Lumma CLR 500RS: extrémní M5

Někdo by za sériovou M5 položil život, jiný se prostě musí odlišit. A právě pro ty je tu tuner Lumma.
Lumma CLR 500RS: extrémní M5

Lumma jsi vybral pro své poslední úpravy německý supersedan, BMW M5. Jistě každého nejvíce zajímá, jak je na tom vůz s výkonem. Z atmosférického pětilitrového desetiválce se podařilo novou řídící jednotkou a upraveným výfukovým potrubím vymáčknou solidních 411 kW (560 k), co stačí k tomu, aby se tohle stvoření rozjelo až na rychlost 327 km/h.

Zvyšování výkonu musel být pochopitelně přizpůsoben i podvozek. Snížení světlé výšky až o 40 mm, ještě tvrdší tlumiče, pružiny a obrovská 21“ kola snesou zřejmě extrémní zatížení. Na naše rozbité cesty to ale zřejmě nebude ten pravý recept na rychlé cestování.

Pokud vás někdy zamrzelo, že jste se svým vozem na cestách přehlédnutelní, s modelem 500RS se vám to určitě nestane. Vůz bude k dostání také v exhibicionistické oranžové barvě a spolu s tmavou kapotou a střechou tak půjde skutečně o věc nevídanou. K tomu si připočtěte širší prahy, blatníky a obrovský zadní difuzor a extrémní M5 je na světe. Už si jen počkat, až ji Lumma vypustí do světa a zveřejní cenu. Ta rozhodně nízká nebude.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lumma CLR 500RS

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků