Majitelka Tesly netradičně vyřešila přístup do vozu. Sama se v podstatě stala čipem

Budoucnost je nyní. Takový přístup k životu má jistá majitelka Tesly Model 3, která si nechala čip přístupové karty k vozu implantovat do ruky.

Nelze pochybovat, že k podobné kombinaci lidského těla s moderními technologiemi bude docházet v budoucnosti stále častěji. Proč totiž s sebou nosit čipové karty, respektive externí zařízení, když si je můžete „jednoduše“ nechat implantovat přímo do těla. Takto přistoupila k technologii Tesly jedna nadšená majitelka Modelu 3.

Není novinkou, že nové Tesly lze odemykat a startovat za pomocí přístupové čipové karty – pro odemčení vozu ji stačí přiložit ke sloupku vozu a pro nastartování ji zase přiložíte ke středovému tunelu v interiéru. Netrvalo tedy dlouho, než někoho napadlo si zmíněný čip voperovat do své ruky.

Připadá vám Tesla Model 3 nedotažená a fádní? Němci našli řešení díky karbonu

Připadá vám Tesla Model 3 nedotažená a fádní? Němci našli řešení díky karbonu

Touto osobou je jistá americká programátorka pod aliasem Amie DD, která nyní svou cestu za implantováním čipu od Tesly probírá na svém YouTube kanálu. S úpravami svého těla už má jisté zkušenosti, nehledě na tetování si už totiž v minulosti nechala do ruky implantovat RFID čip, který jí například umožňuje bezkontaktně odemknout dveře svého domu a rovněž komunikuje s jejím smartphonem.

Jako další experiment se tedy Amie DD rozhodla rovněž k implantaci čipu Tesly, který získala rozložením své přístupové karty v acetonu – bylo nutné rozložit plast, do něhož byl čip zalisován. K této cestě se mimochodem majitelka rozhodla také proto, že její dosavadní RFID čip v ruce nebylo možné přeprogramovat na klíč Tesly z důvodu zabezpečení automobilkou.

Elon Musk ví, jak prodat Tesly, o které lidé nestojí. Další majitelé už mají utrum

Elon Musk ví, jak prodat Tesly, o které lidé nestojí. Další majitelé už mají utrum

Samostatný čip Tesly byl nakonec zapouzdřen do biopolymeru, který je šetrný pro kontakt s lidskou tkání, vytvářející z celé jednotky malou kapsli. Poté už jen došlo k vcelku jednoduché implantaci pod kůži za zápěstím pravé ruky.

Amie DD chystá další videa, která budou demonstrovat funkčnost jejího implantátu. Prozatím zveřejnila z příprav a provedení operace dvojici videí. V rozhovoru s technickým magazínem The Verge již ovšem uvedla, že implantát funguje a přiložením ruky na vzdálenost asi 25 mm lze auto normálně odemknout i nastartovat.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 178 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků