DS

Luxusní DS 7 má po faceliftu. K novému designu přidává i supersilný hybrid od sportovní divize

Francouzský crossover při své aktualizaci přidal na stylu i sportovnosti. Na trh vstoupí s luxusní limitovanou edicí.

Premiéra vyšňořeného crossoveru proběhla již začátkem roku 2017. Na facelift je proto nejvyšší čas, i když si ho ani v původní podobě těžko spletete s jiným autem.

Nová verze má širší čelní masku s větší mřížkou, štíhlejší pixel LED světlomety a nový světelný prvek s názvem Light Veil. Ten je tvořen čtyřmi vertikálními vlákny s třiatřiceti diodami – jde o laserem gravírovaný polykarbonátový povrch s barvou pouze na vnitřní straně, v němž se střídá světlo s lakem kapotáže. Světlomety Pixel Led Vision 3.0 mají v dálkovém režimu dosah až 380 metrů, do 50 km/h pak osvětlují okolí v šířce 65 metrů. Změn se dočkala také záď s novými pátými dveřmi a štíhlejšími LED světly s motivem šupin. Již zde nenajdeme nápis Crossback, ale označení DS Automobiles. Do nabídky přibyla nová 19“ kola Edinbourg a Silverstone s aerodynamickými vložkami.

Velkou pozornost věnovalo DS interiéru, který může být čalouněn kůží Nappa, dostat perleťové, zlaté či karmínové prošívání a nové motivy reliéfů – při jeho výběru a konfiguraci si budete připadat jako ve stylovém butiku. Vylepšením prošel 12“ displej infotainmentu s konfigurovatelným zobrazením, máme zde také digitální přístrojový štít o stejné úhlopříčce.

Benzin v nabídce pohonů zastupují plug-in hybridy (alespoň v Evropě) s výkonem 165 kW (225 k, pohon předních kol), 221 kW (300 k, 4x4) a nově i 265kW (360k) provedení, vyvinuté divizí DS Performance. Má o 15 mm menší světlost, o 24 mm širší rozchod vpředu a o 10 mm vzadu a také přední brzdové kotouče s průměrem 380 mm. Jako jediná verze je osazena 21“ koly, na 100 km/h zrychlí za 5,6 sekundy. Hybridy do zásuvky mají 14,2kWh baterii, s níž ujedou na elektřinu až 65 km v kombinovaném cyklu a 81 km v městském cyklu. V nabídce zůstal naftový čtyřválec BlueHDi s výkonem 96 kW (130 k).

Po stránce funkční výbavy a asistentů má i nová DS 7 třeba noční vidění s dosahem až sto metrů nebo systém DS Active Scan, který skrze kameru sleduje povrch vozovky a odpovídajícím způsobem nastavuje každý tlumič zvlášť. Systém DS Drive Assist s adaptivním tempomatem má funkci stop & go a udržení v jízdním pruhu na pozici dle volby řidiče.

Vozy pro náš trh budou vyráběny ve francouzských Mylhúzách, objednávky budou spuštěny během léta a první exempláře dorazí do prodejen v říjnu letošního roku. Při uvedení na trh bude k dostání limitovaná edice La Premiére ve verzi E-Tense 4x4 360 se specifickým designem vnitřku a vnějšku plus bohatou výbavou.

DS Automobiles

Značka DS Automobiles vznikla v roce 2015 a opírá o odkaz vozu DS z roku 1955. Jde o prémiovou značku koncernu Stellantis a prostřednictvím svých vozů chce mimo jiné ztělesnit francouzský luxus.

DS 3 CrossbackDS 4DS 7 Crossback ● DS 9

Diskuze (15) Další článek: Ani Alfa Romeo Stelvio neunikla tunerům. Takto může vypadat i ta vaše, jen pozor na správná kola

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,