Luxusní americké SUV Fisker Ocean chce sdílet platformu se Škodou Enyaq

Znovuzrozená automobilka Fisker jedná s Volkswagenem o použití platformy MEB pro své luxusní SUV Ocean. Neměl by s tím být větší problém, měl ji již prototyp.

Znovuzrozená automobilka Fisker oznámila v březnu minulého roku elektrické SUV Ocean. Na začátku letošního roku následovalo oficiální odhalení a v roce 2022 by se měl vůz dostat do výroby. Fisker míří tento model proti Tesle, především proti modelům X a Y. Dojezd na jedno nabití má být až 482 km a zrychlení z 0 na 100 km/h má proběhnout za 2,9 sekundy. Více informací najdete zde.

Řídili jsme Škodu Enyaq iV. Elektromobil z Boleslavi bude šokovat nejen za tmy!

Řídili jsme Škodu Enyaq iV. Elektromobil z Boleslavi bude šokovat nejen za tmy!

Momentálně se řeší platforma, na které by mělo SUV stát. První prototyp z letošního roku využíval modulární platformu pro elektromobily MEB od koncernu VW. Podle všeho by bylo vedení značky Fisker rádo, kdyby to tak zůstalo i u produkční verze vozu. Tuto platformu najdete v rodině Volkswagenů I.D., Škodě Enyaq či Audi Q4 e-tron.

Volkswagen se již dříve nechal slyšet, že by tuto platformu rád sdílel i s ostatními výrobci, čehož se jako jeden z prvních chytl Ford, který platformu použije pro nový crossover. Koncern se ovšem nebrání ani spolupráce se startupy a menšími společnostmi. První vlaštovkou byl německý startup e.Go Mobile, který chtěl vyrábět malé elektromobily do města. Firma se však bohužel dostala do insolvence.

Fisker Ocean oficiálně: Dojezd přes 480 km, nízká cena, ale i dlouhá čekací doba

Fisker Ocean oficiálně: Dojezd přes 480 km, nízká cena, ale i dlouhá čekací doba

Důvěra koncernu v tyto projekty tak pořádně zakopla. Podle posledních informací se ale platformy MEB v automobilech Fisker nejspíš skutečně objeví. Koncern potvrdil, že prototyp Fiskeru Ocean stojí na platformě MEB. Finální rozhodnutí pro sériovou výrobu prý však ještě úplně nepadlo.

Na závěr se hodí dodat, že automobilka Fisker se nemusí bát nedostatku financí. Podle posledních informací dostala investiční injekci ve výši 50 milionů dolarů, kterou poskytl miliardář Louis Moore Bacon a jeho investiční společnost Moore Strategic Ventures.

Za volantem Volkswagenu ID.3 (150 kW): Zásadní? To ano! Ale vážně i revoluční?

Volkswagenu ID.3 (150 kW)

Pro značku Volkswagen má být zásadním modelem jako kdysi Brouk a Golf. Elektromobil ID.3 nabral zpoždění, teď se ale konečně hlásí o slovo.

včera | Stanislav Kolman | 58 příspěvků
Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 26 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků