Luxusní Porsche GT Coupé do výroby v roce 2009

Začátkem jara jsme krátce informovali o nové řadě Porsche GT Coupé, luxusní limuzíně, která má rozšířit nabídku této německé automobilky. Následně se objevily zprávy, že nic takového Porsche vyrábět nebude. A hle, nyní sám šéf Wenelin Wiedeking potvrdil, že je limuzína skutečně plánována na rok 2009 (zdroj: Quattroruote via iDnes). Její cena bude činit okolo 220 tisíc eur, pod kapotou se budou nacházet motory s osmi a deseti válci a s výkony 340, 450 a 612 koní (250, 330 a 450 kW).

GT Coupé s délkou 4,9 m a objemem zavazadlového prostoru 450 l bude mít samozřejmě tradiční pohon zadní nápravy, motor bude umístěn vpředu. Později přijde na trh také verze s pohonem všech kol. Ročně se má v továrně v Lipsku vyrobit okolo dvaceti tisíc kusů, což je skutečně smělý plán.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Počítačová retuš možné podoby nové sportovní limuzíny

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků