Lyžaři-běžci zvolili Volkswageny Transporter

S Volkswageny Transporter se lze setkat v nejrozmanitějších situacích – tyto vozy jsou přímo vyhlášené svojí flexibilitou, se kterou se zhostí nejrůznějších úkolů. Není tedy divu, že se pro ně rozhodl i reprezentační tým lyžařů-běžců!
Lyžaři-běžci zvolili Volkswageny Transporter
S Volkswageny Transporter se lze setkat v nejrozmanitějších situacích – tyto vozy jsou přímo vyhlášené svojí flexibilitou, se kterou se zhostí nejrůznějších úkolů. Není tedy divu, že se pro ně rozhodl i reprezentační tým lyžařů-běžců!

Dva zbrusu nové devítimístné Volkswageny převzali před několika dny od společnosti Import Volkswagen Group představitelé Úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR a už o tři dny později Transportery 2.5 TDI vyrazily s reprezentačním družstvem lyžařů-běžců ČR mužů i žen do Norska na soustředění před prvním závodem Světového poháru.

„Pečlivě jsme zvažovali, jakou značku zvolíme, a proto jsme sbírali názory mnoha odborníků. Hovořili jsme třeba i s řidiči sanitek, které operují v našich horách a vždy nám vyšlo jediné řešení: Volkswagen Transporter,“ říká Čestmír Skrbek, sportovní ředitel Úseku běžeckých disciplín Svazu lyžařů ČR.

„Naše družstva se přepravují od závodu k závodu výhradně auty, často jde o tisícikilometrové přesuny, a proto potřebujeme spolehlivé, prostorné, výkonné a hospodárné automobily. V tomto ohledu Transportery TDI nemají konkurenci,“ tvrdí Čestmír Skrbek, který odhaduje, že do dubna, kdy běžcům končí sportovní sezona, přibude na tachometru každého z Transporterů nejméně 30 000 km.

Importér automobilů Volkswagen poskytl dva „dlouhé“ Transportery s motorem 2.5 TDI reprezentačním družstvům lyžařů-běžců zatím pro letošní zimní sezonu. „Budeme samozřejmě pečlivě sledovat výsledky našich sportovců a pokud bude spolupráce se Svazem lyžařů výhodná, určitě zvážíme prodloužení kontraktu,“ říká Dr. Věra Přibylová, vedoucí marketingu Volkswagen.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Nissan Juke 1,2
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 370 000 Kč
Renault Thalia 1,4
Rok výroby: 2006
Stav: 52 888 km
Cena: 60 000 Kč
Hyundai ix20 1,6
Rok výroby: 2011
Stav: 67 361 km
Cena: 216 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2005
Stav: 349 860 km
Cena: 73 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2006
Stav: 267 318 km
Cena: 90 000 Kč
Skoda Superb 2
Rok výroby: 2010
Stav: 159 691 km
Cena: 295 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Fiatu Fullback: Převlečené Mitsubishi se jeví jako správná volba

Fiat Fullback

Fiat se po vzoru Renaultu a Mercedesu také rozhodl nabízet pracovní pickup, který původně pochází z úplně jiné dílny. A rozhodl se více než správně, protože Fiat Fullback alias Mitsubishi L200 je vynikajícím pracovním pickupem. V terénu má dost potence a na silnici dostatek kultivovanosti.

včera | Jiří Švamberk | 2 příspěvky
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků