Majitelka Tesly netradičně vyřešila přístup do vozu. Sama se v podstatě stala čipem

Budoucnost je nyní. Takový přístup k životu má jistá majitelka Tesly Model 3, která si nechala čip přístupové karty k vozu implantovat do ruky.

Nelze pochybovat, že k podobné kombinaci lidského těla s moderními technologiemi bude docházet v budoucnosti stále častěji. Proč totiž s sebou nosit čipové karty, respektive externí zařízení, když si je můžete „jednoduše“ nechat implantovat přímo do těla. Takto přistoupila k technologii Tesly jedna nadšená majitelka Modelu 3.

Není novinkou, že nové Tesly lze odemykat a startovat za pomocí přístupové čipové karty – pro odemčení vozu ji stačí přiložit ke sloupku vozu a pro nastartování ji zase přiložíte ke středovému tunelu v interiéru. Netrvalo tedy dlouho, než někoho napadlo si zmíněný čip voperovat do své ruky.

Připadá vám Tesla Model 3 nedotažená a fádní? Němci našli řešení díky karbonu

Připadá vám Tesla Model 3 nedotažená a fádní? Němci našli řešení díky karbonu

Touto osobou je jistá americká programátorka pod aliasem Amie DD, která nyní svou cestu za implantováním čipu od Tesly probírá na svém YouTube kanálu. S úpravami svého těla už má jisté zkušenosti, nehledě na tetování si už totiž v minulosti nechala do ruky implantovat RFID čip, který jí například umožňuje bezkontaktně odemknout dveře svého domu a rovněž komunikuje s jejím smartphonem.

Jako další experiment se tedy Amie DD rozhodla rovněž k implantaci čipu Tesly, který získala rozložením své přístupové karty v acetonu – bylo nutné rozložit plast, do něhož byl čip zalisován. K této cestě se mimochodem majitelka rozhodla také proto, že její dosavadní RFID čip v ruce nebylo možné přeprogramovat na klíč Tesly z důvodu zabezpečení automobilkou.

Elon Musk ví, jak prodat Tesly, o které lidé nestojí. Další majitelé už mají utrum

Elon Musk ví, jak prodat Tesly, o které lidé nestojí. Další majitelé už mají utrum

Samostatný čip Tesly byl nakonec zapouzdřen do biopolymeru, který je šetrný pro kontakt s lidskou tkání, vytvářející z celé jednotky malou kapsli. Poté už jen došlo k vcelku jednoduché implantaci pod kůži za zápěstím pravé ruky.

Amie DD chystá další videa, která budou demonstrovat funkčnost jejího implantátu. Prozatím zveřejnila z příprav a provedení operace dvojici videí. V rozhovoru s technickým magazínem The Verge již ovšem uvedla, že implantát funguje a přiložením ruky na vzdálenost asi 25 mm lze auto normálně odemknout i nastartovat.

Minitest Honda HR-V 1.5 VTEC Sport: Uhájí vyšší cenu slušnou dynamikou?

Honda HR-V 1.5 VTEC Sport

Honda se rozhodla ještě více zatraktivnit svůj crossover HR-V a jeho nabídku rozšířila i o verzi Sport. Podívali jsme se jí na zoubek s převodovkou CVT i s klasickou šaltpákou.

17.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

15.  10.  2019 | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků