Made in Thailand

Alfa Romeo 156 se bude vyrábět v prostorách GM v Rayongu v Thajsku. Svědčí o tom dohoda mezi společnostmi...
Made in Thailand
Alfa Romeo 156 se bude vyrábět v prostorách GM v Rayongu v Thajsku.. Svědčí o tom dohoda mezi společnostmi Fiat Auto Ltd., která je stoprocentní dcerou společnosti Fiat Auto S.p.A., a General Motors Ltd.

Předpokládaný termín zahájení výroby je první čtvrtletí roku 2002. Očekává se, že roční produkce dosáhne objemu 4 000 vozidel. Celková investice společnosti Fiat Auto dosáhne přibližně 10 milionů USD.

„Tato iniciativa je důležitá, protože tvoří součást naší strategie posilování přítomnosti společnosti Fiat Auto na trzích s vysokým potenciálem růstu v automobilovém sektoru,“ řekl Pietro Sighicelli, viceprezident zahraničních operací Fiat Auto S.p.A. při slavnostním podpisu smlouvy v Bangkoku. „Chceme plně využít a stavět na vysoké prestiži značky Alfa Romeo a obzvláště značky Alfa 156, která získala mnohá ocenění včetně „Evropské auto roku 2001“.

„Smlouva s GM Thailand znamená další krok ve strategickém odvětvovém spojenectví založeném v loňském roce mezi společnostmi Fiat a General Motors, která znamená spojenectví na poli nákladů, ale konkurenční vztah na trhu,“ dodal Sighicelli.

Williama Botwick, president společnosti General Motors Thailand, prohlásil: „Dnešní smlouva demonstruje výhody spojenectví GM se společností Fiat v asijském pacifickém regionu. Naše objekty v Rayongu jsou projektovány tak, že působí flexibilně a umožňují nám rozšiřování produkce a souběžnou výrobu několika vozů na jedné lince. Uzavření smlouvy představuje také další zvýšení úrovně světové kvality, jíž jsme dosáhli v Rayongu a která nám umožnila úspěšně exportovat Zafiru na pět kontinentů. Jsme potěšeni, že k našemu výrobnímu sortimentu přibývá Alfa 156. V našem oboru zůstává Alfa Romeo jednou z nejprestižnějších značek. Dominuje jako synonymum evropského stylu, přepychu a kvality. Podpisem dnešní smlouvy Fiat potvrzuje své odhodlání vstoupit na asijský pacifický trh. Fiat zároveň demonstruje svou důvěru v montážní středisko GM a zaměstnanci i zákazníky v Thajsku.“

Vozy Alfa Romeo vyráběná v Thajsku jsou určena pro export na asijské pacifické trhy jako Brunej, Hongkong, Indonésie, Malajsie, Singapur a Srí Lanka. Fiat Auto připravuje se svým současným místním dovozcem Thai Prestige Auto plány spolupráce na distribuci svých vozidel.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků