Malé Mini přijde také jako SUV

I když vedení automobilky Mini o této věci zarytě mlčí, dobře informované zdroje říkají zcela jasně, že Mini se představí také jako určitá forma SUV.

Přesněji půjde o vůz kategorie SAV, tedy o zmenšenou obdobu velkýchh BMW X5/X3. Terénní Mini se pak bude jmenovat Colorado a určeno bude hlavně pro americký trh.

Postaveno bude na upravené platformě z nedávno představeného kombi Mini Clubman a na trhu by se mělo objevit v roce 2010.

Některé zdroje dokonce uvádí, že o výrobu této verze se nebude starat přímo Mini, ale rakouská společnost Magna, která vyrábí pro různé automobilky hned několik vozů.

Trh si prostě žádá své a žít z jakési tradice a určitého chápání vozu Mini nelze napořád. Můžeme tak očekávat, že v budoucnu budou na trhu různé varianty vozu, které ponesou značku Mini a které byly ještě donedávna zcela nemyslitelné. Ostatně u samotného BMW, kterému dnes Mini patří, tomu před nedávnem nebylo jinak...

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků