Luxusní Porsche GT Coupé do výroby v roce 2009

Začátkem jara jsme krátce informovali o nové řadě Porsche GT Coupé, luxusní limuzíně, která má rozšířit nabídku této německé automobilky. Následně se objevily zprávy, že nic takového Porsche vyrábět nebude. A hle, nyní sám šéf Wenelin Wiedeking potvrdil, že je limuzína skutečně plánována na rok 2009 (zdroj: Quattroruote via iDnes). Její cena bude činit okolo 220 tisíc eur, pod kapotou se budou nacházet motory s osmi a deseti válci a s výkony 340, 450 a 612 koní (250, 330 a 450 kW).

GT Coupé s délkou 4,9 m a objemem zavazadlového prostoru 450 l bude mít samozřejmě tradiční pohon zadní nápravy, motor bude umístěn vpředu. Později přijde na trh také verze s pohonem všech kol. Ročně se má v továrně v Lipsku vyrobit okolo dvaceti tisíc kusů, což je skutečně smělý plán.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Počítačová retuš možné podoby nové sportovní limuzíny

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků