Malířka ze země ledovců vtiskla své dílo do Bentley Continental GT. A vzniklo tohle

Nádherné vozy ve spojení s uměním spolu vytvářejí unikátní kousky automobilového blaha. Jeden takový příklad tu dnes máme.

Teď by měli zbystřit všichni milovníci umění a britských vozů. Islandská abstraktní malířka Katrin Fridriksová objevuje ve svých dílech svět rychlosti a gravitace ve spojení s člověkem. Její dílo poznáte podle tekoucích motivů a harmonických barev. Fridriksová svá díla vystavuje po celé Evropě a platí za uznávanou umělkyni.

Bentley odhalilo nový byznys. Vyrábí vlastní med, v Crewe zaměstnává na 120.000 včel

Bentley odhalilo nový byznys. Vyrábí vlastní med, v Crewe zaměstnává na 120.000 včel

Není tak divu, že si její zvolilo nejstarší dealerství Bentley na světě jako spolupracovníka při tvorbě unikátního modelu Continental GT. I když má být vůz poctou závodní historii značky, není překvapivě základní barva typická zelená, ale černá.

BMW představilo M1 před 40 lety. Jak na legendu vzpomíná vedoucí projektu?

BMW představilo M1 před 40 lety. Jak na legendu vzpomíná vedoucí projektu?

Jako umělecké dílo bylo zvoleno Speed of Light Commander. Abstraktní dílo, které si hraje s černou a bílou barvou z ruky umělkyně, zde obtéká transkontinentální přepravník s dvanáctiválcovým motorem za miliony korun. Interiér by měl podle všeho zůstat beze změn.

Vůz bude k vidění v londýnském dealerství Jack Barclay Bentley do 7. října. Poté bude přesunut do galerie JD Malat Gallery. Vy se ale můžete zatím podívat na fotografie v galerii. Dokonce už se chystá i prodej tohoto unikátu. Cena zatím není známá.

TEST Opel Astra 1.4 Turbo CVT: Tříválec + CVT = Drahá poukázka na průšvih?

Opel Astra 1.4 Turbo CVT

Kompaktní Opel se při aktuálním faceliftu velmi výrazně změnil, jakkoli to tak na první pohled nevypadá. Všechny motory jsou nyní výhradně tříválcové a ten nejsilnější se pojí s převodovkou CVT. Zní to vám to jako zaručený recept na mizérii na kolech?

včera | Petr Schnagl | 21 příspěvků
Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik | 1 příspěvek