M-zero: dokonalý vůz z pohledu umělce

Autor využil podobného postupu jaký praktikují Číňané, skloubit prvky z různých aut. Výsledek je ale v tomto případě trochu odlišný.

Jedná se o pouhý počítačový model, jehož autorem je Mael Oberkampf, umělec pracující s fotografiemi. Dokonce vznik prototypu je přinejmenším nepravděpodobný, ačkoli podle některých informací existuje v automobilovém světě několik subjektů, které by byly ochotny financovat vznik alespoň jednoho kusu. Zařadit podobný vůz do sériové nabídky však nebude zřejmě chtít ani BMW, jehož paleta výkonných kupé je díky řadám 1, 3 a 6 již dostatečně pestrá.

V designové studii M-zero pozorujeme prvky několika současných sportovních vozů. Přední třetina tohoto Frankensteinova díla pochází z BMW řady 6, střední část z Audi R8 a záď důvěrně připomíná Aston Martin DB9. Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o náčrtky, lze se o případné pohonné jednotce pouze dohadovat. Hovoří se však především o desetiválci BMW M5, ale také o vznětovém dvanáctiválci Audi.  

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
M-zero

 

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků