Lumma CLR 500RS: extrémní M5

Někdo by za sériovou M5 položil život, jiný se prostě musí odlišit. A právě pro ty je tu tuner Lumma.
Lumma CLR 500RS: extrémní M5

Lumma jsi vybral pro své poslední úpravy německý supersedan, BMW M5. Jistě každého nejvíce zajímá, jak je na tom vůz s výkonem. Z atmosférického pětilitrového desetiválce se podařilo novou řídící jednotkou a upraveným výfukovým potrubím vymáčknou solidních 411 kW (560 k), co stačí k tomu, aby se tohle stvoření rozjelo až na rychlost 327 km/h.

Zvyšování výkonu musel být pochopitelně přizpůsoben i podvozek. Snížení světlé výšky až o 40 mm, ještě tvrdší tlumiče, pružiny a obrovská 21“ kola snesou zřejmě extrémní zatížení. Na naše rozbité cesty to ale zřejmě nebude ten pravý recept na rychlé cestování.

Pokud vás někdy zamrzelo, že jste se svým vozem na cestách přehlédnutelní, s modelem 500RS se vám to určitě nestane. Vůz bude k dostání také v exhibicionistické oranžové barvě a spolu s tmavou kapotou a střechou tak půjde skutečně o věc nevídanou. K tomu si připočtěte širší prahy, blatníky a obrovský zadní difuzor a extrémní M5 je na světe. Už si jen počkat, až ji Lumma vypustí do světa a zveřejní cenu. Ta rozhodně nízká nebude.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lumma CLR 500RS

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků