Mahindra Renault Logan přichazí, bude Logan nejprodávanější auto světa?

Rumunská automobilka Dacia má se svým jediným současným modelem smělé plány. V roce 2009 chce vyrábět přes 800 000 kusů modelu Logan a prodávat jej ve více než 51 státech celého světa. Logan by tak tou dobou mohl pomalu aspirovat na titul nejprodávanějšího auta na světě.

Dílčí plány se prozatím daří plnit a dalšímu rozvoji by měl pomoci i právě otevřený výrobní závod v Indii, kde se počítá s počáteční produkcí 50 000 vozů. Vyrábět se tam budou modely se všemi známými motory, tedy benzínovým čtyřválcem 1,4 a 1,6 a naftovým čtyřválcem 1,5 dCi.

Dacia ovšem své vozy prodává ve světě s dvojím označením a to dle toho, jak je tato značka v dané zemi zaběhnuta. Pokud ano, pak se setkáte s označením Dacia Logan, pokud moc ne, pak se Dacia přejmenuje na mateřský Renault. A pod tímto označením bude Logan prodáván i v Indii.

Nejedná se ve světě automobilového průmyslu o nic nového. Se stejnou praxí se setkáme i u mnoha jiných automobilek vč. koncernu Volkswagen a české automobilky Škoda.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mahindra Renault Logan
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 37 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků