Malé Mini přijde také jako SUV

I když vedení automobilky Mini o této věci zarytě mlčí, dobře informované zdroje říkají zcela jasně, že Mini se představí také jako určitá forma SUV.

Přesněji půjde o vůz kategorie SAV, tedy o zmenšenou obdobu velkýchh BMW X5/X3. Terénní Mini se pak bude jmenovat Colorado a určeno bude hlavně pro americký trh.

Postaveno bude na upravené platformě z nedávno představeného kombi Mini Clubman a na trhu by se mělo objevit v roce 2010.

Některé zdroje dokonce uvádí, že o výrobu této verze se nebude starat přímo Mini, ale rakouská společnost Magna, která vyrábí pro různé automobilky hned několik vozů.

Trh si prostě žádá své a žít z jakési tradice a určitého chápání vozu Mini nelze napořád. Můžeme tak očekávat, že v budoucnu budou na trhu různé varianty vozu, které ponesou značku Mini a které byly ještě donedávna zcela nemyslitelné. Ostatně u samotného BMW, kterému dnes Mini patří, tomu před nedávnem nebylo jinak...

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků