Mahindra Roxor vyřešila svůj největší problém. Hned se ale může objevit další

Postavit dnes lehké a schopné terénní vozidlo není jen tak. Indické automobilce se to podařilo na jedničku, nicméně se nyní potýká s problémy.

Na konci listopadu minulého roku jsme vás informovali o soudním sporu mezi indickou Mahindrou a koncernem FCA. Koncernu se konkrétně nelíbilo, že stylový off-road s názvem Roxor se svým vzezřením až nápadně podobá klasickému Jeepu. Indové však na finální verdikt nečekají a pustili se do práce.

Poláci mohli mít luxusní SUV již v 80. letech. Moskva spolupráci s Italy zatrhla

Poláci mohli mít luxusní SUV již v 80. letech. Moskva spolupráci s Italy zatrhla

Mahindra svůj Roxor pro modelový rok 2020 lehce upravila a opět oficiálně uvedla. Novinka má zcela jinou přední masku, kde je nejvýraznějším prvkem spojení předních světlometů. Tady bychom se právě na chvíli pozastavili, protože jestliže pro Jeep je typické svislé žebrování, toto spojení předních světlometů je zase typické pro Toyotu FJ, tedy sérii 40. Ale co už, postavit dnes auto, které se ničemu nepodobá není jen tak.

Celkový update se nezabýval pouze jiným vzhledem. Převod diferenciálu se změnil z 5,38:1 na 3,73:1 a pohon 4x4 má tak nyní být ještě použitelnějším v terénu. Čtyřválcový turbodiesel 2,5 litru dává 195 N.m točivého momentu již od 1400 otáček za minutu, tedy takřka nad volnoběhem.

TEST Jeep Wrangler Unlimited 2.2 CRD AWD Sahara: Hodinky s vodotryskem

TEST Jeep Wrangler Unlimited 2.2 CRD AWD Sahara: Hodinky s vodotryskem

Motor je spárovaný s pětistupňovým manuálem či na přání s šestistupňovým automatem. Jak asi čekáte, Mahindra se bude cítit nejlépe při rochnění se v terénu. Ostatně maximální rychlost činí pouze 89 km/h, takže o víceúčelové vozidlo opravdu nejde. Se světlou výškou téměř 23 centimetrů a cenovkou 16.599 dolarů (380.000 Kč) se Mahindra Roxor vrací na americký trh.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 48 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 12 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků