Majitel nechal vzácný Aventador SVJ Roadster zaparkovaný u domu. To se mu krutě vymstilo

Příjezdová cesta u vašeho domu není místo, kde byste předpokládali, že by vozu mohlo něco hrozit. Bohužel právě tímto způsobem přišel nešťastný majitel hned o dvě auta. Jedním z nich bylo vzácné Lamborghini Aventador SVJ Roadster, jehož vrak se právě prodal

Že se narodíte jako supersport, nemusí nutně znamenat život jako v bavlnce. O tom se přesvědčilo nejen Ferrari z nedávného příspěvku, ale i toto vzácné Lamborghini Aventador SVJ Roadster.

Vůz byl právě prodán prostřednictvím portálu Copart a jedná se o stejný exemplář, který byl nedávno zničen při kuriózní nehodě. Ne, není to ohraný případ, kdy se majitel předváděl, nezvládl řízení a skončil v příkopu. Naopak jej nechal nevinně zaparkovaný na své příjezdové cestě u domu. Bohužel právě čtvrtí Beverly Hills projížděl nákladní automobil, který přišel o brzdy...

Detaily kolem nehody a fotografie přinesl facebookový profil Pepe's Towing Service. Nákladní vůz jel po úzké cestě a po ztrátě kontroly řidiče narazil do sídla známého atleta v hodnotě zhruba 12 milionů dolarů (asi 272.000.000 Kč). Vrak zůstal zaklíněný pod pergolou a vedle Lamborghini a Bentley pod ním uvízla ještě limuzína Maybach. Vyprošťovací tým musel pracovat opatrně, aby nedošlo k poškození statiky domu a Maybach, který na tom byl ze všech nejlépe, utrpěl co nejmenší škody. Tomu se nakonec podařilo odjet po vlastní ose. Škoda na zbylých dvou autech se odhaduje na 1,5 milionu dolarů (asi 34.000.000 Kč). V jeden okamžik tak majitel přišel hned o dva luxusní vozy.

Už z fotografií je patrné, že Lamborghini je po totální škodě neopravitelné. Většina nárazu totiž poškodila zadní část s motorovým prostorem, takže pravděpodobně ani ten nepůjde opravit. Dále je prasklé čelní sklo a poškození neunikla ani kapota s nárazníkem. Asi nebudeme propadat naději, že by se ho někdo pokusil vzkřísit, i když na internetu podobně šílené projekty najdeme. Z vozu se naopak dá zachránit interiér a na jedné fotografii je vidět, že funguje i přístrojová deska. Ta nám také prozradila, že v době nehody měl  Aventador SVJ najeto jen 451 mil.

Lamborghini

Ferruccio Lamborghini založil společnost vyrábějící sportovní automobily v roce 1963 coby konkurenta značkám, jako je Ferrari.

Po vyhlášení úpadku a změně vlastníků přešlo Lamborghini v roce 1987 pod Chrysler. Od roku 1998 ho vlastní Audi (Volkswagen Group).

Lamborghini Aventador • Lamborghini Huracán • Lamborghini Urus

Diskuze (4) Další článek: Týden na zpátečku: Toyota GR Corolla, konec spalovacích Porsche 718 a auto, které ani není třeba představovat

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,