Magazín What Car? zvolil Mercedes S500 nejlepším luxusním vozem

Vydavatelé prestižního britského magazínu What Car? jmenovali Mercedes-Benz S 500 nejlepším luxusním automobilem pro rok 2006. Jeden z redaktorů What Car? David Motton komentoval rozhodnutí magazínu takto: "Nový model třídy S 500 vyhrál v souboji s ostatními luxusními limuzínami především svým skrytým potenciálem, snadným přísunem výkonu a dynamičností. Nejde jen o technologicky dokonalý vůz, je to vzácný příklad stroje, který činí naše životy snadnější a daleko více pohodlnější. Nyní je to skutečný luxus."

Při vyhlašovací ceremonii v Londýně si ocenění za nejlepší luxusní auto šel převzít Hans-Dieter Multhaupt, viceprezident koncernu Daimler-Chrysler, a řekl: "Je to skutečná čest přijmout takové prestižní ocenění za náš vůz. V automobilovém světě je to vždy výzva vyměnit takovou ikonu, jakou byla předchozí generace S-klasse, ale naši vývojový inženýři si byli celkem jisti, že na nového následníka budeme právem pyšní. Vždy jsme třídu S spojovali s propagací nových technologií, bezpečnosti a nové úrovně luxusu."

Tip: Mrkněte na ceník vozu Mercedes-Benz S, včetně přehledu výbav.


Mercedes-Benz třídy S
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 28 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků