Majitel Tesly předvedl, jak si poradit s blokováním nabíječek. Stačilo mu lano

Jistý majitel Tesly názorně ukazuje, jak řešit nešvar, který se v poslední době objevuje v USA mezi majiteli elektromobilů a velkých pick-upů.

Již na konci roku 2018 se objevily zprávy o řidičích pick-upů v USA, kteří konvenčními vozy záměrně blokují místa před rychlonabíječkami Tesla, určenými pro majitelé těchto elektromobilů. A zatímco jedna strana zřejmě považuje své počínání za legraci, utahující si z elektrických vozů a jejich vlastníků, řidiči Tesel pochopitelně stejný pohled na věc nesdílí.

Na celou záležitost se nyní podíval i YouTuber z kanálu Tesla Trip, který se snažil najít jednoduché řešení, jak se dostat k nabíječce, kterou blokuje zaparkovaný pick-up. Ukázalo se, že pokud to situace dovoluje, majitelům Tesel bude stačit jen tažné lano.

Majitel Tesly Model 3 ukázal její otřesnou kvalitu. Byla úplně nová

Majitel Tesly Model 3 ukázal její otřesnou kvalitu. Byla úplně nová

Pro demonstraci tak byl před řadu rychlonabíječek ledabyle zaparkován velký Chevrolet Silverado, který se YouTuber rozhodl bez větší námahy odtáhnout z místa svou Teslou Model X. Po upevnění tažného lana stačilo prachsprostě nasednout za volant elektromobilu a opatrně pick-up přemístit dále.

Model X neměl žádný problém utáhnout několikatunové Silverado, a to i přestože byl pick-up zajištěn ruční brzdou. Je obecně známo, že elektromobily mají díky velké porci točivého momentu pořádnou sílu utáhnout třeba i dopravní letadlo. Velký pick-up tak nebyl pro Teslu žádný problém. Na druhou stranu, mokrý a namrzlý asfalt celé situaci určitě také pomohl.

Tesla Model 3 v nárazových zkouškách excelovala. Má plné hodnocení za vše

Tesla Model 3 v nárazových zkouškách excelovala. Má plné hodnocení za vše

Jak zmiňuje sám autor ve videu, toto řešení zablokované nabíječky doporučuje provádět jen na vlastní nebezpečí. Spíše mělo jít o poukázání faktu, že lidé blokující nabíječky doopravdy mohou se svým vtípkem přestat, jelikož majitelům Tesel stačí tažné lano a mají po problému.

Mezitím se zákonodárci v řadě amerických států snaží blokování nabíječek legislativně vyřešit možným zákazem a postihy za toto počínání.

Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 21 příspěvků
TEST Hyundai i30 N Fastback: Obří stádo koní v těsném výběhu

Hyundai i30 N Fastback

Vstup do světa ostrých aut se značce Hyundai povedl na výbornou již před dvěma lety. Nyní se modelová řada rozšiřuje. Bolístky zůstávají, jedna přibyla.

15.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 153 příspěvků