Lyžaři-běžci zvolili Volkswageny Transporter

S Volkswageny Transporter se lze setkat v nejrozmanitějších situacích – tyto vozy jsou přímo vyhlášené svojí flexibilitou, se kterou se zhostí nejrůznějších úkolů. Není tedy divu, že se pro ně rozhodl i reprezentační tým lyžařů-běžců!
Lyžaři-běžci zvolili Volkswageny Transporter
S Volkswageny Transporter se lze setkat v nejrozmanitějších situacích – tyto vozy jsou přímo vyhlášené svojí flexibilitou, se kterou se zhostí nejrůznějších úkolů. Není tedy divu, že se pro ně rozhodl i reprezentační tým lyžařů-běžců!

Dva zbrusu nové devítimístné Volkswageny převzali před několika dny od společnosti Import Volkswagen Group představitelé Úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR a už o tři dny později Transportery 2.5 TDI vyrazily s reprezentačním družstvem lyžařů-běžců ČR mužů i žen do Norska na soustředění před prvním závodem Světového poháru.

„Pečlivě jsme zvažovali, jakou značku zvolíme, a proto jsme sbírali názory mnoha odborníků. Hovořili jsme třeba i s řidiči sanitek, které operují v našich horách a vždy nám vyšlo jediné řešení: Volkswagen Transporter,“ říká Čestmír Skrbek, sportovní ředitel Úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR.

„Naše družstva se přepravují od závodu k závodu výhradně auty, často jde o tisícikilometrové přesuny, a proto potřebujeme spolehlivé, prostorné, výkonné a hospodárné automobily. V tomto ohledu Transportery TDI nemají konkurenci,“ tvrdí Čestmír Skrbek, který odhaduje, že do dubna, kdy běžcům končí sportovní sezona, přibude na tachometru každého z Transporterů nejméně 30 000 km.

Importér automobilů Volkswagen poskytl dva „dlouhé“ Transportery s motorem 2.5 TDI reprezentačním družstvům lyžařů-běžců zatím pro letošní zimní sezonu. „Budeme samozřejmě pečlivě sledovat výsledky našich sportovců a pokud bude spolupráce se Svazem lyžařů výhodná, určitě zvážíme prodloužení kontraktu,“ říká Dr. Věra Přibylová, vedoucí marketingu Volkswagen.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků