Lotus přichází s novým logem: Značí start nové éry, ztělesňuje jednoduchost a lehkost

S vlivným majitelem za zády a novým elektrickým hyperautem kráčí Lotus do nové éry. Přepracování si tedy zasloužilo i klasické logo britské automobilky.

Pouze čas napoví, jak se bude Lotusu pod vlastnictvím čínského koncernu Geely dařit a zda nejnovější elektrický hypersport Evija oživenou značku odstartuje do nové úspěšné budoucnosti. Ke změnám britské automobilky se nyní řadí i přepracování originálního loga Lotusu, které bylo v řadě verzí používáno již od dob založení značky Colinem Chapmanem v roce 1948.

Toto je první elektrický Lotus! Má skoro 2000 koní a je levnější než Bugatti Chiron

Toto je první elektrický Lotus! Má skoro 2000 koní a je levnější než Bugatti Chiron

K razantním změnám ovšem nedošlo. Dosavadní podoba znaku tak byla pouze zjednodušena a již nepůsobí plastickým dojmem. Klasický design tedy zůstává, přičemž se logo skládá pouze ze dvou barev – tradiční britské závodní zelené a žluté. Nápis Lotus byl přitom narovnán.

Podle vedoucího marketingu Simona Clara tedy nové logo ztělesňuje klasickou Chapmanovu filozofii jednoduchosti a lehkosti, která byla za dobu existence automobilky hlavním bodem všech vozů Lotusu.

Budoucnost automobilky Lotus: Nebrání se ničemu, pokud zachová tradici

Budoucnost automobilky Lotus: Nebrání se ničemu, pokud zachová tradici

Nové logo je mimochodem již osmou variantou znaku Lotusu. Zcela první design byl používán mezi léty 1948 až 1985. Už tehdy doplňovaly název Lotus rovněž iniciály celého jména zakladatele – Anthony Colin Bruce Chapman. Menší výjimkou byl rok 1968, kdy Lotus uvedl černobílou verzi svého loga.

Odbočením byl směr zavedený v roce 1986, kdy zaoblené logo zdobil zlatý nápis Lotus s přesahujícími písmeny. Iniciály ACBC se poté objevily zpět mezi léty 1987 až 1988. K původní podobě znaku se Lotus vrátil v roce 1989 a další lehkou úpravu provedl až v roce 2009. Logo prošlo menšími změnami i v roce 2010.

Lotus

Lotus Cars je britská automobilka zaměřená na výrobu sportovních vozů. V roce 1952 ji v Londýně založil Colin Chapman. Lotus byl a znovu je aktivní také v závodech F1.

Automobilku v úpadku v roce 1994 koupil malajský Proton.

Lotus Elise • Lotus Exige • Lotus Evora • Lotus Evija

Vylepšené Mini SE Countryman nás fakt bavilo! Tříválec do zásuvky má síly až až

Mini Cooper SE Countryman All4

Jen pár desítek hodin před tím, než Česká republika na vládním semaforu zčervenala, jsme si stihli odskočit do Německa na projížďku s vylepšeným plug-in hybridním Mini Countryman. A ta jízda fakt stála za to!

26.  9.  2020 | Jan Mička | 15 příspěvků
TEST Peugeot e-208 GT 100 kW: Cizelace městského auta pro nadšence

Peugeot e-208 GT

Peugeot 208 se prodává i v elektrické variantě. Zkusili jsme si kousek v nejvyšší výbavě GT.

24.  9.  2020 | Vladimír Kadera | 13 příspěvků
Nový Hyundai i20 může vzbudit poprask! Řídili jsme prototyp s litrovým motorem

Hyundai i20 1.0 T-GDI

Nový Hyundai i20 je očekávaným soupeřem fabie a spol. Přijede až v říjnu, my už jsme jej ale exkluzivně vyzkoušeli.

20.  9.  2020 | Jiří BaborskýOndřej Mára | 47 příspěvků