Hezčí záběry auta na Měsíci jste neviděli. Původní záznam prošel převodem do 4K

18 komentářů

Kuk Vykuk
28. února • 14:46

První auto na Měsíci a hned elektromobil, spalovací popelnici se něco takovýho může jen zdát :-D:-D:-PB-]

JirkaX
29. února • 7:26

A na co by tam asi jezdila ty blbe? :-D

Benzin
2. března • 20:55

Nech ho,vždyť je to jen Kuk. On byl dycky takovej jednoduchej. Nemůžeš po něm požadovat složitější mozkový funkce, než dýchání a vylučování.

Patrik
27. února • 16:42

krasne tak ta loutka jezdi na vozítku na dalkové ovladaní...podívejte se na tu ruku / hlavu/ nohy...je stále ve stejné pozici nezavisle na tom, jak se vozítko hýbe.
Proste....je to FAKE a clovek na mesici nikdy nebyl a ani nemůže...nejde to.

Pozirac debilu
28. února • 6:36

Patriku, v 70. Letech nevedeli ze to nejde udelat, tak to udelali. Kdybys jim to byval rekl, ze to nejde, usetrili by si byvali cestu.

Marek71
27. února • 22:25

Přesně... co by tam taky tak daleko dělal, že jo?
A země je taky placatá, protože jinak by protinožci z Austrálie popadaly do vesmíru, že jo?No ty máš dost :-D

2 Fabia R2 Twincharger
26. února • 18:49

A NEJEZDILA TAM PRVNÍ ŠKODA OCTÁVIA V ČIPU?

Driver
26. února • 9:50

Mě by zajímal technologický princip, jakým neutronová síť dopočítá chybějící snímky a pixely? Zná někdo jakou technologií to pracuje? Napadá mě zjednodušeně, že když mám malování ve windows a otevřu si fotku, retušování funguje na tom principu, že když chci jeden pixel přemalovat, tak dle okolních vytvořím totožný nebo podobný aby to nebylo poznat. Když ale budu potřebovat těch pixelů řešit kvanta, tzn více nových než originálních, byl by to paskvil. Neutronová síť by mohla analyzovat co vlastně na tom obraze je, tj kolo, postava, krajina, vyhledat v google nejpodobnější záběry, a dle toho je tam dokreslit, tzn že nutně některé pixely nebudou jako okolní, ale klidně místo syté bílé dá sytě černou, jen proto, že takovou informaci poskytuje internet a podobné fotky/videa. Potom je výsledek ten, že se díváme sice na něco zcela jiného než bylo natočeno, ale vypadá to naprosto podobně ale je to kvalitnější. Ve své podstatě toto ale dělá i samotný originální záznam, taky vytvoří něco, co kopíruje realitu, a nikdy to není skutečnost, jen je jí to co nejvíce podobné, a to od dob digitálního záznamu. Může to tak být? Rozumí tomu někdo? Viz běžné dobarvení černobílých filmů a převádění dříve do HD dnes do 4K...
Další dotaz mám na "lunární rover" v češtině. Není to jednoduše měsíční vozidlo? Úplně mi to trhá uši. Tak buď komunikujeme česky nebo anglicky?

Net
27. února • 7:31

Lunární se v češtině normálně používá, je to termín z latiny jako tisíce dalších. Samotný Lunar rover se většinou nepřekládá, ale především proto, že to není běžné slovo.
Pokud jde o neuronové sítě, tak to by bylo na dlouhou diskuzi. Zjednodušeně odhadnou i složité tvary, což umožní, aby upravený snímek působil ostřeji a stále věrohodně, ale ty detaily jsou vymyšlené. Je to něco na způsob toho, když antropolog dostane lebku a má za úkol udělat rekonstrukci obličeje. Celkem dobře se dá určit poloha obličejových svalů i jejich velikost, možná jsou k dispozici i indicie pro podkožní tuk, z DNA se dá odhadnout barva očí a vlasů, stupeň opálení, rozmístění cév jsou ale už vymyšlené a případný účes je čistá fikce.
Tady to některé tvary určí poměrně spolehlivě, ale jinde si to prostě vymyslí podle jiných podobných snímků.

mpolan
26. února • 14:43

V podstatě sis odpověděl sám. Pixely se dopočítají podle okolí. To, co by na původním záznamu byl jeden, rozpočítá software na více. Analyzuje přitom jak ten konkrétní snímek, tak i snímky předchozí a následující. Na hranách umí doplnit i barevné přechody. Stejně probíhá i dopočet snímků do vyšší frekvence. Není to stejné jako originál natočený v požadovaném rozlišení, ale trochu to kvalitu vylepší.
Jen drobný doplněk - je to "neuronová" ne "neutronová" síť. Neutronová je bomba.

ADS
27. února • 12:21

A ty idiot.

mpolan
27. února • 20:33

Zdechni.

Joe Doe
27. února • 10:15

V podstate ide o sofistikovanejsiu verziu 'soap opera efektu', ktory je v kazdej telke (a vacsinou zapnuty z vyroby).To je to, co sposobuje, ze pohyby su neprirodzene 'plynule' a co si mentalne slabsie povahy zamienaju so zobrazovacou frekvenciou samotneho panelu.

Joe Doe
26. února • 9:03

Len na okraj, rychlostny rekord na Mesiaci drzi isty Evžen Čerňan :)

jozka
26. února • 12:31

No jo, pustit Slovaka k rizeni bylo vzdycky riskantni :-D

Kuk Vykuk
28. února • 14:49

Frajer kterej přežil let raketou na Měsíc, ale málem se zabil v pitomý helikoptéře v ČR.:-/

Joe Doe
26. února • 8:57

A prvy konspiracny prispevok sa objavi za 3, 2, 1.....

jozka
26. února • 11:23

A nebylo by jednodussi to natocit znova?:-D

Doporučujeme

Články odjinud