Made in Thailand

Alfa Romeo 156 se bude vyrábět v prostorách GM v Rayongu v Thajsku. Svědčí o tom dohoda mezi společnostmi...
Made in Thailand
Alfa Romeo 156 se bude vyrábět v prostorách GM v Rayongu v Thajsku.. Svědčí o tom dohoda mezi společnostmi Fiat Auto Ltd., která je stoprocentní dcerou společnosti Fiat Auto S.p.A., a General Motors Ltd.

Předpokládaný termín zahájení výroby je první čtvrtletí roku 2002. Očekává se, že roční produkce dosáhne objemu 4 000 vozidel. Celková investice společnosti Fiat Auto dosáhne přibližně 10 milionů USD.

„Tato iniciativa je důležitá, protože tvoří součást naší strategie posilování přítomnosti společnosti Fiat Auto na trzích s vysokým potenciálem růstu v automobilovém sektoru,“ řekl Pietro Sighicelli, viceprezident zahraničních operací Fiat Auto S.p.A. při slavnostním podpisu smlouvy v Bangkoku. „Chceme plně využít a stavět na vysoké prestiži značky Alfa Romeo a obzvláště značky Alfa 156, která získala mnohá ocenění včetně „Evropské auto roku 2001“.

„Smlouva s GM Thailand znamená další krok ve strategickém odvětvovém spojenectví založeném v loňském roce mezi společnostmi Fiat a General Motors, která znamená spojenectví na poli nákladů, ale konkurenční vztah na trhu,“ dodal Sighicelli.

Williama Botwick, president společnosti General Motors Thailand, prohlásil: „Dnešní smlouva demonstruje výhody spojenectví GM se společností Fiat v asijském pacifickém regionu. Naše objekty v Rayongu jsou projektovány tak, že působí flexibilně a umožňují nám rozšiřování produkce a souběžnou výrobu několika vozů na jedné lince. Uzavření smlouvy představuje také další zvýšení úrovně světové kvality, jíž jsme dosáhli v Rayongu a která nám umožnila úspěšně exportovat Zafiru na pět kontinentů. Jsme potěšeni, že k našemu výrobnímu sortimentu přibývá Alfa 156. V našem oboru zůstává Alfa Romeo jednou z nejprestižnějších značek. Dominuje jako synonymum evropského stylu, přepychu a kvality. Podpisem dnešní smlouvy Fiat potvrzuje své odhodlání vstoupit na asijský pacifický trh. Fiat zároveň demonstruje svou důvěru v montážní středisko GM a zaměstnanci i zákazníky v Thajsku.“

Vozy Alfa Romeo vyráběná v Thajsku jsou určena pro export na asijské pacifické trhy jako Brunej, Hongkong, Indonésie, Malajsie, Singapur a Srí Lanka. Fiat Auto připravuje se svým současným místním dovozcem Thai Prestige Auto plány spolupráce na distribuci svých vozidel.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 29 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Minitest Renault Espace 1.8 TCe

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků
TEST Volkswagen Polo 1.0 TSI Highline – Golfův revír

Volkswagen Polo 1.0 TSI

Segment malých vozů pomalu dorůstá modely nižší střední třídy. Nový Volkswagen Polo je toho důkazem, z vyšších tříd si navíc půjčil i několik užitečných technologií.

7.  12.  2017 | Jan Mička | 30 příspěvků