Lumma CLR 500RS: extrémní M5

Někdo by za sériovou M5 položil život, jiný se prostě musí odlišit. A právě pro ty je tu tuner Lumma.
Lumma CLR 500RS: extrémní M5

Lumma jsi vybral pro své poslední úpravy německý supersedan, BMW M5. Jistě každého nejvíce zajímá, jak je na tom vůz s výkonem. Z atmosférického pětilitrového desetiválce se podařilo novou řídící jednotkou a upraveným výfukovým potrubím vymáčknou solidních 411 kW (560 k), co stačí k tomu, aby se tohle stvoření rozjelo až na rychlost 327 km/h.

Zvyšování výkonu musel být pochopitelně přizpůsoben i podvozek. Snížení světlé výšky až o 40 mm, ještě tvrdší tlumiče, pružiny a obrovská 21“ kola snesou zřejmě extrémní zatížení. Na naše rozbité cesty to ale zřejmě nebude ten pravý recept na rychlé cestování.

Pokud vás někdy zamrzelo, že jste se svým vozem na cestách přehlédnutelní, s modelem 500RS se vám to určitě nestane. Vůz bude k dostání také v exhibicionistické oranžové barvě a spolu s tmavou kapotou a střechou tak půjde skutečně o věc nevídanou. K tomu si připočtěte širší prahy, blatníky a obrovský zadní difuzor a extrémní M5 je na světe. Už si jen počkat, až ji Lumma vypustí do světa a zveřejní cenu. Ta rozhodně nízká nebude.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lumma CLR 500RS

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků