Lotus představí zbrusu nový model příští rok. Pak začne novou éru

„Neinvestujeme desítky, nebo stovky milionů. Investujeme miliardy“, říká generální ředitel Lotusu Phil Popham.

Lotus začne pořádně těžit z mateřské péče od čínského Geely již příští rok. To totiž dorazí zbrusu nové sportovní auto v rámci rozšíření modelové řady britské sportovní automobilky. Nemusíte se ale bát, že by šlo o nějakého elektrického kacíře.

V Číně staví továrnu pro Lotus. Budou tam vyrábět sportovní SUV

V Číně staví továrnu pro Lotus. Budou tam vyrábět sportovní SUV

Podle všeho bude novinka stát na přepracované architektuře současných vozů a ukáže se ještě před očekávanou příští generací současných modelů. Co tedy můžeme čekat? Nový model má nabídnout stejný požitek za volantem, na který jsme u Lotusu zvyklí, a přidat k tomu navíc více každodenní použitelnosti.

Lotus oslavil 70. výročí. Zřejmě ho to stálo hodně pneumatik

Lotus oslavil 70. výročí. Zřejmě ho to stálo hodně pneumatik

Můžete si ho tedy představit jako Evoru. Žádná puristická divočina, ale pohodlné GT, které to umí roztočit. Podle Phila Pophama, generálního ředitele značky Lotus, bude tento vůz jakýmsi mostem mezi současnými vozy a zcela novou chystanou platformou, na které budou stát budoucí modely.

S vývojem hyperauta od Lotusu pomůže Williams. Zajistí elektrické ústrojí

S vývojem hyperauta od Lotusu pomůže Williams. Zajistí elektrické ústrojí

Až potom tedy nastane doba, kdy dostaneme elektrické SUV a spoustu dalších, včetně elektrického hyperauta, které si to rozdá s tou největší automobilovou elitou. Elektrifikaci budou využívat všechny budoucí modely značky. Podle všeho by zde ale měla sloužit k zatlačení do sedadel, nikoli k úspoře paliva.

TEST Royal Enfield Interceptor 650 Twin: Jednou zkusíš a už musíš!

Royal Enfield Interceptor 650 Twin

Nové twiny od indického Enfieldu jsou pro svoji značku bez diskuse revolucí a po zásluze vzbudily enormní globální zájem. Efektní retro design, legendární znáček, zbrusu nový motor a více než dobrá cena jsou pádné argumenty. Dá se ale věřit radikální průlom značce, která až donedávna sveřepě bušila jediný model, vyráběný s drobnými změnami od poloviny padesátých let?

včera | Petr Schnagl | 4 příspěvky
TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

19.  6.  2019 | Jan Mička | 154 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 14 příspěvků