Mahindra Roxor vyřešila svůj největší problém. Hned se ale může objevit další

Postavit dnes lehké a schopné terénní vozidlo není jen tak. Indické automobilce se to podařilo na jedničku, nicméně se nyní potýká s problémy.

Na konci listopadu minulého roku jsme vás informovali o soudním sporu mezi indickou Mahindrou a koncernem FCA. Koncernu se konkrétně nelíbilo, že stylový off-road s názvem Roxor se svým vzezřením až nápadně podobá klasickému Jeepu. Indové však na finální verdikt nečekají a pustili se do práce.

Poláci mohli mít luxusní SUV již v 80. letech. Moskva spolupráci s Italy zatrhla

Poláci mohli mít luxusní SUV již v 80. letech. Moskva spolupráci s Italy zatrhla

Mahindra svůj Roxor pro modelový rok 2020 lehce upravila a opět oficiálně uvedla. Novinka má zcela jinou přední masku, kde je nejvýraznějším prvkem spojení předních světlometů. Tady bychom se právě na chvíli pozastavili, protože jestliže pro Jeep je typické svislé žebrování, toto spojení předních světlometů je zase typické pro Toyotu FJ, tedy sérii 40. Ale co už, postavit dnes auto, které se ničemu nepodobá není jen tak.

Celkový update se nezabýval pouze jiným vzhledem. Převod diferenciálu se změnil z 5,38:1 na 3,73:1 a pohon 4x4 má tak nyní být ještě použitelnějším v terénu. Čtyřválcový turbodiesel 2,5 litru dává 195 N.m točivého momentu již od 1400 otáček za minutu, tedy takřka nad volnoběhem.

TEST Jeep Wrangler Unlimited 2.2 CRD AWD Sahara: Hodinky s vodotryskem

TEST Jeep Wrangler Unlimited 2.2 CRD AWD Sahara: Hodinky s vodotryskem

Motor je spárovaný s pětistupňovým manuálem či na přání s šestistupňovým automatem. Jak asi čekáte, Mahindra se bude cítit nejlépe při rochnění se v terénu. Ostatně maximální rychlost činí pouze 89 km/h, takže o víceúčelové vozidlo opravdu nejde. Se světlou výškou téměř 23 centimetrů a cenovkou 16.599 dolarů (380.000 Kč) se Mahindra Roxor vrací na americký trh.

Minitest Opel Astra 1.2 Turbo (96 kW) Elegance: Tříválec na dlouhé cesty

Opel Astra 1.2 Turbo

Faceliftovaná Astra generace K dostala pod kapotu výhradně tříválcové motory, všechny pocházejí od General Motors, nikoli z dílen PSA. Vyzkoušeli jsme silnější verzi základní dvanáctistovky, která v mnoha ohledech velmi mile překvapila.

15.  2.  2020 | Petr Schnagl | 35 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz V300d: Šestiválec vám už chybět nebude

Mercedes-Benz V300d

Skoro 240 koní v dodávce. Kdo to potřebuje? Když se nad tím zamyslíte, tak možná právě vy...

13.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 18 příspěvků
TEST Toyota GR Supra: Nekonečné čekaní se vyplatilo. Tohle je extraliga!

Toyota GR Supra

Nová Toyota Supra je technicky příbuzná s BMW Z4. Je to až takový problém, jak se některým zdá?

11.  2.  2020 | Vladimír Kadera | 22 příspěvků