Majitelé Škody Enyaq mají nárok na nový software. Přináší delší životnost baterie a nové digitální funkce

Nově vyráběné modely Enyaq iV sjíždějí z výrobních linek s novým softwarem ME3. Nyní na něj mají nárok i majitelé vozů s dřívějším datem výroby.

Škoda je na svou elektrickou vlajkovou loď hrdá. Aktuálně na evropské trhy dodala přes 70.000 kusů. Enyaq iV si vybudoval 3,5% podíl na eurounijním trhu elektrických vozů. V České republice, na Slovensku, ve Finsku, Dánsku a Nizozemsku je řada Enyaq iV nejprodávanějšími čistě elektrickými vozy.

Již dříve automobilka oznámila přechod na software ME3 u nově vyrobených vozů. Nyní budou autorizované servisy obvolávat majitele dříve dodaných vozů, aby jim rovněž tuto možnost nabídly.

Aktualizace přináší nový management teploty baterie, což zejména v zimě prodlouží dojezd a obecně přispěje k životnosti baterie. Řidič může nově zvolit „režim ochrany baterie“, v rámci něhož se nabije maximálně na 80 % kapacity a sníží se maximální nabíjecí výkon. V případě potřeby se lze samozřejmě vrátit na původní hodnoty. Ty byly ještě vylepšeny. Modely s 62kWh akumulátorem mají nabíjecí výkon navýšený na 120 kW, verze s větší baterií (82 kWh) dokonce na 135 kW.

Změny poznáte i uvnitř. Nově se na digitálním štítu i head-up displeji zobrazuje stav nabití baterie. Grafika nabíjení a dojezdu v infotainmentu zahrnuje zobrazení cíle jízdy a potřebných zastávek pro nabíjení. Parkování usnadní sytější zobrazení couvací kamery se zvýšeným kontrastem. Zjednodušilo se i přepínání mezi adaptivním tempomatem a asistovanou jízdou prostřednictvím tlačítka na volantu. Na závěr Škoda ještě přidala rozšíření online služeb Škoda Connect.

Zájemcům o nový software stačí si pouze rezervovat termín u autorizovaného servisního partnera, samotná instalace trvá kolem pěti hodin. Do budoucna již nebude nutné někam jezdit, jelikož následné aktualizace budou probíhat automaticky vzduchem.

Škoda

Škoda Auto je největší česká automobilka. Vychází ze společnosti Laurin & Klement založené v roce 1895, od roku 1990 je součástí skupiny Volkswagen Group.

Škoda Fabia • Škoda ScalaŠkoda Rapid • Škoda Octavia  Škoda Superb • Škoda Yeti • Škoda Kodiaq • Škoda Citigo • Škoda Kamiq • Škoda Karoq • Škoda Enyaq iV

Diskuze (23) Další článek: Slavný DeLorean čelí žalobě. Novinka Alpha5 je prý okopírovaným projektem od Karma Automotive

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , ,