Lynk & Co odhaluje své SUV-kupé. V Evropě však nejdříve uvede jeho sourozence

Další SUV se splývající zádí se chystá na svět a tentokrát bude pocházet od čínské značky Lynk & Co, která už příští rok vpadne i do Evropy.

Značka Lynk & Co, působící pod střechou čínského koncernu Geely (vlastníka Volva, Lotusu a dalších), se chystá na rozšíření svého portfolia modelů. Zájem o stylová SUV nepolevuje, takže se nelze divit, že první zveřejněné fotky ukazují nový model 05 jako SUV se splývající zádí, například po vzoru BMW X4.

Rekordmanům Ringu vytřel zrak čínský sedan. Zostudil i Jaguaru XE SV Project 8

Rekordmanům Ringu vytřel zrak čínský sedan. Zostudil i Jaguaru XE SV Project 8

Zrovna oproti němu je však 05 ještě kompaktnější s délkou 4592 mm a rozvorem 2734 mm. Novinka se posadí vedle již nabízeného SUV 01, z něhož ostatně vychází, a kompaktního crossoveru 02, zatímco rozšíří nabídku značky obsahující rovněž sedan 03 a nadcházející hatchback 04.

Designové směřování je pro čínskou značku zcela typické a všechny modely se vyznačují rozpoznatelnou maskou s vysoko umístěnými LED světly na přídi a dalším párem níže. Zadní LED svítilny jsou zakomponovány do zatemněného panelu, který přesahuje šířku pátých dveří.

Čínská Dacia Duster dorazí už příští rok. Luxus za pakatel si budete moci i půjčit

Čínská Dacia Duster dorazí už příští rok. Luxus za pakatel si budete moci i půjčit

Pod kapotou se očekává přeplňovaná benzinová patnáctistovka o výkonu 132 kW (180 koní) a rovněž dvoulitr o výkonu 140 kW (190 koní), přičemž se mluví také o nabídce pohonu všech kol. Není přitom tajemstvím, že technika Lynk & Co pochází z vývoje švédského Volva.

Se zmíněným SUV 01 se přitom Lynk & Co už příští rok chystá dorazit do Evropy. Stejnou popularitu modelu jako v Číně tak očekává i na starém kontinentu. Značka bude chtít zaujmout především dostupnými cenami, Volvu jako prémiové značce tedy nebude překážet.  

TEST Volkswagen Grand California 680: Dovolená na Slovensku jezdící, spící

Volkswagen Grand California 680

Největší obytný Volkswagen měří na délku skoro sedm metrů, přitom ale jezdí jako klasická dodávka. Jeho schopnosti jsme vyrazili prověřit na Slovensko.

dnes | Vladimír Kadera
Za volantem nové Toyoty Yaris: Hybrid s třemi válci nelže a má skvělý podvozek!

Toyota Yaris 1.5 Hybrid

Čtvrtá generace yarisu je v Evropě nejdůležitějším modelem značky. Pro Čechy navíc zajímavá i tím, že se bude nově vyrábět u nás u Kolína. S novinkou jsme se mohli blíže seznámit na prázdných silnicích v okolí Bruselu.

11.  8.  2020 | Michal Dokoupil | 64 příspěvků
TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

9.  8.  2020 | Jan Mička | 55 příspěvků