Made in Thailand

Alfa Romeo 156 se bude vyrábět v prostorách GM v Rayongu v Thajsku. Svědčí o tom dohoda mezi společnostmi...
Made in Thailand
Alfa Romeo 156 se bude vyrábět v prostorách GM v Rayongu v Thajsku.. Svědčí o tom dohoda mezi společnostmi Fiat Auto Ltd., která je stoprocentní dcerou společnosti Fiat Auto S.p.A., a General Motors Ltd.

Předpokládaný termín zahájení výroby je první čtvrtletí roku 2002. Očekává se, že roční produkce dosáhne objemu 4 000 vozidel. Celková investice společnosti Fiat Auto dosáhne přibližně 10 milionů USD.

„Tato iniciativa je důležitá, protože tvoří součást naší strategie posilování přítomnosti společnosti Fiat Auto na trzích s vysokým potenciálem růstu v automobilovém sektoru,“ řekl Pietro Sighicelli, viceprezident zahraničních operací Fiat Auto S.p.A. při slavnostním podpisu smlouvy v Bangkoku. „Chceme plně využít a stavět na vysoké prestiži značky Alfa Romeo a obzvláště značky Alfa 156, která získala mnohá ocenění včetně „Evropské auto roku 2001“.

„Smlouva s GM Thailand znamená další krok ve strategickém odvětvovém spojenectví založeném v loňském roce mezi společnostmi Fiat a General Motors, která znamená spojenectví na poli nákladů, ale konkurenční vztah na trhu,“ dodal Sighicelli.

Williama Botwick, president společnosti General Motors Thailand, prohlásil: „Dnešní smlouva demonstruje výhody spojenectví GM se společností Fiat v asijském pacifickém regionu. Naše objekty v Rayongu jsou projektovány tak, že působí flexibilně a umožňují nám rozšiřování produkce a souběžnou výrobu několika vozů na jedné lince. Uzavření smlouvy představuje také další zvýšení úrovně světové kvality, jíž jsme dosáhli v Rayongu a která nám umožnila úspěšně exportovat Zafiru na pět kontinentů. Jsme potěšeni, že k našemu výrobnímu sortimentu přibývá Alfa 156. V našem oboru zůstává Alfa Romeo jednou z nejprestižnějších značek. Dominuje jako synonymum evropského stylu, přepychu a kvality. Podpisem dnešní smlouvy Fiat potvrzuje své odhodlání vstoupit na asijský pacifický trh. Fiat zároveň demonstruje svou důvěru v montážní středisko GM a zaměstnanci i zákazníky v Thajsku.“

Vozy Alfa Romeo vyráběná v Thajsku jsou určena pro export na asijské pacifické trhy jako Brunej, Hongkong, Indonésie, Malajsie, Singapur a Srí Lanka. Fiat Auto připravuje se svým současným místním dovozcem Thai Prestige Auto plány spolupráce na distribuci svých vozidel.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

dnes | Radek Pecák | 49 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků