Mahindra Axe: blíží se indická obdoba Hummeru?

Indická armáda v uplynulých dnech přijala novou zásilku vojenských vozidel Mahindra Axe, které nahradí už hodně opotřebené a technicky zaostalé Jeepy. Větší část těchto kompaktních vojenských vozidel je poháněna dieselovým agregátem Ssangyong s objemem 2,7 l. Druhá část je vybavena 4,2-litrovým benzínovým motorem, který se objevil i pod kapotou Chevroletu Trailblazer.

Zajímavostí však je, že společnost Mahindra se začíná pohrávat s myšlenkou, že do sériové výroby posune i civilní verzi tohoto vozu. Tím pádem by měl Hummer o konkurenci z Indie postaráno.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Mahindra Axe

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků