Luxusní elektrické Audi A4 do čtyř let. Platformu bude sdílet s Porsche

Samozřejmě, že se s úsvitem nového dne objevily informace o dalším elektromobilu. Elektrický zástupce střední třídy od Audi dorazí v roce 2023.

Tesla a jiné elektrické značky se pomalu ale jistě prokousávají na náš kontinent. Evropští výrobci tak potřebují konkurenty pro všechny potenciální hrozby ze zámoří. Vedle ostatních elektromobilů Audi bude tento vůz rivalem pro Teslu Model 3 a představit si jej můžeme jako Q4 e-tron s nižší zástavbou.

Audi e-tron Sportback v akci: Stylovější verze elektromobilu najíždí testovací kilometry

Audi e-tron Sportback v akci: Stylovější verze elektromobilu najíždí testovací kilometry

Magazínu Autocar to prozradil Marc Lichte, šéfdesignér značky. Pokud je tedy vlajková loď elektromobilové flotily Audi e-tron GT ve velikosti současné A6, tohle bude ten samý vůz, ovšem ve velikosti menší A4. Lichte také prozradil, že novinka bude stát na platformě PPE, kterou Audi sdílí s Porsche.

Audi Q4 e-tron oficiálně: Další elektrické SUV Audi čekejte na konci roku 2020

Audi Q4 e-tron oficiálně: Další elektrické SUV Audi čekejte na konci roku 2020

Vozu se ale dočkáme nejdříve v roce 2023. Předcházet mu totiž budou již dříve představené elektrické modely, jako e-tron Sportback, který se začne prodávat ještě letos, nebo již zmíněná vlajková loď a ukázka německé techniky e-tron GT, která bude následovat příští rok. Q4 e-tron pak dorazí také v roce 2020.

Bude z Audi TT elektromobil? Zánik německého kupé by mohla zachránit elektrifikace

Bude z Audi TT elektromobil? Zánik německého kupé by mohla zachránit elektrifikace

Na poslední novince je také zajímavé, že oproti například Q4 e-tron nebude využívat modifikovanou platformu Volkswagenu MEB, ale využije stejný základ, jako má například Porsche Taycan. Očekávejme tedy pořádnou porci luxusu. Fotografie zatím nemáme, ale vzhledem k tomu, že bude poslední novinka z Ingolstadtu vycházet z e-tronu GT (v galerii), se dá očekávat i podobný vzhled.

TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků
První svezení se Seatem Leon TGI 1.5 TSI. Pod 1 Kč/km i s větším motorem?

Seat Leon TGI (první svezení)

České ceny Seatu Leon TGI po modernizaci pohonného ústrojí známe už od ledna letošního roku. Nyní došlo i na první kilometry za volantem a zdá se, že na dosavadních výhodách se vůbec nic nezměnilo.

11.  6.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků