Lumma BMW X530: hardcore SUV

Tuner Lumma je dobře známý svými výtvory, a to především u Mercedesů. Nyní si ale vzal na mušku novou generaci mnichovského SUV, BMW X5. To dostalo název CLR X530 a jak můžete sami vidět, Lumma se s ním pěkně pohrála.

Nové jsou oba nárazníky, více agresivity dodávají vozu boční prahy a vše podtrhuje zadní difuzor a mohutné koncovky výfuku. Vozu svědčí velká, až 21“ kola, o jejich praktičnosti by se však dalo polemizovat. Interiér se dočkal jen decentních úprav a je třeba říci, že to je jen dobře.

Pod kapotou může být hned trojice agregátů. Klasický třílitrový vznětový šestiválec poskytuje s přeprogramovanou řídící jednotkou výkon 275 koní a točivý moment 600 Nm, TwinTurbo v podobě 3,0sd pak dosahuje výkonu 330 koní a 660 Nm.

Pro nejnáročnější je k dispozici osmiválec o objemu 4,8 litru, který po základní úpravě poskytuje 28 koní oproti sérii navrch. To ale není vše, Lumma nabízí k tomuto motoru také kompresor, který dokáže pomoci až k výkonu 530 koní.

Samozřejmostí je také modifikace podvozku a vyšším výkonům se musely přizpůsobit i brzdy. Je ovšem otázkou, zda tohle vše velké SUV potřebuje, ale to by jsme se jen zbytečně opakovali. I zde platí pravidlo, že co lid chce, to trh nabízí...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Lumma X530

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička | 41 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 66 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků