Luxusní Porsche GT Coupé do výroby v roce 2009

Začátkem jara jsme krátce informovali o nové řadě Porsche GT Coupé, luxusní limuzíně, která má rozšířit nabídku této německé automobilky. Následně se objevily zprávy, že nic takového Porsche vyrábět nebude. A hle, nyní sám šéf Wenelin Wiedeking potvrdil, že je limuzína skutečně plánována na rok 2009 (zdroj: Quattroruote via iDnes). Její cena bude činit okolo 220 tisíc eur, pod kapotou se budou nacházet motory s osmi a deseti válci a s výkony 340, 450 a 612 koní (250, 330 a 450 kW).

GT Coupé s délkou 4,9 m a objemem zavazadlového prostoru 450 l bude mít samozřejmě tradiční pohon zadní nápravy, motor bude umístěn vpředu. Později přijde na trh také verze s pohonem všech kol. Ročně se má v továrně v Lipsku vyrobit okolo dvaceti tisíc kusů, což je skutečně smělý plán.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Počítačová retuš možné podoby nové sportovní limuzíny

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků