Luxusní elektrické Audi A4 do čtyř let. Platformu bude sdílet s Porsche

Samozřejmě, že se s úsvitem nového dne objevily informace o dalším elektromobilu. Elektrický zástupce střední třídy od Audi dorazí v roce 2023.

Tesla a jiné elektrické značky se pomalu ale jistě prokousávají na náš kontinent. Evropští výrobci tak potřebují konkurenty pro všechny potenciální hrozby ze zámoří. Vedle ostatních elektromobilů Audi bude tento vůz rivalem pro Teslu Model 3 a představit si jej můžeme jako Q4 e-tron s nižší zástavbou.

Audi e-tron Sportback v akci: Stylovější verze elektromobilu najíždí testovací kilometry

Audi e-tron Sportback v akci: Stylovější verze elektromobilu najíždí testovací kilometry

Magazínu Autocar to prozradil Marc Lichte, šéfdesignér značky. Pokud je tedy vlajková loď elektromobilové flotily Audi e-tron GT ve velikosti současné A6, tohle bude ten samý vůz, ovšem ve velikosti menší A4. Lichte také prozradil, že novinka bude stát na platformě PPE, kterou Audi sdílí s Porsche.

Audi Q4 e-tron oficiálně: Další elektrické SUV Audi čekejte na konci roku 2020

Audi Q4 e-tron oficiálně: Další elektrické SUV Audi čekejte na konci roku 2020

Vozu se ale dočkáme nejdříve v roce 2023. Předcházet mu totiž budou již dříve představené elektrické modely, jako e-tron Sportback, který se začne prodávat ještě letos, nebo již zmíněná vlajková loď a ukázka německé techniky e-tron GT, která bude následovat příští rok. Q4 e-tron pak dorazí také v roce 2020.

Bude z Audi TT elektromobil? Zánik německého kupé by mohla zachránit elektrifikace

Bude z Audi TT elektromobil? Zánik německého kupé by mohla zachránit elektrifikace

Na poslední novince je také zajímavé, že oproti například Q4 e-tron nebude využívat modifikovanou platformu Volkswagenu MEB, ale využije stejný základ, jako má například Porsche Taycan. Očekávejme tedy pořádnou porci luxusu. Fotografie zatím nemáme, ale vzhledem k tomu, že bude poslední novinka z Ingolstadtu vycházet z e-tronu GT (v galerii), se dá očekávat i podobný vzhled.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 192 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků