Magna Steyr Mila: konečně čtyři v jednom

Kabriolety, kupé, kupé-kabria i roadstery tady již byly. Ale co udělat auto, které toto spojí dohromady?

Společnost Magna Steyr, která je u nás známa dodávkami vojenské techniky, představila studii vozu s multifunkční střechou. Ta je natolik variabilní, že se dokáže poskládat do několika tvarů a forem. Vůz tak může být klasickým coupé nebo kabrioletem. Speciálními formami proměny jsou verze targa (bez horního střešního dílu) nebo tzv. „landaulet”, kdy zase chybí zadní sklo.

Pokud postrádáte u tohoto konceptu kola, pak máte zrak v pořádku. Prostě tam nejsou a to z jediného důvodu. Toto dílo se nedostane do výroby a má navíc demonstrovat spíše variabilitu střechy a ostatní jde jaksi do pozadí.

Koncept má za ukázat, že variabilita střešních systémů není ani zdaleka u konce. Možná se některé automobilce konstrukce zalíbí a vozy s podobnou strešní konstrukci na cestách spatříme.

Karosérie je navíc navržena tak, aby vůz vypadal při jakékoli poloze střechy dobře a vyváženě. Zda se to výrobci podařilo, musíte posoudit sami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Magna Steyr Mila

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků