Lotus Type 132 se dále odhaluje. SUV ukazuje výsuvný LIDAR a aktivní spoiler

Type 132 bude jedním z technologicky nejvyspělejších vozů britské značky.

Lotus pokračuje na vlně upoutávek pro své vůbec první a čistě elektrické SUV, prozatím označované jako Type 132. A jak to vypadá, krátkých videí zaměřujících se na technologické vychytávky modelu má britská značka v zásobě hned několik. Nyní pokračuje dodatečným pohledem na aktivní aerodynamiku a autonomní schopnosti řízení.

Po ukázce aktivních klapek v předním nárazníku se Lotus v další upoutávce zaměřuje na aktivní spoiler, pravděpodobně na zádi vozu. Lze samozřejmě čekat, že u elektromobilu bude chtít automobilka zajistit co nejnižší odpor vzduchu s ohledem na maximální dojezd. Lotus dodává, že tímto naváže na své průkopnictví v oblasti aktivní aerodynamiky, datující se zpátky k úspěchům ve Formuli 1.

Další video pak láká na pokročilé schopnosti autonomního řízení SUV. Na střeše nad linií čelního okna bude mít totiž Type 132 vysunovací jednotku LIDAR skeneru. V tomto ohledu chce mít značka SUV za průkopníka inteligentních technologií řízení, které chystá i pro své další elektrické modely. Více informací si ale Lotus nechává pro sebe.

Každopádně už víme, že elektrické SUV Lotusu využije pokročilou 800V architekturu pro rychlé nabíjení v rámci nové platformy Lotus Premium Architecture. Mluví se o schopnosti akcelerace vozu z nuly na 100 km/h za zhruba 3 sekundy. Kapacity baterií chce Lotus nabídnout v rozmezí 90 kWh až 120 kWh.

Premiéry prvního SUV od Lotusu bychom se měli dočkat během příštího roku. Další plány jsou ambiciózní, do roku 2026 chce značka uvést celkem čtyři nové elektrické modely. Kromě zmíněných dvou SUV máme čekat i čtyřdveřový grand tourer a nový sporťák (viz dřívější upoutávky v galerii). 

Lotus

Lotus Cars je britská automobilka zaměřená na výrobu sportovních vozů. V roce 1952 ji v Londýně založil Colin Chapman. Lotus byl a znovu je aktivní také v závodech F1.

Automobilku v úpadku v roce 1994 koupil malajský Proton.

Lotus Elise • Lotus Exige • Lotus Evora • Lotus Evija

Diskuze (2) Další článek: Mazda odhalila nové SUV CX-50. Přichází v outdoorovém stylu, k nám však nemíří

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz