 lety. Jak na legendu vzpomíná vedoucí projektu?

BMW představilo M1 před 40 lety. Jak na legendu vzpomíná vedoucí projektu?

Jako umělecké dílo bylo zvoleno Speed of Light Commander. Abstraktní dílo, které si hraje s černou a bílou barvou z ruky umělkyně, zde obtéká transkontinentální přepravník s dvanáctiválcovým motorem za miliony korun. Interiér by měl podle všeho zůstat beze změn.

Vůz bude k vidění v londýnském dealerství Jack Barclay Bentley do 7. října. Poté bude přesunut do galerie JD Malat Gallery. Vy se ale můžete zatím podívat na fotografie v galerii. Dokonce už se chystá i prodej tohoto unikátu. Cena zatím není známá.

Bentley

Bentley Motors Limited je britský výrobce luxusních automobilů. Společnost v roce 1919 založil Walter Owen Bentley. V roce 1931 koupil automobilku Rolls-Royce. Od roku 1998 patří Bentley do koncernu Volkswagen.

Bentley Continental GTBentley MulsanneBentley Flying SpurBentley Bentayga • Bentley Mulliner

Poprvé za volantem Škody Octavia RS iV: Eso v rukávu spořivého manažera

Škoda Octavia RS iV

Nová Škoda Octavia RS je k mání ve třech verzích pohonu. Vyzkoušeli jsme tu, která je z pohledu techniky nejkomplikovanější.

včera | Vladimír Kadera | 73 příspěvků
S elektrickým VW ID.3 poprvé v Česku: Velký skok pro VW, problém pro ostatní?

VW ID.3 1st Edition 150 kW

Volkswagen ID.3 se na našem trhu už nějaký ten pátek prodává, vůbec první kontakt na české půdě jsme s ním však zažili až minulý týden. A vy můžete taky.

14.  9.  2020 | Jan Mička | 59 příspěvků
TEST VW California Beach vs. levná vestavba: Těžká volba dnešního hipíka?

Obytné vozy Volkswagen T6.1

Užitkový Volkswagen slaví letos sedmdesátiny. Tentokrát jsme se podívali na zoubek dvěma obytným kouskům, kdy každý razí trochu jiný přístup.

11.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 15 příspěvků