Luxusní elektrické Audi A4 do čtyř let. Platformu bude sdílet s Porsche

Samozřejmě, že se s úsvitem nového dne objevily informace o dalším elektromobilu. Elektrický zástupce střední třídy od Audi dorazí v roce 2023.

Tesla a jiné elektrické značky se pomalu ale jistě prokousávají na náš kontinent. Evropští výrobci tak potřebují konkurenty pro všechny potenciální hrozby ze zámoří. Vedle ostatních elektromobilů Audi bude tento vůz rivalem pro Teslu Model 3 a představit si jej můžeme jako Q4 e-tron s nižší zástavbou.

Audi e-tron Sportback v akci: Stylovější verze elektromobilu najíždí testovací kilometry

Audi e-tron Sportback v akci: Stylovější verze elektromobilu najíždí testovací kilometry

Magazínu Autocar to prozradil Marc Lichte, šéfdesignér značky. Pokud je tedy vlajková loď elektromobilové flotily Audi e-tron GT ve velikosti současné A6, tohle bude ten samý vůz, ovšem ve velikosti menší A4. Lichte také prozradil, že novinka bude stát na platformě PPE, kterou Audi sdílí s Porsche.

Audi Q4 e-tron oficiálně: Další elektrické SUV Audi čekejte na konci roku 2020

Audi Q4 e-tron oficiálně: Další elektrické SUV Audi čekejte na konci roku 2020

Vozu se ale dočkáme nejdříve v roce 2023. Předcházet mu totiž budou již dříve představené elektrické modely, jako e-tron Sportback, který se začne prodávat ještě letos, nebo již zmíněná vlajková loď a ukázka německé techniky e-tron GT, která bude následovat příští rok. Q4 e-tron pak dorazí také v roce 2020.

Bude z Audi TT elektromobil? Zánik německého kupé by mohla zachránit elektrifikace

Bude z Audi TT elektromobil? Zánik německého kupé by mohla zachránit elektrifikace

Na poslední novince je také zajímavé, že oproti například Q4 e-tron nebude využívat modifikovanou platformu Volkswagenu MEB, ale využije stejný základ, jako má například Porsche Taycan. Očekávejme tedy pořádnou porci luxusu. Fotografie zatím nemáme, ale vzhledem k tomu, že bude poslední novinka z Ingolstadtu vycházet z e-tronu GT (v galerii), se dá očekávat i podobný vzhled.

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

dnes | Jan Mička | 13 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků