Lumma M6 Cabrio: šestka jak má být

Lumma umí dodat vozům BMW působivý styling. Když k tomu připočítáme lepší techniku, máme tu něco vskutku povedeného.

Úpravce Lumma se opět pustil do zdokonalení otevřeného bavorského rychlíku BMW M6 Cabrio. A protože zde již máme delší dobu model s názvem CLR 600 S, není pro inspiraci k úpravám třeba chodit příliš daleko. Na rozdíl od prvního modelu je ale současná úprava určena jen pro otevřenou verzi vozu.

Bodykit kompletně vychází z původního modelu CLR 600. Odlišnosti lze najít jen v detailech a hlavně v lakování. Kabrio je totiž bílé, což vytváří proti černému kupé dokonalý kontrast. Vnější díly jsou navíc uzpůsobeny tak, že mají pozitivní přínos pro aerodynamiku vozu.

Ostatně to je třeba, jelikož Lumma má speciální kit pro úpravu výkonu. Sériových 507 koní navyšuje upravené sání a nové řídící jednotka až na 560 německých plnokrevníků. Klasický omezovač na 250 km/h je pryč, a tak maximální rychlost přesahuje 320 km/h, což už je bez střechy nad hlavou slušný kalup. Stovku zvládá tento vůz zhruba za 4,2 s.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lumma M6 Cabrio

 

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků