Malé SUV Škoda je za rohem. Bude vypadat takto a jmenovat se Kosmiq?

Otazníků před premiérou malého crossoveru od Škodovky přibývá. Co říkáte na tento designový návrh?

Grafik Remco M zveřejnil svou představu toho, jak by měl vypadat kompaktní crossover Škoda. Návrh se blíží jak nově zavedenému designovému jazyku, tak i celkovým proporcím vozů, ze kterých bude novinka vycházet. Přední část se inspiruje stávajícími SUV značky, zatímco dvoubarevné lakování přidává na větší odvaze, která je s auty v této třídě spojována.

Škoda prozradila priority elektromobility. Dojezd je na posledním místě

Škoda prozradila priority elektromobility. Dojezd je na posledním místě

Na povrch už se derou možná jména. Škoda si nechala zaregistrovat třeba označení Kosmiq, které je s novinkou dlouhodobě spojováno. Novinka by měla na přeplněný trh s konkurenty jako je Renault Captur, Peugeot 2008 či Hyundai Kona dorazit v červenci. Vyplývá to z uniklého dokumentu, o kterém jsme referovali dříve.

SUV použije platformu MQB A0. Vůz s délkou okolo 4,1 metru by měl mít v základu litrový tříválec a za vrchol můžeme považovat patnáctistovku TSI, pokud se ji Škoda rozhodne nabídnout. O turbodieselu 1.6 TDI lze zatím také pouze spekulovat, Arona a T-Cross, příbuzné modely Kosmiqu, jej však nabízejí. Stejně tak se v procesu výroby očekává implementace hybridního ústrojí, a to minimálně s pomocným generátorem.

Škoda Scala při pořádné akci! Na Nürburgringu jí nikdo nic nedaroval

Škoda Scala při pořádné akci! Na Nürburgringu jí nikdo nic nedaroval

Škodu obecně čeká velký rok. Během následujících měsíců boleslavští představí novou Octavii, facelift Superbu a rozběhne se výroba Scaly. Právě malý crossover by měl být jedním z hlavních nosičů zvýšení prodejů. Spekuluje se o tom, jestli nenahradí Fabii kombi. To ovšem dosud není potvrzeno. 

"V České republice prodáme v rámci Fabie polovinu kombi. To auto je pro nás v tuto chvíli důležité, připravujeme nástupce. Rozhodne trh. Já osobně jsem příznivce modelu kombi. Hodnoty jako prostor, užitná hodnota. Nejen v České republice, ale i v celém středoevropském má tato verze svůj smysl," prozradil nám na pařížském autosalonu nejistou budoucnost praktičtější verze Fabie Luboš Vlček, ředitel Škody ČR.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

dnes | Vladimír Kadera | 5 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků