Malé Mercedesy budou sportovnější

Asi komplex z toho, že BMW má v nabídce malé modely s výkony 265 a 306 koní a Audi kompaktní hatchback s výkony 250 a 265 koní, rozvířil klidné vody pondělního „sales-meetingu” u konkurenčního Mercedesu. Vedení se totiž nechalo slyšet, že příští generace malých modelů, tedy mixu hatchbacku a MPV v podání A-klasse a B-klasse, budou výrazně sportovnější než nyní.

Jednoduše řečeno má jít současná usedlost modelů stranou a oba modely mají hýřit dynamikou nejen při prostém pohledu na tvary, ale také výkony, které mají poskytnout. Hovoří se o motorech s výkonem až 270 koní, což by nemuselo být vůbec od věci. Tedy pokud výška těchto modelů přestane připomínat Viano...

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků