Magna Steyr Mila: konečně čtyři v jednom

Kabriolety, kupé, kupé-kabria i roadstery tady již byly. Ale co udělat auto, které toto spojí dohromady?

Společnost Magna Steyr, která je u nás známa dodávkami vojenské techniky, představila studii vozu s multifunkční střechou. Ta je natolik variabilní, že se dokáže poskládat do několika tvarů a forem. Vůz tak může být klasickým coupé nebo kabrioletem. Speciálními formami proměny jsou verze targa (bez horního střešního dílu) nebo tzv. „landaulet”, kdy zase chybí zadní sklo.

Pokud postrádáte u tohoto konceptu kola, pak máte zrak v pořádku. Prostě tam nejsou a to z jediného důvodu. Toto dílo se nedostane do výroby a má navíc demonstrovat spíše variabilitu střechy a ostatní jde jaksi do pozadí.

Koncept má za ukázat, že variabilita střešních systémů není ani zdaleka u konce. Možná se některé automobilce konstrukce zalíbí a vozy s podobnou strešní konstrukci na cestách spatříme.

Karosérie je navíc navržena tak, aby vůz vypadal při jakékoli poloze střechy dobře a vyváženě. Zda se to výrobci podařilo, musíte posoudit sami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Magna Steyr Mila

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

včera | David Rusol | 20 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 10 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků