Magna Steyr Mila: konečně čtyři v jednom

Kabriolety, kupé, kupé-kabria i roadstery tady již byly. Ale co udělat auto, které toto spojí dohromady?

Společnost Magna Steyr, která je u nás známa dodávkami vojenské techniky, představila studii vozu s multifunkční střechou. Ta je natolik variabilní, že se dokáže poskládat do několika tvarů a forem. Vůz tak může být klasickým coupé nebo kabrioletem. Speciálními formami proměny jsou verze targa (bez horního střešního dílu) nebo tzv. „landaulet”, kdy zase chybí zadní sklo.

Pokud postrádáte u tohoto konceptu kola, pak máte zrak v pořádku. Prostě tam nejsou a to z jediného důvodu. Toto dílo se nedostane do výroby a má navíc demonstrovat spíše variabilitu střechy a ostatní jde jaksi do pozadí.

Koncept má za ukázat, že variabilita střešních systémů není ani zdaleka u konce. Možná se některé automobilce konstrukce zalíbí a vozy s podobnou strešní konstrukci na cestách spatříme.

Karosérie je navíc navržena tak, aby vůz vypadal při jakékoli poloze střechy dobře a vyváženě. Zda se to výrobci podařilo, musíte posoudit sami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Magna Steyr Mila

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

dnes | Jan Mička
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků