Malé SUV Škoda je za rohem. Bude vypadat takto a jmenovat se Kosmiq?

Otazníků před premiérou malého crossoveru od Škodovky přibývá. Co říkáte na tento designový návrh?

Grafik Remco M zveřejnil svou představu toho, jak by měl vypadat kompaktní crossover Škoda. Návrh se blíží jak nově zavedenému designovému jazyku, tak i celkovým proporcím vozů, ze kterých bude novinka vycházet. Přední část se inspiruje stávajícími SUV značky, zatímco dvoubarevné lakování přidává na větší odvaze, která je s auty v této třídě spojována.

Škoda prozradila priority elektromobility. Dojezd je na posledním místě

Škoda prozradila priority elektromobility. Dojezd je na posledním místě

Na povrch už se derou možná jména. Škoda si nechala zaregistrovat třeba označení Kosmiq, které je s novinkou dlouhodobě spojováno. Novinka by měla na přeplněný trh s konkurenty jako je Renault Captur, Peugeot 2008 či Hyundai Kona dorazit v červenci. Vyplývá to z uniklého dokumentu, o kterém jsme referovali dříve.

SUV použije platformu MQB A0. Vůz s délkou okolo 4,1 metru by měl mít v základu litrový tříválec a za vrchol můžeme považovat patnáctistovku TSI, pokud se ji Škoda rozhodne nabídnout. O turbodieselu 1.6 TDI lze zatím také pouze spekulovat, Arona a T-Cross, příbuzné modely Kosmiqu, jej však nabízejí. Stejně tak se v procesu výroby očekává implementace hybridního ústrojí, a to minimálně s pomocným generátorem.

Škoda Scala při pořádné akci! Na Nürburgringu jí nikdo nic nedaroval

Škoda Scala při pořádné akci! Na Nürburgringu jí nikdo nic nedaroval

Škodu obecně čeká velký rok. Během následujících měsíců boleslavští představí novou Octavii, facelift Superbu a rozběhne se výroba Scaly. Právě malý crossover by měl být jedním z hlavních nosičů zvýšení prodejů. Spekuluje se o tom, jestli nenahradí Fabii kombi. To ovšem dosud není potvrzeno. 

"V České republice prodáme v rámci Fabie polovinu kombi. To auto je pro nás v tuto chvíli důležité, připravujeme nástupce. Rozhodne trh. Já osobně jsem příznivce modelu kombi. Hodnoty jako prostor, užitná hodnota. Nejen v České republice, ale i v celém středoevropském má tato verze svůj smysl," prozradil nám na pařížském autosalonu nejistou budoucnost praktičtější verze Fabie Luboš Vlček, ředitel Škody ČR.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

dnes | Vladimír Kadera
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 63 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků