Lucid Air se ukazuje v produkční formě. Na jedno nabití zvládne ujet 832 km

První zákazníci se dočkají v polovině příštího roku. Nejodvážnější mohou sprintovat z 0 na 100 km/h za 2,5 sekundy.

Americká společnost Lucid Motors představila produkční verzi svého elektromobilu Air, který bude rivalem Tesly Model S. Firma v roce 2007, tehdy ještě pod názvem Atieva, začala výrobou komponentů pro elektromobily. S rostoucími znalostmi v této oblasti byl tak vlastní vůz jen otázkou času.

Prototyp vozu jsme poprvé viděli už před čtyřmi lety. Design produkční verze se takřka nezměnil. Stále jde o velmi uhlazený vůz, který chce být nejaerodynamičtějším sedanem na trhu. S koeficientem aerodynamického odporu Cx = 0,21 je na tom o chlup lépe než nový Mercedes-Benz třídy S.

S Porsche Taycan na Hockenheimringu: Turbo S umí pořádně pocuchat orgány!

S Porsche Taycan na Hockenheimringu: Turbo S umí pořádně pocuchat orgány!

Díky dvěma elektromotorům dosahuje nejvyšší verze výkonu 1080 koní, což stačí ke sprintu z 0 na 96 km/h za 2,5 sekundy. Maximální rychlost je omezena na 270 km/h. Základní verze vozu s označením Touring bude mít 620 koní. Díky 113kWh baterii pak slibuje výrobce v nejvyšší specifikaci dojezd na jedno nabití až 832 km. Základ zvládne 653 km.

Na rychlé nabíječce má umět Air získat energii na 482 km do dvaceti minut, což zní velmi zajímavě. Vůz už má dokonce i americké ceny. Základní verze s výkonem 620 koní vyjde na 95.000 dolarů (2.129.000 Kč). Nejsilnější verze Dream Edition je pak za 169.000 dolarů (3.787.000 Kč). Homologací prochází ještě jedna základní verze za 80.000 dolarů.

Šéf VW vyvrátil spolupráci s Teslou. Elona Muska však nechal usednout do ID.3

Šéf VW vyvrátil spolupráci s Teslou. Elona Muska však nechal usednout do ID.3

Tesla Model S Long Range Plus ujede na jedno nabití 648 km a v Americe stojí v přepočtu 1.557.000 Kč. Lucid se tedy staví do pozice prémiového zboží, které chce vedle dynamiky a dojezdu uhranout i luxusem na palubě. Nabídne také třetí úroveň autonomní jízdy.

Jeho cílovou skupinou tak mohou být i zájemci o Porsche Taycan. První vozy dorazí k zákazníkům v polovině příštího roku. Na standardní výbavu si ale počkají až do roku 2022. Lucid Air bude jezdit i po vybraných evropských trzích. Na více informací si ale budeme muset počkat.

Tesla

Tesla Motors je společnost z kalifornského Silicon Valley, která se specializuje výhradně na výrobu elektromobilů.

Kromě vlastních modelů Tesla spolupracuje na vývoji automobilů s elektrickým pohonem také s jinými automobilkami a firmami.

Tesla Model S • Tesla Model 3 • Tesla Model X • Tesla Model Y • Tesla Cybertruck

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Mini Cooper SE Countryman All4

Jen pár desítek hodin před tím, než Česká republika na vládním semaforu zčervenala, jsme si stihli odskočit do Německa na projížďku s vylepšeným plug-in hybridním Mini Countryman. A ta jízda fakt stála za to!

včera | Jan Mička | 7 příspěvků
TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků