Lumma CLR X530: když robustnosti není dost

Firma Lumma se blýskla svým dalším počinem. Vyladěné BMW X5 by měly charakterizovat ladné ale robustní tvary. Jak to dopadlo?

Už v úvodu jsme načali vzhled vozu. Ten se ladiči snažili nezkazit a naopak učinit X5ku ještě zajímavější. Toto SUV od bavorské automobilky tak dostalo značné množství plastů k dobru, jinými slovy řečeno, vůz byl osazen novými robustnějšími nárazníky se skutečně neobvyklými tvary přívodů vzduchu. Přední nárazník zahrnuje i dvojici mlhovek a zadní pak integrovaný difuzor a dva páry chromových koncovek výfuku. Na bocích zdobí vůz sportovní prahy a došlo i na rozšíření blatníků, díky kterým může vůz vypadat o něco robustněji. Mezi prvky které si ale tvůrci mohli odpustit patří například mračítka předních světel nebo zatmavení zadní optiky. Estetický dojem pak dotvářejí 22palcová kola v barvě karoserie.

Pojďme se ale podívat, co tato vyladěná X5-ka nabídne pod kapotou. Nutno poznamenat, že tuning motoru je dostupný ve dvou verzích, v slabší a silnější. Jako základ pro úpravy posloužil osmiválec o objemu 4,8 l s výkonem 261 kW. Ladič se nejprve „pohrál“ s programováním ECU a vozu dodal nový výfukový systém. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, výkon vozu naroste o 21 kW. Ve druhé verzi bude motor dopovat mechanický kompresor. Výkon motoru se pak s dalšími úpravami vyšplhá na slušivých 390 kW.

Co se týče jízdních vlastností, vůz stojí na upraveném podvozku z dílny firmy H&R. Společnost se postarala taky o výměnu stabilizátorů a tlumičů a za následek těchto úprav šlo SUV blíže k zemi o 40 mm. 

Lumma design má ve své sbírce zas o jednu zajímavost více a tenhle kousek si své příznivce určitě najde. I když jeho vzhled má ke kýžené decentnosti opravdu daleko...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lumma CLR X530

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků