Magazín What Car? zvolil Mercedes S500 nejlepším luxusním vozem

Vydavatelé prestižního britského magazínu What Car? jmenovali Mercedes-Benz S 500 nejlepším luxusním automobilem pro rok 2006. Jeden z redaktorů What Car? David Motton komentoval rozhodnutí magazínu takto: "Nový model třídy S 500 vyhrál v souboji s ostatními luxusními limuzínami především svým skrytým potenciálem, snadným přísunem výkonu a dynamičností. Nejde jen o technologicky dokonalý vůz, je to vzácný příklad stroje, který činí naše životy snadnější a daleko více pohodlnější. Nyní je to skutečný luxus."

Při vyhlašovací ceremonii v Londýně si ocenění za nejlepší luxusní auto šel převzít Hans-Dieter Multhaupt, viceprezident koncernu Daimler-Chrysler, a řekl: "Je to skutečná čest přijmout takové prestižní ocenění za náš vůz. V automobilovém světě je to vždy výzva vyměnit takovou ikonu, jakou byla předchozí generace S-klasse, ale naši vývojový inženýři si byli celkem jisti, že na nového následníka budeme právem pyšní. Vždy jsme třídu S spojovali s propagací nových technologií, bezpečnosti a nové úrovně luxusu."

Tip: Mrkněte na ceník vozu Mercedes-Benz S, včetně přehledu výbav.


Mercedes-Benz třídy S
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků