Lumma CLR X530: když robustnosti není dost

Firma Lumma se blýskla svým dalším počinem. Vyladěné BMW X5 by měly charakterizovat ladné ale robustní tvary. Jak to dopadlo?

Už v úvodu jsme načali vzhled vozu. Ten se ladiči snažili nezkazit a naopak učinit X5ku ještě zajímavější. Toto SUV od bavorské automobilky tak dostalo značné množství plastů k dobru, jinými slovy řečeno, vůz byl osazen novými robustnějšími nárazníky se skutečně neobvyklými tvary přívodů vzduchu. Přední nárazník zahrnuje i dvojici mlhovek a zadní pak integrovaný difuzor a dva páry chromových koncovek výfuku. Na bocích zdobí vůz sportovní prahy a došlo i na rozšíření blatníků, díky kterým může vůz vypadat o něco robustněji. Mezi prvky které si ale tvůrci mohli odpustit patří například mračítka předních světel nebo zatmavení zadní optiky. Estetický dojem pak dotvářejí 22palcová kola v barvě karoserie.

Pojďme se ale podívat, co tato vyladěná X5-ka nabídne pod kapotou. Nutno poznamenat, že tuning motoru je dostupný ve dvou verzích, v slabší a silnější. Jako základ pro úpravy posloužil osmiválec o objemu 4,8 l s výkonem 261 kW. Ladič se nejprve „pohrál“ s programováním ECU a vozu dodal nový výfukový systém. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, výkon vozu naroste o 21 kW. Ve druhé verzi bude motor dopovat mechanický kompresor. Výkon motoru se pak s dalšími úpravami vyšplhá na slušivých 390 kW.

Co se týče jízdních vlastností, vůz stojí na upraveném podvozku z dílny firmy H&R. Společnost se postarala taky o výměnu stabilizátorů a tlumičů a za následek těchto úprav šlo SUV blíže k zemi o 40 mm. 

Lumma design má ve své sbírce zas o jednu zajímavost více a tenhle kousek si své příznivce určitě najde. I když jeho vzhled má ke kýžené decentnosti opravdu daleko...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lumma CLR X530

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 28 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků