M-zero: dokonalý vůz z pohledu umělce

Autor využil podobného postupu jaký praktikují Číňané, skloubit prvky z různých aut. Výsledek je ale v tomto případě trochu odlišný.

Jedná se o pouhý počítačový model, jehož autorem je Mael Oberkampf, umělec pracující s fotografiemi. Dokonce vznik prototypu je přinejmenším nepravděpodobný, ačkoli podle některých informací existuje v automobilovém světě několik subjektů, které by byly ochotny financovat vznik alespoň jednoho kusu. Zařadit podobný vůz do sériové nabídky však nebude zřejmě chtít ani BMW, jehož paleta výkonných kupé je díky řadám 1, 3 a 6 již dostatečně pestrá.

V designové studii M-zero pozorujeme prvky několika současných sportovních vozů. Přední třetina tohoto Frankensteinova díla pochází z BMW řady 6, střední část z Audi R8 a záď důvěrně připomíná Aston Martin DB9. Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o náčrtky, lze se o případné pohonné jednotce pouze dohadovat. Hovoří se však především o desetiválci BMW M5, ale také o vznětovém dvanáctiválci Audi.  

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
M-zero

 

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků