Lotus ukazuje závodní Emiru GT4. Použije osvědčený V6, na okruhy vyrazí příští rok

Taky nejnovější Emira se pustí do soubojů ve třídě GT4. Lotus přináší první informace o technice.

Když už mluvíme o posledním autě se spalovacím motorem od Lotusu, britská značka chce očividně i nejnovější sporťák Emira využít na maximum. Veřejnosti tak představuje závodní verzi ve specifikaci pro třídu GT4. Zatím ve formě konceptu. Velice pohledný nástroj se mezi konkurencí na okruhu určitě neztratí.

Lotus Type 62-2 by Radford už oficiálně! Až 608 koní, ale žádný posilovač řízení

Lotus Type 62-2 by Radford už oficiálně! Až 608 koní, ale žádný posilovač řízení

Nástupce Evory GT vzniká ve spolupráci se společností RML Group a vyráběn bude ručně v domovině Lotusu v Hethelu. Aerodynamicky vylepšená karoserie z lehkých kompozitních dílů je samozřejmostí, což pozitivně sníží hmotnost vozu. Lotus chce dosáhnout 1260 kg bez náplní. Pro srovnání sériová Emira v nejlehčí specifikaci má pohotovostních 1405 kg.

Pohled do interiéru závodní Emiry zatím Lotus nenabízí, očekávat lze ale klasický recept pro homologaci dle regulí FIA, takže ochranný rám, skořepinové sedačky s šestibodovými pásy, hasící systém a pochopitelně odstranění komfortních prvků silničního modelu. V seznamu výbavy pro model GT4 už Lotus uvádí třeba přístrojový štít od Motecu.

AMG vyladilo Mercedes EQS. Nabízí až 761 koní a 1020 N.m, dojezd zatím tají

AMG vyladilo Mercedes EQS. Nabízí až 761 koní a 1020 N.m, dojezd zatím tají

Ačkoliv si mohou zákazníci v případě silniční Emiry vybrat mezi čtyřválcem (AMG) a šestiválcem (Toyota), závodní GT4 využije právě větší a v závodech již osvědčený 3,5litrový V6 s kompresorem. Součástí ústrojí bude šestistupňová převodovka xTrac s pádly řazení a samosvorný diferenciál. Výkon Lotus uvádí na hodnotě okolo 400 koní (294 kW).

Na více informací a fotek si počkáme do konce roku, kdy chce Lotus dokončený závoďák oficiálně uvést na trh. Pro sezónu 2022 vyrobí omezený počet kusů, v závislosti na poptávce by následně automobilka zvýšila kapacitu pro rok 2023.

Lotus

Lotus Cars je britská automobilka zaměřená na výrobu sportovních vozů. V roce 1952 ji v Londýně založil Colin Chapman. Lotus byl a znovu je aktivní také v závodech F1.

Automobilku v úpadku v roce 1994 koupil malajský Proton.

Lotus Elise • Lotus Exige • Lotus Evora • Lotus Evija

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků