Majitel Tesly předvedl, jak si poradit s blokováním nabíječek. Stačilo mu lano

Jistý majitel Tesly názorně ukazuje, jak řešit nešvar, který se v poslední době objevuje v USA mezi majiteli elektromobilů a velkých pick-upů.

Již na konci roku 2018 se objevily zprávy o řidičích pick-upů v USA, kteří konvenčními vozy záměrně blokují místa před rychlonabíječkami Tesla, určenými pro majitelé těchto elektromobilů. A zatímco jedna strana zřejmě považuje své počínání za legraci, utahující si z elektrických vozů a jejich vlastníků, řidiči Tesel pochopitelně stejný pohled na věc nesdílí.

Na celou záležitost se nyní podíval i YouTuber z kanálu Tesla Trip, který se snažil najít jednoduché řešení, jak se dostat k nabíječce, kterou blokuje zaparkovaný pick-up. Ukázalo se, že pokud to situace dovoluje, majitelům Tesel bude stačit jen tažné lano.

Majitel Tesly Model 3 ukázal její otřesnou kvalitu. Byla úplně nová

Majitel Tesly Model 3 ukázal její otřesnou kvalitu. Byla úplně nová

Pro demonstraci tak byl před řadu rychlonabíječek ledabyle zaparkován velký Chevrolet Silverado, který se YouTuber rozhodl bez větší námahy odtáhnout z místa svou Teslou Model X. Po upevnění tažného lana stačilo prachsprostě nasednout za volant elektromobilu a opatrně pick-up přemístit dále.

Model X neměl žádný problém utáhnout několikatunové Silverado, a to i přestože byl pick-up zajištěn ruční brzdou. Je obecně známo, že elektromobily mají díky velké porci točivého momentu pořádnou sílu utáhnout třeba i dopravní letadlo. Velký pick-up tak nebyl pro Teslu žádný problém. Na druhou stranu, mokrý a namrzlý asfalt celé situaci určitě také pomohl.

Tesla Model 3 v nárazových zkouškách excelovala. Má plné hodnocení za vše

Tesla Model 3 v nárazových zkouškách excelovala. Má plné hodnocení za vše

Jak zmiňuje sám autor ve videu, toto řešení zablokované nabíječky doporučuje provádět jen na vlastní nebezpečí. Spíše mělo jít o poukázání faktu, že lidé blokující nabíječky doopravdy mohou se svým vtípkem přestat, jelikož majitelům Tesel stačí tažné lano a mají po problému.

Mezitím se zákonodárci v řadě amerických států snaží blokování nabíječek legislativně vyřešit možným zákazem a postihy za toto počínání.

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv-G75: Co nabídne nejlevnější zoom-zoom?

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv G75

Zástupce segmentu B automobilky Mazda má v Evropě opravdu tvrdou konkurenci. Co všechno dostanete za tři sta tisíc?

včera | Vladimír Kadera | 54 příspěvků
Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Toyota Hilux 2.4 D4-D (minitest)

Hilux osmé generace už má nový čumák. V rámci výroční edice se snaží zaujmout i tu klientelu kolem tunových pick-upů, která touží po co nejosobnějším vzezření a chování svého pracanta.

20.  1.  2019 | AutoRevue.cz | 11 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 3 příspěvky