Lotus se vrhá na restomody. Oživí legendy podle historických výkresů, některé modely vzniknou poprvé

Připravte si šekové knížky, nové oddělení Lotus Advanced Performance připraví velmi omezené série klasických modelů v moderním hávu.

Na přípravu raritek pro ty největší nadšence se vrhne patnáctičlenný tým pod vedením bývalého ředitele oddělení Aston Martin Q, Simona Lanea. Ten magazínu Autocar sdělil, že se máme těšit na „fakt, fakt boží“ projekty. V plánu jsou zakázkové restomody klasických Lotusů, včetně soutěžních speciálů.

K jejich konstrukci budou využity původní papírové plány a nákresy, které sice nebývají zcela kompletní, ale zároveň tak dají konstruktérům volnější ruku při použití moderních materiálů a postupů. Některé vozy budou dokonce postaveny úplně poprvé, protože k jejich realizaci kdysi dávno nikdy nedošlo.

Lane dále ujišťuje, že nepůjde o žádné překabátěné moderní Lotusy – vše bude stoprocentně zakázková výroba. Přiznává, že velmi dobrým příkladem je společnost Singer, která nabízí vzhled a styl klasického vozu, který se ale řídí a chová dle moderních měřítek. A zatímco se Lotus jako takový připravuje na přechod k plné elektrifikaci, Lotus Advanced Performance si vyhrazuje právo hrát si se spalovacími motory, i když nevylučuje možnosti přestaveb na elektrický pohon.

Lotus

Lotus Cars je britská automobilka zaměřená na výrobu sportovních vozů. V roce 1952 ji v Londýně založil Colin Chapman. Lotus byl a znovu je aktivní také v závodech F1.

Automobilku v úpadku v roce 1994 koupil malajský Proton.

Lotus Elise • Lotus Exige • Lotus Evora • Lotus Evija

Váš názor Další článek: Bentley v Goodwoodu oslavilo 40 let přeplňovaných modelů. Na trať vyslalo kolonu plnou legend

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , ,