Lukáš Pešek zvítězil v závodě mistrovství světa

Českému motocyklovému závodníkovi Lukáši Peškovi se konečně podařilo zvítězit v závodě Mistrovství světa silničních motocyklů kubatury do 125 ccm. Stalo se tak v čínském Šanghaji.

Lukáš Pešek je tak prvním českým závodníkem po dlouhých 41 letech, kterému se něco podobného podařilo. Naposledy vyhrál v kubatuře do 500 ccm motocyklový velikán František Šťastný.

Vítězstvím v Šanghaji se navíc Lukáš Pešek posunul i do čela průběžného pořadí své kubatury a jeho šance na vítězství v celém poháru jsou vzhledem k dosavadním výsledkům rozhodně nenulové.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 15 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků