Malé Mini přijde také jako SUV

I když vedení automobilky Mini o této věci zarytě mlčí, dobře informované zdroje říkají zcela jasně, že Mini se představí také jako určitá forma SUV.

Přesněji půjde o vůz kategorie SAV, tedy o zmenšenou obdobu velkýchh BMW X5/X3. Terénní Mini se pak bude jmenovat Colorado a určeno bude hlavně pro americký trh.

Postaveno bude na upravené platformě z nedávno představeného kombi Mini Clubman a na trhu by se mělo objevit v roce 2010.

Některé zdroje dokonce uvádí, že o výrobu této verze se nebude starat přímo Mini, ale rakouská společnost Magna, která vyrábí pro různé automobilky hned několik vozů.

Trh si prostě žádá své a žít z jakési tradice a určitého chápání vozu Mini nelze napořád. Můžeme tak očekávat, že v budoucnu budou na trhu různé varianty vozu, které ponesou značku Mini a které byly ještě donedávna zcela nemyslitelné. Ostatně u samotného BMW, kterému dnes Mini patří, tomu před nedávnem nebylo jinak...

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků