Malé SUV Škoda je za rohem. Bude vypadat takto a jmenovat se Kosmiq?

Otazníků před premiérou malého crossoveru od Škodovky přibývá. Co říkáte na tento designový návrh?

Grafik Remco M zveřejnil svou představu toho, jak by měl vypadat kompaktní crossover Škoda. Návrh se blíží jak nově zavedenému designovému jazyku, tak i celkovým proporcím vozů, ze kterých bude novinka vycházet. Přední část se inspiruje stávajícími SUV značky, zatímco dvoubarevné lakování přidává na větší odvaze, která je s auty v této třídě spojována.

Škoda prozradila priority elektromobility. Dojezd je na posledním místě

Škoda prozradila priority elektromobility. Dojezd je na posledním místě

Na povrch už se derou možná jména. Škoda si nechala zaregistrovat třeba označení Kosmiq, které je s novinkou dlouhodobě spojováno. Novinka by měla na přeplněný trh s konkurenty jako je Renault Captur, Peugeot 2008 či Hyundai Kona dorazit v červenci. Vyplývá to z uniklého dokumentu, o kterém jsme referovali dříve.

SUV použije platformu MQB A0. Vůz s délkou okolo 4,1 metru by měl mít v základu litrový tříválec a za vrchol můžeme považovat patnáctistovku TSI, pokud se ji Škoda rozhodne nabídnout. O turbodieselu 1.6 TDI lze zatím také pouze spekulovat, Arona a T-Cross, příbuzné modely Kosmiqu, jej však nabízejí. Stejně tak se v procesu výroby očekává implementace hybridního ústrojí, a to minimálně s pomocným generátorem.

Škoda Scala při pořádné akci! Na Nürburgringu jí nikdo nic nedaroval

Škoda Scala při pořádné akci! Na Nürburgringu jí nikdo nic nedaroval

Škodu obecně čeká velký rok. Během následujících měsíců boleslavští představí novou Octavii, facelift Superbu a rozběhne se výroba Scaly. Právě malý crossover by měl být jedním z hlavních nosičů zvýšení prodejů. Spekuluje se o tom, jestli nenahradí Fabii kombi. To ovšem dosud není potvrzeno. 

"V České republice prodáme v rámci Fabie polovinu kombi. To auto je pro nás v tuto chvíli důležité, připravujeme nástupce. Rozhodne trh. Já osobně jsem příznivce modelu kombi. Hodnoty jako prostor, užitná hodnota. Nejen v České republice, ale i v celém středoevropském má tato verze svůj smysl," prozradil nám na pařížském autosalonu nejistou budoucnost praktičtější verze Fabie Luboš Vlček, ředitel Škody ČR.

Minitest Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4×4: Pořád jako pírko!

Suzuki Vitara 1.4 BoosterJet 4×4 (minitest)

Aktuální Vitara už nějakou dobu spoléhá výlučně na benzínové turbomotory a nedávno k nim nově přibylo i více bezpečnostních systémů. Jak jezdí se čtrnáctistovkou, manuálem a pohonem všech kol?

13.  12.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Nissan Altima 2.5 CVT SV: Mnohem lepší, než se může zdát

Nissan Altima 2.5 CVT SV (minitest)

Větší japonské sedany Evropa téměř ignoruje, z vlastní zkušenosti z amerických cest vám ale můžeme říci, že je to docela škoda. Třeba Nissan Altima je skvělý vůz s neskutečnou spotřebou!

11.  12.  2018 | Miro Mihálik | 67 příspěvků
Minitest Mini Cooper S E Countryman All4: Nabíjejte, jinak smysl nedává

Mini Cooper S E Countryman All4 (minitest)

Bruselští byrokraté nám připravili podmínky, které už brzy spustí lavinu hybridů. Pojďte se s námi skrze benzin-elektrický Countryman podívat, jak bude vypadat všední realita příštích let.

8.  12.  2018 | Miro Mihálik | 12 příspěvků