Mahindra Renault Logan přichazí, bude Logan nejprodávanější auto světa?

Rumunská automobilka Dacia má se svým jediným současným modelem smělé plány. V roce 2009 chce vyrábět přes 800 000 kusů modelu Logan a prodávat jej ve více než 51 státech celého světa. Logan by tak tou dobou mohl pomalu aspirovat na titul nejprodávanějšího auta na světě.

Dílčí plány se prozatím daří plnit a dalšímu rozvoji by měl pomoci i právě otevřený výrobní závod v Indii, kde se počítá s počáteční produkcí 50 000 vozů. Vyrábět se tam budou modely se všemi známými motory, tedy benzínovým čtyřválcem 1,4 a 1,6 a naftovým čtyřválcem 1,5 dCi.

Dacia ovšem své vozy prodává ve světě s dvojím označením a to dle toho, jak je tato značka v dané zemi zaběhnuta. Pokud ano, pak se setkáte s označením Dacia Logan, pokud moc ne, pak se Dacia přejmenuje na mateřský Renault. A pod tímto označením bude Logan prodáván i v Indii.

Nejedná se ve světě automobilového průmyslu o nic nového. Se stejnou praxí se setkáme i u mnoha jiných automobilek vč. koncernu Volkswagen a české automobilky Škoda.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mahindra Renault Logan
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků