Majitel Tesly předvedl, jak si poradit s blokováním nabíječek. Stačilo mu lano

Jistý majitel Tesly názorně ukazuje, jak řešit nešvar, který se v poslední době objevuje v USA mezi majiteli elektromobilů a velkých pick-upů.

Již na konci roku 2018 se objevily zprávy o řidičích pick-upů v USA, kteří konvenčními vozy záměrně blokují místa před rychlonabíječkami Tesla, určenými pro majitelé těchto elektromobilů. A zatímco jedna strana zřejmě považuje své počínání za legraci, utahující si z elektrických vozů a jejich vlastníků, řidiči Tesel pochopitelně stejný pohled na věc nesdílí.

Na celou záležitost se nyní podíval i YouTuber z kanálu Tesla Trip, který se snažil najít jednoduché řešení, jak se dostat k nabíječce, kterou blokuje zaparkovaný pick-up. Ukázalo se, že pokud to situace dovoluje, majitelům Tesel bude stačit jen tažné lano.

Majitel Tesly Model 3 ukázal její otřesnou kvalitu. Byla úplně nová

Majitel Tesly Model 3 ukázal její otřesnou kvalitu. Byla úplně nová

Pro demonstraci tak byl před řadu rychlonabíječek ledabyle zaparkován velký Chevrolet Silverado, který se YouTuber rozhodl bez větší námahy odtáhnout z místa svou Teslou Model X. Po upevnění tažného lana stačilo prachsprostě nasednout za volant elektromobilu a opatrně pick-up přemístit dále.

Model X neměl žádný problém utáhnout několikatunové Silverado, a to i přestože byl pick-up zajištěn ruční brzdou. Je obecně známo, že elektromobily mají díky velké porci točivého momentu pořádnou sílu utáhnout třeba i dopravní letadlo. Velký pick-up tak nebyl pro Teslu žádný problém. Na druhou stranu, mokrý a namrzlý asfalt celé situaci určitě také pomohl.

Tesla Model 3 v nárazových zkouškách excelovala. Má plné hodnocení za vše

Tesla Model 3 v nárazových zkouškách excelovala. Má plné hodnocení za vše

Jak zmiňuje sám autor ve videu, toto řešení zablokované nabíječky doporučuje provádět jen na vlastní nebezpečí. Spíše mělo jít o poukázání faktu, že lidé blokující nabíječky doopravdy mohou se svým vtípkem přestat, jelikož majitelům Tesel stačí tažné lano a mají po problému.

Mezitím se zákonodárci v řadě amerických států snaží blokování nabíječek legislativně vyřešit možným zákazem a postihy za toto počínání.

TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

dnes | Petr Schnagl | 31 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid (minitest)

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků
Ostré Fordy Focus ST poprvé na českých silnicích: Ty to nabij a já vystřelím!

Ford Focus ST (první svezení)

Dva motory? Dvě verze karoserie? Ale kdepak. Dvě zcela odlišná auta! Jedno je příjemný společník pro dlouhé cestování, to druhé snese porovnání s nejlepšími.

8.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 38 příspěvků