Mahindra Axe: blíží se indická obdoba Hummeru?

Indická armáda v uplynulých dnech přijala novou zásilku vojenských vozidel Mahindra Axe, které nahradí už hodně opotřebené a technicky zaostalé Jeepy. Větší část těchto kompaktních vojenských vozidel je poháněna dieselovým agregátem Ssangyong s objemem 2,7 l. Druhá část je vybavena 4,2-litrovým benzínovým motorem, který se objevil i pod kapotou Chevroletu Trailblazer.

Zajímavostí však je, že společnost Mahindra se začíná pohrávat s myšlenkou, že do sériové výroby posune i civilní verzi tohoto vozu. Tím pádem by měl Hummer o konkurenci z Indie postaráno.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mahindra Axe

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků