Madeno Racing nabízí nové úpravy pro Alfu 159

Nizozemský úpravce italských vozů Madeno Racing připravil pro model Alfa Romeo 159 zajímavou úpravu. Pokud si zakoupíte verzi s motorem 2,4 JTDm o továrním výkonu 147 kW (200 k) a točivém momentu 400 Nm, můžete využít služeb tohoto úpravce a nechat si svůj vůz nadopovat novým výkonem. Úprava obsahuje instalaci většího mezichladiče, úprava turbodmychadla a také optimalizaci řídící jednotky. Výsledný výkon pak má hodnotu 194 kW (265 k) a točivý moment 455 Nm. Pro ty, kteří chtějí nové stádo koní zdravě ukočírovat, má Madeno k dispozici kity pro úpravu podvozků, které obsahují změnu uložení, plně stavitelné tlumiče, změnu geometrie atd. Samozřejmostí jsou pak i kity pro vylepšení brzd, kdy je možno vyměnit standardní brzdy za větší a silnější.

Madeno má podobné úpravy schovány i pro další motorové varianty Alfy 159 a to vč. benzínových motorů. Nabízí leccos od drobných úprav, až po kompletní tuning celého vozu.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků