Magna Steyr Mila: konečně čtyři v jednom

Kabriolety, kupé, kupé-kabria i roadstery tady již byly. Ale co udělat auto, které toto spojí dohromady?

Společnost Magna Steyr, která je u nás známa dodávkami vojenské techniky, představila studii vozu s multifunkční střechou. Ta je natolik variabilní, že se dokáže poskládat do několika tvarů a forem. Vůz tak může být klasickým coupé nebo kabrioletem. Speciálními formami proměny jsou verze targa (bez horního střešního dílu) nebo tzv. „landaulet”, kdy zase chybí zadní sklo.

Pokud postrádáte u tohoto konceptu kola, pak máte zrak v pořádku. Prostě tam nejsou a to z jediného důvodu. Toto dílo se nedostane do výroby a má navíc demonstrovat spíše variabilitu střechy a ostatní jde jaksi do pozadí.

Koncept má za ukázat, že variabilita střešních systémů není ani zdaleka u konce. Možná se některé automobilce konstrukce zalíbí a vozy s podobnou strešní konstrukci na cestách spatříme.

Karosérie je navíc navržena tak, aby vůz vypadal při jakékoli poloze střechy dobře a vyváženě. Zda se to výrobci podařilo, musíte posoudit sami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Magna Steyr Mila

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků