Lotus představí zbrusu nový model příští rok. Pak začne novou éru

„Neinvestujeme desítky, nebo stovky milionů. Investujeme miliardy“, říká generální ředitel Lotusu Phil Popham.

Lotus začne pořádně těžit z mateřské péče od čínského Geely již příští rok. To totiž dorazí zbrusu nové sportovní auto v rámci rozšíření modelové řady britské sportovní automobilky. Nemusíte se ale bát, že by šlo o nějakého elektrického kacíře.

V Číně staví továrnu pro Lotus. Budou tam vyrábět sportovní SUV

V Číně staví továrnu pro Lotus. Budou tam vyrábět sportovní SUV

Podle všeho bude novinka stát na přepracované architektuře současných vozů a ukáže se ještě před očekávanou příští generací současných modelů. Co tedy můžeme čekat? Nový model má nabídnout stejný požitek za volantem, na který jsme u Lotusu zvyklí, a přidat k tomu navíc více každodenní použitelnosti.

Lotus oslavil 70. výročí. Zřejmě ho to stálo hodně pneumatik

Lotus oslavil 70. výročí. Zřejmě ho to stálo hodně pneumatik

Můžete si ho tedy představit jako Evoru. Žádná puristická divočina, ale pohodlné GT, které to umí roztočit. Podle Phila Pophama, generálního ředitele značky Lotus, bude tento vůz jakýmsi mostem mezi současnými vozy a zcela novou chystanou platformou, na které budou stát budoucí modely.

S vývojem hyperauta od Lotusu pomůže Williams. Zajistí elektrické ústrojí

S vývojem hyperauta od Lotusu pomůže Williams. Zajistí elektrické ústrojí

Až potom tedy nastane doba, kdy dostaneme elektrické SUV a spoustu dalších, včetně elektrického hyperauta, které si to rozdá s tou největší automobilovou elitou. Elektrifikaci budou využívat všechny budoucí modely značky. Podle všeho by zde ale měla sloužit k zatlačení do sedadel, nikoli k úspoře paliva.

Minitest Renault Captur 1.3 TCe: 1,333 stříbrných stříkaček na rozloučenou

Renault Captur 1.3 TCe (minitest)

Crossover Renault Captur se již brzy dočká nové generace. Stihli jsme se proto rozloučit s tou současnou, která nám připomněla, proč je tento malý nezmar tak populární.

včera | Vladimír Kadera | 24 příspěvků
S Fordem Ranger Raptor na střelnici: Střele neujede, všemu ostatnímu už ano!

S Fordem Ranger Raptor na střelnici

Pick-upy si lidé kupují hlavně jako pracovní stroje. Z dřívějška víme, že už mohou sloužit také jako stylový doplněk, Ford Ranger Raptor ale patří do úplně jiné škatulky.

19.  9.  2019 | Jan Mička | 16 příspěvků
TEST DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155: Odvážní Francouzi jsou zpátky!

DS 3 Crossback 1.2 PureTech 155

Luxusní divize automobilky Citroën se stala samostatnou značkou v roce 2014. Jako první to s modelem DS 7 zkusila s karoserií SUV a nyní nastal čas jít dál. Asi vás nepřekvapí, že jde taktéž o SUV. Proč ne, když je lidé chtějí?

16.  9.  2019 | Vladimír Kadera | 29 příspěvků