Luxusní elektrické Audi A4 do čtyř let. Platformu bude sdílet s Porsche

Samozřejmě, že se s úsvitem nového dne objevily informace o dalším elektromobilu. Elektrický zástupce střední třídy od Audi dorazí v roce 2023.

Tesla a jiné elektrické značky se pomalu ale jistě prokousávají na náš kontinent. Evropští výrobci tak potřebují konkurenty pro všechny potenciální hrozby ze zámoří. Vedle ostatních elektromobilů Audi bude tento vůz rivalem pro Teslu Model 3 a představit si jej můžeme jako Q4 e-tron s nižší zástavbou.

Audi e-tron Sportback v akci: Stylovější verze elektromobilu najíždí testovací kilometry

Audi e-tron Sportback v akci: Stylovější verze elektromobilu najíždí testovací kilometry

Magazínu Autocar to prozradil Marc Lichte, šéfdesignér značky. Pokud je tedy vlajková loď elektromobilové flotily Audi e-tron GT ve velikosti současné A6, tohle bude ten samý vůz, ovšem ve velikosti menší A4. Lichte také prozradil, že novinka bude stát na platformě PPE, kterou Audi sdílí s Porsche.

Audi Q4 e-tron oficiálně: Další elektrické SUV Audi čekejte na konci roku 2020

Audi Q4 e-tron oficiálně: Další elektrické SUV Audi čekejte na konci roku 2020

Vozu se ale dočkáme nejdříve v roce 2023. Předcházet mu totiž budou již dříve představené elektrické modely, jako e-tron Sportback, který se začne prodávat ještě letos, nebo již zmíněná vlajková loď a ukázka německé techniky e-tron GT, která bude následovat příští rok. Q4 e-tron pak dorazí také v roce 2020.

Bude z Audi TT elektromobil? Zánik německého kupé by mohla zachránit elektrifikace

Bude z Audi TT elektromobil? Zánik německého kupé by mohla zachránit elektrifikace

Na poslední novince je také zajímavé, že oproti například Q4 e-tron nebude využívat modifikovanou platformu Volkswagenu MEB, ale využije stejný základ, jako má například Porsche Taycan. Očekávejme tedy pořádnou porci luxusu. Fotografie zatím nemáme, ale vzhledem k tomu, že bude poslední novinka z Ingolstadtu vycházet z e-tronu GT (v galerii), se dá očekávat i podobný vzhled.

Minitest Toyota Yaris GR-Sport Hybrid: Hvězdné války bez zvláštních efektů

Toyota Yaris GR Sport Hybrid

Naprosto skvělá Toyota Yaris GRMN vypadá jako helma bojovníka z Hvězdných válek a jízda je jako mezigalaktická bitva. Co když ale slavné sérii filmů vezmete speciální efekty?

včera | Vladimír Kadera | 18 příspěvků
Minitest Mazda 6 Wagon Skyactiv-D184 AT Revolution Top: Pohlazení po duši

Mazda 6 Wagon Skyactiv-D AT

Současná generace Mazdy 6 je tady s námi už od roku 2013. Její poslední facelift byl tak důsledný, že by se snad dalo hovořit o mezigenerační obměně, tyto úvahy si ale dnes odpustíme. Pojďme si místo toho popovídat o tom, proč je Mazda 6 stále prostě „jen“ moc, moc dobré auto.

19.  11.  2019 | Petr Schnagl | 95 příspěvků
Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 14 příspěvků