Majitel Tesly předvedl, jak si poradit s blokováním nabíječek. Stačilo mu lano

Jistý majitel Tesly názorně ukazuje, jak řešit nešvar, který se v poslední době objevuje v USA mezi majiteli elektromobilů a velkých pick-upů.

Již na konci roku 2018 se objevily zprávy o řidičích pick-upů v USA, kteří konvenčními vozy záměrně blokují místa před rychlonabíječkami Tesla, určenými pro majitelé těchto elektromobilů. A zatímco jedna strana zřejmě považuje své počínání za legraci, utahující si z elektrických vozů a jejich vlastníků, řidiči Tesel pochopitelně stejný pohled na věc nesdílí.

Na celou záležitost se nyní podíval i YouTuber z kanálu Tesla Trip, který se snažil najít jednoduché řešení, jak se dostat k nabíječce, kterou blokuje zaparkovaný pick-up. Ukázalo se, že pokud to situace dovoluje, majitelům Tesel bude stačit jen tažné lano.

Majitel Tesly Model 3 ukázal její otřesnou kvalitu. Byla úplně nová

Majitel Tesly Model 3 ukázal její otřesnou kvalitu. Byla úplně nová

Pro demonstraci tak byl před řadu rychlonabíječek ledabyle zaparkován velký Chevrolet Silverado, který se YouTuber rozhodl bez větší námahy odtáhnout z místa svou Teslou Model X. Po upevnění tažného lana stačilo prachsprostě nasednout za volant elektromobilu a opatrně pick-up přemístit dále.

Model X neměl žádný problém utáhnout několikatunové Silverado, a to i přestože byl pick-up zajištěn ruční brzdou. Je obecně známo, že elektromobily mají díky velké porci točivého momentu pořádnou sílu utáhnout třeba i dopravní letadlo. Velký pick-up tak nebyl pro Teslu žádný problém. Na druhou stranu, mokrý a namrzlý asfalt celé situaci určitě také pomohl.

Tesla Model 3 v nárazových zkouškách excelovala. Má plné hodnocení za vše

Tesla Model 3 v nárazových zkouškách excelovala. Má plné hodnocení za vše

Jak zmiňuje sám autor ve videu, toto řešení zablokované nabíječky doporučuje provádět jen na vlastní nebezpečí. Spíše mělo jít o poukázání faktu, že lidé blokující nabíječky doopravdy mohou se svým vtípkem přestat, jelikož majitelům Tesel stačí tažné lano a mají po problému.

Mezitím se zákonodárci v řadě amerických států snaží blokování nabíječek legislativně vyřešit možným zákazem a postihy za toto počínání.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

dnes | Vladimír Kadera | 38 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 8 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 74 příspěvků