Malé Mini přijde také jako SUV

I když vedení automobilky Mini o této věci zarytě mlčí, dobře informované zdroje říkají zcela jasně, že Mini se představí také jako určitá forma SUV.

Přesněji půjde o vůz kategorie SAV, tedy o zmenšenou obdobu velkýchh BMW X5/X3. Terénní Mini se pak bude jmenovat Colorado a určeno bude hlavně pro americký trh.

Postaveno bude na upravené platformě z nedávno představeného kombi Mini Clubman a na trhu by se mělo objevit v roce 2010.

Některé zdroje dokonce uvádí, že o výrobu této verze se nebude starat přímo Mini, ale rakouská společnost Magna, která vyrábí pro různé automobilky hned několik vozů.

Trh si prostě žádá své a žít z jakési tradice a určitého chápání vozu Mini nelze napořád. Můžeme tak očekávat, že v budoucnu budou na trhu různé varianty vozu, které ponesou značku Mini a které byly ještě donedávna zcela nemyslitelné. Ostatně u samotného BMW, kterému dnes Mini patří, tomu před nedávnem nebylo jinak...

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků