Lyžaři-běžci zvolili Volkswageny Transporter

S Volkswageny Transporter se lze setkat v nejrozmanitějších situacích – tyto vozy jsou přímo vyhlášené svojí flexibilitou, se kterou se zhostí nejrůznějších úkolů. Není tedy divu, že se pro ně rozhodl i reprezentační tým lyžařů-běžců!
Lyžaři-běžci zvolili Volkswageny Transporter
S Volkswageny Transporter se lze setkat v nejrozmanitějších situacích – tyto vozy jsou přímo vyhlášené svojí flexibilitou, se kterou se zhostí nejrůznějších úkolů. Není tedy divu, že se pro ně rozhodl i reprezentační tým lyžařů-běžců!

Dva zbrusu nové devítimístné Volkswageny převzali před několika dny od společnosti Import Volkswagen Group představitelé Úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR a už o tři dny později Transportery 2.5 TDI vyrazily s reprezentačním družstvem lyžařů-běžců ČR mužů i žen do Norska na soustředění před prvním závodem Světového poháru.

„Pečlivě jsme zvažovali, jakou značku zvolíme, a proto jsme sbírali názory mnoha odborníků. Hovořili jsme třeba i s řidiči sanitek, které operují v našich horách a vždy nám vyšlo jediné řešení: Volkswagen Transporter,“ říká Čestmír Skrbek, sportovní ředitel Úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR.

„Naše družstva se přepravují od závodu k závodu výhradně auty, často jde o tisícikilometrové přesuny, a proto potřebujeme spolehlivé, prostorné, výkonné a hospodárné automobily. V tomto ohledu Transportery TDI nemají konkurenci,“ tvrdí Čestmír Skrbek, který odhaduje, že do dubna, kdy běžcům končí sportovní sezona, přibude na tachometru každého z Transporterů nejméně 30 000 km.

Importér automobilů Volkswagen poskytl dva „dlouhé“ Transportery s motorem 2.5 TDI reprezentačním družstvům lyžařů-běžců zatím pro letošní zimní sezonu. „Budeme samozřejmě pečlivě sledovat výsledky našich sportovců a pokud bude spolupráce se Svazem lyžařů výhodná, určitě zvážíme prodloužení kontraktu,“ říká Dr. Věra Přibylová, vedoucí marketingu Volkswagen.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků